Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a "beszélj úgy hogy...

Aki a "beszélj úgy hogy érdekelje, hallgass úgy hogy elmesélje" vagy a P. E. T c. könyv alapján neveli gyermekét, mit tapasztal?

Figyelt kérdés
Érdemes időt energiát rá fordítani, van eredmény?
2011. okt. 13. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A könyvet nem ismerem. De a gyerekek úgy beszélnek,ahogy a körülöttük levőktől hallják. Csak akkor,ha már érettek rá, és csak arról,ami éppen akkor érdekli őket. Elmesélni is csak azt mesélik,ami foglalkoztatja őket.

Ezt erőszakkal nem nagyon lehet befolyásolni.

2011. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem könyvekből nem lehet gyereket nevelni.
2011. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jó a könyv, végig elolvastam, ez fontos, mert sokan csak beleolvasnak a könyvekbe. Amellett hogy rendkívül szórakoztató, kapsz pár trükköt ami nagyon beválik, mi kipróbáltuk és hihetetlen jó könyv.Mindenképp érdemes. Van benne 4 vagy 5 táblázat ha azt a párat megtanulok, amúgy pár szó csak akkor tudod alkalmazni, de olvasd el, mondom rendkívül mulatságos.
2011. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
En is ugy gondolom hogy konyvbol nem lehet gyereket nevelni... MInden gyerek mas, mindenkinek mas jon be. Hallgass a megerzeseidre, es csinald ugy ahogy te jonak latod!
2011. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvad el a könyvet, ha jónak látod, de nehogy könyvből akard nevelni a gyerekedet!!!
2011. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia, a könyvek nagyon jó ötleteket adnak, én is sokat olvastam, és bizony néha nagyon-nagyon jól jött, hogy volt ötletem, amikor bajban voltam - pl. Suttogó -

Tehát a tanácskeresés a könyvekben és a könyv alapján való nevelés nem ugyanaz.

Ezek a könyvek milyenek? megírnád a pontos címüket, írójukat, nem ismerem őket és örülnék, ha találnék hasznos olvasnivalót a 13 hósom miatt.

Köszönöm, és ne haragudj az off-ért.

2011. okt. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én a P:E:T c. könyvet olvastam először, nagyon megfogott, láttam benne hogy anno az Én szüleim ha a könyv alapján neveltek volna más lett volna sok minden............! Én hasznosítani fogom amiket ebben a könyvben olvastam:


[link]


A másik könyvet most kezdtem de látom hogy az alap mondanivalója ugyanaz mint a fenti künyvnek, csak ebben több a szituációs feladat, a gyakorlati rész. :


[link]


Én ajánlom ezeket a könyveket, de nyilván mindenki maga dönti hogyan neveli a gyerekét, de amit látok hogy a szüleim és azok szülei és folytathatnám........, nevelési stílusa merőben eltér a könyvben alkalmazottakkal és Nekem emiatt tetszik.

2011. okt. 14. 20:34
 8/8 anonim válasza:

"Szerintem könyvekből nem lehet gyereket nevelni."


Azt nem is, de ez a könyv nem is erről szól.


Ez egy általános kommunikációs technikákat tartalmazó könyv, ami segíti hogy asszertíven, hatékonyan kommunikáljatok.

Nem, ismétlem NEM csak gyermeknevelésben, az élet összes területén rendkívül fontos lenne! Persze ez a könyv konkrétan a gyermekekre van kihegyezve, de bármelyik kommunikációs/asszertivitás tréningen ugyanezeket a rendkívül hasznos technikákat tanítják.


És igen, megéri ráfordítani az energiát, mind a gyermekkel, mind a pároddal, mind a kollegákkal/üzletfelekkel drámaian javul a kommunikáció!

2013. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!