Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 8 hónaposomnál elfogy...

Lassan 8 hónaposomnál elfogy az anyatej. Mivel és hogyan pótoljam a tejalapú bevitelt, ha nem issza a tápszert cumisüvegből és pohárból sem?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy gondban vagyok! Eddig csak szopizott, most már háromszor kap szilárdat, és elfogy az anyatejem. Annyira sajnálom, jó lett volna egy évig kihúzni. :(((

Vagy hogyan hozzam vissza? (ez már mentő kérdés)


De el kell fogadnom, hogy ennyi volt. Cumisüveget nem szeretik, nem is igazán használtuk, már itatópohárból iszik vizet. Háromszor kóstoltattam vele, de nem eszi. A tejpéppel ugyanez a gondom, ezzel is küzdök, de mintha ebből enne már egy keveset.


Most mi lesz? Valahol hallottam, hogy nem kell minden nap meglenni a kötelező 500 ml tejalapúnak, csak legyen.


Köszönöm a válaszokat kedes segítők


2011. okt. 14. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

1: Ízesített tápszert próbáltál már?Azt hiszem láttam DM-ben.Szerintem nézd meg, hát ha a babád szeretni fogja.Nekem már a lányom 3 hónapos korában el ment a tejem :(, mi Beba tápszert használunk azóta, lehet neked is többfélét ki kéne próbálni, hát ha..

2: Most már ehet tejterméket, én már 1 hónapja adok a lányomnak túró, joghurtot, és kefirt gyümivel keverve(9 hónapos), és nagyon szereti.Nálunk a túrórudi is sláger, de inkább csak azért mert odaadom neki és szét tudja kenni az etetőszéket vele!! :D Én uzsira adom ezeket, mondjuk nem minden nap.

3: A tápszerben sok a vitamin, ha nem is eszi a tápit ezt azért be kéne vinni valahogy.Én a helyedben vennék egy Nestle Sinlac port, nagyon egészséges.Ezt lehet magában, gyümihez, és főzelékhez is keverni.Nagyon fincsi, én lányom imádja.

Még olyan ötleteim lennének, hogy esetleg kanállal próbáld neki adni, vagy 10 óra gyümihez keverhetnéd a tápszert, vagy valahogy el rejted a kajában! :)

Én úgy hallottam, hogy az 500ml-er tejalapúnak meg kell lenni, de pl a tejérzékeny babáknak meg alapból nincs meg, mert ugye bár tejérzékenyek.Én beszélnék a védőnővel is, hogy mit javasol.Azt hiszem ennyi...Ja a mentő tej visszahozáshoz nem tudok sajnos hozzászólni, mert ebben a témában eléggé lebőgtem... :((

Kitartást!!! :)

2011. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 8 hónapig tudtad szoptatni az már jó. Próbáld ki a nestle innivaló ennivalóját, ez egy folyékony tejpép, ami tele van vitaminnal, könnyen emészthető, és van több ízben. Nekünk bejött.
2011. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi jövő héten leszünk 9 hónaposak, és ugyanez a gondom.Nekem nem issza a folyadékokat sem, nagy trükkök kellenek. A tápszert sem. Most próbálgatjuk a rizses tejpépeket, talán.... Nálunk egyszer eszik főzit (már általában husival), egyszer egy kis gyümit.

Tejvisszahozáshoz szerintem egy szopi tanácsadót kéne megkérdezned, én most az őszilét,milusan szoptatós teát iszom, és ha nagyon keveset szopizott, akkor fejek, de nem sok jön. A következő szopit mindig annál a mellnél kezdem, amelyiknél abbahagytam.

Nem tudom beválik e, hogy én is még növelni tudjam a tejet és ne apadjon, talán este még fogok fejni egyet, ha elaludt. Az sem biztos hogy érdemes még annyira küzdeni, mert nekem már az egészségem rámegy erre az egészre. :( Eddig is minden a szopiról szólt.

Azért drukkolok, remélem mindkettőnknek sikerül még valameddig kitartanunk.

2011. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsöff85 ***** válasza:
30%
Talán szoptasd meg gyakrabban????? De bonyolult...
2016. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!