Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van foglalkozás...

Mennyit van foglalkozás nélkül naponta a babátok? Mennyi idős?

Figyelt kérdés

Nekem 3,5 hónapos. Kaja után mindig leteszem játszani, kb. 1 óráig (vagy még több ideig) elgagyog a játékaival, vagy a babafoteljében játszva, majd tornázunk aztán ölbebaba és alvás. Ébredés után elölről.

Nem kéne vele többet foglalkozzak? Néha úgy sajnálom, hogy "egyedül" van, viszont ha jól elvan, akkor nem szeretném felkapkodni, nehogy később meg ne játszon majd önállóan.


2011. okt. 14. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a lányom, de én alapból hagyom, hogy kiélvezze a körülötte lévő világot. Amikor elmegyek a szobája előtt benézek, hogy minden oké -e.

Nézi a falát, ami tele van rakva képekkel.

'Játszik' a játékaival.. gagyog össze-vissza.

Ha 'csipog', mint egy kismacska, akkor tudom, hogy engem hív vagy játszani vagy azért, mert elfáradt.

Van, hogy egész nap igényel, van, hogy cska néha. Előfordult olyan is, hogy egyáltalán nem akarta, hogy ott legyek és foglalkozzak vele.


Ez későbbiekben persze csak jó lesz, mert így legalább eltudok majd menni tőle wc-re és végezni a dolgom.

Ráadásul, feltalálja magát és nem unatkozik ...

2011. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én addig hagyom őket, amíg nyugiban vannak magukban is.

Ha akarnak valamit, úgyis szólnak.

Ne legyen lelkifurid, ha ő jól elvan magában.

2011. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A második beletrafált, lelkifurkám van.
2011. okt. 14. 16:40
 4/12 anonim ***** válasza:
ne legyen, ez neki nem rossz
2011. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. okt. 14. 17:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen, 7 hónapos a fiam, és áldom az eget, hogy nem üldögéltem mindig mellette kicsinek. Le a szőnyegre, ha elvan, nézegesse csak egyedül, különben mindig elvárná majd, hogy mellette legyen valaki.

Még most is remekül elszórakozik egyedül, a mozgásfejlődéses szakaszokban (mikor nagyon meg akar valamit tanulni) kellek neki, pl. most tanult meg ülni, néhány napig mellette kellett lennem, hogy biztonságba érezze magát, meg ha borul, megvigasztaljam, de amúgy tudok főzni, házimunkát végezni, stb.

2011. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy a kérdésre válaszoljak, ha játék van, csak este játszunk együtt, napközben mindig rá kell néznem, mit rosszalkodik (mert már kúszik, feláll), de amúgy elvan egyedül.

Ha nem, kap egy másik játékot, és megint elvan. Ha nyügi, akkor vagy éhes, vagy fáradt, vagy bekakilt.

2011. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon irigyellek benneteket! Az én kisfiam kezdettől ordított, ha nem volt vele valaki. Most 9 hónapos, esetenként akár 10!! percet is játszik egyedül...:(((
2011. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
az én kislányom 7 hónapos és tök jól elvolt, mig párnapig a mama többször vigyázott rá és folyton felkapkodta, alig birtam utánna vele állandóan orditott vagy két hétbe telt mire visszaállt. semmit nem birtam csinálni tőle és van még egy 2,5 évesem is. szoval ha nagyon üvöltött akkor vettem fel, mert tudtam semmi baja evett tiszta a pellus ivott, csak unatkozik, de már minden oké, visszaált a napirendünk, játszom vele, beszélgetünk, kint van a konyhában mig főzöm, elvan. nem kell elkapatni szerintem ne legyen lelkifurdid.
2011. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a lányom és már elértük,hogy akár 5 percig is elvan egyedül,eddig ez sem volt.Már orvoshoz vittem,aki közölte,hogy így jártam,ez a gyerek ilyen.Nem rossz szokás,nem elkapatás,hanem pusztán ilyen és örüljek,hogy ragaszkodik.
2011. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!