Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetek hozzátáplálni...

Mikor kezdhetek hozzátáplálni egy folyton éhes babát?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hetes lesz és állandóan éhes. Azt olvastam egy könyvben, hogy ha nem elég neki a kimért tápszer, állandóan szájába veszi és rágja a kezét, nyűgös két etetés között és kevesebbet alszik, akkor meg lehet kezdeni a hozzátáplálást. Ez tényleg így van? Egy alkalommal 210-240ml tápszert eszik meg és széklete is 2 naponta van, az is nagyon kemény, hőmérővel segítek neki. Adjak neki több tápszert és csak 4 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást?
2011. okt. 15. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Kizárólag tápszeres babáknál meg lehet kezdeni korábban a hozzátáplálást, de a 14 hét még nagyon kevés. Jó lenne kivárni a 4 hónapot.
2011. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Válts tápszert,ezek szerint híg neki.
2011. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen. Ráadásul 3 és fél hónaposan már 65 cm és 7600 g. :)Ő jövőhéten lesz 4 hónapos, de én már másfél hete adok neki gyümölcsöket. Nagyon nehezen kakilt ő is. Barackkal kezdtem, azóta minden nap, van hogy kétszer is kakil és könnyen, nem erőlködve. A védőnő és a doktornőnk is egyetértett. De csak gyümölcsöket adok neki,zöldségeket még nem.
2011. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a mi orvosunk (bp.) van,amelyik anyukának azt javasolja,hogy kezdje el, már 3 hónaposan, van,akinél csak 6 hónap után. ha elkezded,akkor csak gyümölcslét adj neki először és tényleg max. egy mokkáskanálnyit (pl. szűrt almalé, baracklé, meggylé). és folyamatosan emelheted a napi adagot, de csak akkor,ha látod,hogy nem fáj a pocija). 4-5 nap után,ha látod,hogy jól esik neki. érdemes lenne kikérned a doki tanácsát, javaslatát is szerintem,h ő mit javasol, mégiscsak ő ismer titeket igazán.
2011. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!