Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtátok az orrszív...

Meddig használtátok az orrszívó porszívót?

Figyelt kérdés
Amíg csak néha kellett használni nem volt semmi gond, de mióta náthás a kisfiam és naponta többször használjuk, egyre inkább nem tetszik neki. Mikortól lehet próbálkozni a zsebkendővel? Hogy tanítsam hogy fújja az orrát?
2011. okt. 16. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez betegségről betegségre változik, egyszer eltűrik, máskor tiltakoznak. Az orrfújás sajnos sokkal kevésbé hatékony egészen sokáig. A 4 éves gyerekem is kéri, hogy szívjam le, ha tele van neki, mert tudja, hogy akkor kitisztul.


Tetszik-nem teszik, le kell szívni.

Egyébként én kb. két éves kortól próbálkozom orrfújással, de leginkább csak a törölgetés megy olyankor.

2011. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiam egyéves kora óta olyan erővel fújja az orrát, hogy alig-alig kellett orrszívót használni. Úgy tanulta meg, hogy a nyuszit "utánozta", és amikor fújni kellett az orrát, mondtam hogy úgy fújja mint a mérges nyuszi. De nem minden gyerek szeret/tud orrot fújni hatékonyan két éves kora előtt. Nálunk is volta alkalom hogy nem volt hajlandó, akkor elővettem az orrszívót, de az meg annyira sem tetszett neki, így inkább fújta (megjegyzem, jobban mint az orrszívó, de ezt nekem kell látnod). Az orrfújásban csak az a rossz, hogy kidörzsölődik az orra, ja és az, hogy azóta ha ingerenciája van rá, nem is várja meg a zsepit, máris kikülni a fikuszt :D, van még vele dolgunk :)
2011. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom egy éves volt, mikor az apja megtanította orrot fújni, egy éve :))
2011. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 éves elmúlt, és használjuk, előveszi, bedugja a porszívóba, és elindítja a porszívót.


Nyilván fújni is szokta, oviban, utcán stb, de én jobban szeretem még mindig a porszívós változatot.

2011. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb 2 éves korától képtelenség az orrába dugni. Azóta szépen megtanulta kifújni az orrát.
2011. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orvosok általában azt mondják, hogy 3 éves kor alatti gyerek még ha meg is tanulja az orrát fújni, nem képes ezt olyan alaposan tenni, hogy elmaradhatna az orrszívás.

Nálunk is úgy van, ahogy már előttem leírták. Hagyom,hogy mindenben segítsen: behozza a csövet, előveszi a porszívót,én bedugom a konnektorba, ő bekapcsolja, bedugja a csövet a porszívóba,és már fekszik is le elém a szőnyegre. Nekünk bevált, hogy énekelek neki közben.

2,5 éves, és kb. már egy éve nincs ilyenkor hiszti.

2011. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!