Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vesztek (ha vesztek)...

Miért vesztek (ha vesztek) talpbetétet 1,5-2éves gyereketek cipőjébe? Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de nem tudom miért kínálják jobb helyeken a talpbetétet a cipőhöz. Boltostól még nem mertem megkérdezni! :S

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért, hogy jobban alátámassza a talpát.
2011. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Azért, hogy jobban alátámassza a talpát."


EZZEL csak a lúdtalp kialakulását segited elö, a gyerkenek nagyon káros a betét.

2011. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha talpbetétet használ, akkor lúdtalpas lesz?? Nem azért gyártják, hogy ne legyen az?
2011. okt. 16. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi off lesz.

Én úgy tudom, hogy alapból van minden cipőben talpbetét ami bele van varrva, akkor meg minek a másik. Oké, ha kikopik valami miatt akkor rendben van, de egyébként szerintem felesleges. Vagy tévedek?

2011. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy miért kínálják? Ugyanazért,amiért minden más, fölösleges dolgot... mert sokan vannak, akik megveszik,ez + pénz a boltnak. Nem minden jó és szükséges,amit a boltban árulnak.A normális cipőnek megfelelő a talpa,kérge, nincs szükség bele semmi külön betétre.
2011. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyereknek csak akkor nem lesz lúdtalpa, ha lehetöleg mezitláb van (természetesen az utcán nem, de otthon igen, hidegebb idöben vastag zokniban/zoknicipöben), mert a láb és talp izmai csak akkor tudnak rendesen mozogni és erösödni. Ezek alakitják ki a lábboltozatot, és igy megelöi a lúdtalpat.

A cipök és különösen a betét ezeket az izommozgásokat gátolja, föként a betét benyomja a talpat egy helyzetbe és tökéletes meggátol mindenféle mozgást. (Ez kb olyan, mintha valakinek begipszelik a karját - akkor is elsorvadnak az izmok). A betétnek CSAK akkor van létjogosultsága, ha valakinek (NEM pici gyerek, hanem legalább is kamasz) sokat kell állnia és lúdtalpa van - akkor megakadályozza a fájdalmat, de a lúdtalpon nem javit, csak ront.

2011. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!