Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babakekszet ajánlotok,...

Milyen babakekszet ajánlotok, amiben nincs cukor és lehet adni egy 8-9 hónapos babának? És hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Dm-ben néztem, amiben nincs cukor, azt csak 1 éves kortól ajánlott, ami meg 6 hós kortól, abban meg van cukor... Hol lehet olyat kapni, amit már lehet is, meg nincs is benne cukor?:)
2011. okt. 17. 09:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy babapiskótát, amiben szintén nincs cukor?
2011. okt. 17. 09:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nincs ilyen, mert ha nincs benne se cukor, se tojás, azt már úgy hívják, hogy liszt. Nem tudom, hogy a tojást bevezetted-e már, ha igen, akkor sűríthetsz neki dolgokat (már ha amiatt kérdezed), pl. kuszkusszal, vagy gabonapelyhekkel. Ezeket csak forrázni kell és egy kicsit állni hagyni
2011. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi:) Szoktam neki zabpelyhet főzni. Belekeverem a gyümölcsbe, zöldségbe.

Nem azért akartam, hanem csak úgy a kezébe, hogy rágcsálja. De akkor majd 1 évesen próbálkozom, nem sietünk sehová:)

2011. okt. 17. 10:30
 4/12 anonim ***** válasza:
annak, hogy a kezébe add, épp itt az ideje, de mi a baja azzal a kis cukorral? ha nagyon el akarod kerülni a hozzáadott cukrot, banánt is adhatsz így a kezébe, úgyis szezonja van
2011. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én is hasonló problémával néztem szembe néhány hónapja, amikor kisfiamnak szerettem volna egészséges rágcsálnivalót adni. Végül találtam egy receptet, ami tökéletesen bevált:


Almás babakeksz


Hozzávalók:

- 25 dkg zapbehelyliszt, vagy teljes kiőrlésű búzaliszt

- 2 db közepes nagyságú alma

- 2 evőkanál olaj

- esetleg egy késhegynyi szódabikarbóna


A meghámozott, kicsumázott almákat finomra kell reszelni vagy pépesíteni, majd össze kell keverni a liszttel, szódabikarbónával és az étolajjal. Ha szükséges (az alma levétől függően) adni kell hozzá annyi vizet, hogy jól formázható masszát kapjunk.

Kivajazott, belisztezett tepsibe vizes kézzel babakézbe való lepénykéket rakunk és 200 fokra előmelegített sütőben kb 20 percig sütjük.

A szódabikarbóna nélkül készült kekszek kicsit keményebb állagúak.

Ha már teljesen kihűltek a kekszek dobozba téve 1-2 hétig elállnak.


Remélem sikerült segíteni! :)

2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én 7 hótól kölesgolyót adtam rágcsálni, nagyon szereti!

engem is bosszantott, hogy a babakekszek tojással, sok cukorral készülnek. csak 1 évtől adok neki ilyesmit, de inkább én sütöm.

2011. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a receptet, mindenkepp kiprobalom!!:)

A banan is egy jo otlet. Hogy ezek eszembe sem jutottak, koszi:)

Kolesgolyot nem merek adni, felek, hogy tulsagosan szaraz.

Cukrot nem szeretnek adni, kis mennyiseget sem, ez az en dontesem. Ha nem adok, az nem art neki, ugyhogy foloslegesnek tartom, sot.

2011. okt. 17. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:
(tényleg száraz a kölesgolyó, utána inni kell adni. de azt az örömet, ahogy markolássza, ügyeskedik, a kis ujjacskákkal ide-oda teszi, aztán hammm. szerintem kár kihagyni.)
2011. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nem fog fuldokolni tőle? Vagy, ha adok vizet mellé, le tudja nyelni rendesen?
2011. okt. 18. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:

víz nélkül is lenyeli.

a nyáltól szétmállik. próbáld ki előbb te, hogy fogaid nélkül, csak a nyelveddel is szét tudod nyomkodni.

2011. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!