Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a fogmosá...

Hogyan szoktassam rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés
15 hónapos babámnak 11 foga van, igazából még nem álltunk neki a fogmosáshoz, mert előre látom, hogy problémáink lesznek, de mivel már szépen kijöttek szeretném neki mosni! Anyukák ti, hogy kezdtétek el a fogmosást?
2011. okt. 17. 13:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem már rég mosnod kellett volna, de ez csak egy magánvélemény.

Én fürdés után, megtörölközünk, fogkefe, rá kis fogkrém, és megmosom. Semmi extra.

2011. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nekem meg az a véleményem, hogy nem ez volt a kérdés! :DD
2011. okt. 17. 13:15
 3/32 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit a nejem csinált. Reggel felkelés kis mosakodás után szépen óvatosan megmosod neki majd este fürdés után ugyan így ezt elején együtt kellene csinálni aztán majd ha már önállóbb akkor hagyni hogy csinálja magának persze közben figyelni mindenre hogy jól csinálja, ez időigényes dolog de egy idő után megszokja és ezt reflexként fogja majd csinálni.
2011. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Szia!Én pont most olvastam hogy 2 éves korig nem szabad mosni mert gyenge a fogzománca!Add neki oda a fogkefét fürdés közben had ismerkedjen vele!Kislányom szeret utánozni előtte mosom a fogam és próbálja ő is!Minimálisan engedi nekem hogy megmossam 20 hónapos! :)
2011. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
9 hós kisfiamnak fogkefével mosunk azt a másfél fogát. Imádja. Persze eleinte furcsa volt, de most már fogja a kefét és segít. Hiszti és sírás nélkül nem fogod tudni megúszni a dolgot...
2011. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Akor mi volt a kérdés? az elsö anyuka leírta hogyan csinálja? Akkor mit vársz mit írjunk.


Nekem a lányomnak 2 foga van. adok a kezébe egy kis fogkefét fogkrémmel és megmossa magának. minden reggel bejön és nézi hogy mosok fogat aztán gondoltam adok a kezébe egyet. kb 10 percig rágja a fogkefét de az elsö pár dörzsölést engedi nekem, és ö is úgy csinál mint anya.


ès szerintem is már bekellett volna vezetned, de soha sem késö.

Viszont azt ne mond mert látod elöre hogy gond lesz. honnan látod ha ki sem próbáltátok, és nincs rendszerezve? Ez csak akkor gond ha az anyának ez egy gond.

2011. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Ebben a korban meg nem kell hasznalni fogkremet, csak vizes fogkefet. Miert nem csinaljatok egyutt? Te is mosd a tiedet. En fiamat ugy szoktttam ra, hogy mondtam, gyere, "megcsiklandozom a fogadat". Hulyen hangzik, de imadta a "csikizest". Kesobb talaltunk neki eneklos fogkefet, azt meg ki nem birtuk venni a szajabol, mindig mosni akarta. Legyel turelmes, es jatekos, majd menni fog.
2011. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

13.21 már épp kérdezni akartam, de köszi. :D

Fogorvos és gyerekorvos mondta a két fogra, hogy mossam.


Nemrég itt egy anyuka panaszkodott, hogy 2 éves gyereke fogorvosnál járt, és nem egy lyukas foga volt!

Boccs az offért!

2011. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként dolgozó, kisgyerekes barátnőmet faggattam ki a témában és azt mondta, hogy már az első fognál jó elkezdeni, de hozzátápláláskor mindenképp (ekkor már nem érvényesül az anyatej antibakteriális hatása). Egyrészt a szuvasodás megelőzése miatt, másrészt könnyebb rászoktatni, mint majd a dackorszakban.

Szóval mi, amint kijött az első foga, elkezdtük mosni (kb. 8 hósan). Napi 1x, lefekvés előtt, kb. 1 percig, rendes pici fogkefével. Nem fluoridos baba-fogkrémet rakunk rá (amit lenyelhet, pl. Nenedent) tényleg csak lehelletvékonyan. Aztán iszik egy kis vizet és alvás. Néha ordít, néha meg elkéri és "magának megmossa" :) Szépen beépült a napirendbe, elalszik utána rendben és úgy tűnik, ha épp nyűgös sem okoz nagyobb traumát, mint pl. napközben induláskor az öltözködés, sőt :)

2011. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Nekunk hiszti es siras nelkul is megy. Reggel mosakodas kozben ott ul o is a furdoben mellettem, utanoz engem. Este pedig a kabdan kapja meg a fogkefet, imad vele jatszani. 1 eves, en sosem vettem ki a kezebol a kefet, csak elleste tolem, hogy hogy kell (persze viccesen grimaszolva mutattam neki meg).
2011. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!