Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén bevezetésében segítség?...

Glutén bevezetésében segítség? Mi legyen a glutén? Háztartási keksz is lehet? Mikor "divat" manapság bevezetni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
En eloszor lisztet adtam kostoltatasnal gyumolcshoz keverve, amikor lattam, hogy nincs gond vele, akkor kapott haztartasi kekszet, babakekszet, kenyerhejat.
2011. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan mehet kenyérhéj, kiflicsücsök, keksz, cukor nélküli babapiskóta
2011. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én babakeksszel kezdtem, olyan 8hónapos tájban. Először rágcsálta, aztán összeturmixoltam gyümölccsel. Utána meg vajaskenyeret evett már.
2011. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A védőnő a háztartási kekszet ajánlotta, én babakekszet vettem inkább elsőre. (Biscott Fosfovit). Beletörtem gyümölcsbe, és abban megpuhult.

Nálunk 5-6 hónapos kortól ajánlják a glutén bevezetését. (Akár anyatejbe aprítva, akár tápszerbe, illetve később gyümölcshöz adva, ha már hozzátáplálod.)

2011. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

5 hónaposan tettem babapiskótát a gyümölcsébe. 6-7 hónaposan rágcsálta a kenyérhéjat, kiflit, 8 hónaposan már liszttel habartam be a főzelékét. 10 hónaposan már a mi leveseinket és főzelékeinket eszi. persze kevés fűszert használok, férjem meg ha akarja utánasózza az övét.

Két tábort fogsz találni, aki ad 1 éves kora előtt és aki nem. Én adok.


2 éves és egy 10 hónapos fiú anyukája

2011. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves a kisfiam. Amikor 6 hónapos lett (tehát egy éve - ez azért nem volt olyan régen), jött a védőnő a hozzátáplási útmutatóval, amiben benne volt, hogy "A főzeléket MINDIG krumplival vagy rizzsel sűrítjük" és hogy "Kiflit, kekszet, kenyeret 8 hónapos kortól adhatunk."

Pár nappal a 8 hónap betöltése előtt kérdezte, eszik-e már a gyerek kekszet. Mondom nem. Neeeem???? Már rég adni kéne neki. De hát, mondom, az útmutatóban 8 hónap van. Ja, az két hónapja volt, azóta változtak az irányelvek...

Szóval én 8 hónaposan, de már előre mosolygok magamban azon, hogy a kistesónak (16 hetes a pocakomban) mennyi idősen kell majd adnom. Lehet, hogy előre hozzák 3 hónapra? Vagy újra bevezetik az 1 évet?

:)))))

2011. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,a gluténnel (szerintem a tejjel is) csináltak egy hibát.

Mivel sok gluténallergiás gyerek volt megpróbálkoztak azzal,hogy később vezetik be. (nem csak itthon, ez WHO ajánlás volt.) Az eredmény: ugrásszerűen megnőtt a gluténallergia. Úgyhogy most visszarakták 6 hónapos korra. eredmény:leesett a gluténallergia száma.

Ugyanez van a tejjel is,azt is kitolták 1 éves korra, de azóta nő a tejallergiások száma. Szerintem nem kell sok év és azt is visszateszik 6 hónapos korra.

Szerintem az a legjobb,ha mindennel akkor találkozik a gyerek amikor még szopik.

2011. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 hó előtt ajánlott bevezetni, tehát a hozzátáplálás kezdetén.


nekem a keksz és társaik nem tetszettek (tojás, sok cukor, térfogatnövelő, állományjavító...)

én inkább saját sütésű kenyeret morzsoltam a főzelékébe, avgy rántással főztem.

gyümölcshöz zabkását kevertem, vagy bio gabonapépet.

2011. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 7gabonás pehellyel kezdtem, azt hiszem, Milupa. Tápszerrel kevertem neki, de gyümölccsel is lehet.
2011. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 18. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!