Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11,5 hónapos babámat már nem...

11,5 hónapos babámat már nem tudom jóllakatni az anyatejjel. Immunanyag azért még van ebben a tejem, ha tápanyag ezek szerint már nincs is elég?

Figyelt kérdés
11,5 hónapos babám már csak reggel szopizik. Korábban 3-4 órát kibírt a tízóraiig, mostanában meg szinte már rögtön éhes, alig bírja kivárni, hogy elkészítsem neki a tápszert. Nincs már benne tápérték? Immunanyag még van? Azt mondják egyéves korig mindenképp érdemes szoptatni, mert addig alakul ki az immunrendszer. Ti is így tudjátok? Köszönöm.
2011. okt. 17. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
minél tovább szoptatod annál jobb.persze hogy már kevés neki az anyatej.Ez normális.másfél éves korig nyugodtan szopizhat ha van tejed.örülj neki hogy van étvágya.szopiztasd aztán ha kevés neki,akkor adj tápszert neki.
2011. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A babák immunrendszere 3-4 hónapos korra alakul ki. Persze utána is jó az anyatej+ az immunanyagok, de nem kell "megfeszülni", ha már fogyatkozik a tejcsi. Szóval emiatt nem leszel "rossz" anya!
2011. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Az immunrendszer az első hónapokban tud a legjobban védekezni a káros anyagok ellen. Csak ma ezt elfelejtik. Minél előbb kerül egy étellel kapcsolatba a szervezet,annál kevésbé lesz allergiás.
2011. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Az én fiam 10,5 hónapos, még mindig szopizik, napi 3-4-szer. Ő sem lakik már jól vele, kb fél óra múlva éhes. De imádja, ragaszkodik hozzá, nekem nem teher, tehát szoptatom, amíg igényli. Viszont nagyon sok mindenre jó: ha éjjel szomjas, ha beteg, és nem fogad el semmit...És a lányomon látom, aki szintén sokáig szopizott, hogy milyen egészséges! Szoptasd csak, ha csak reggelente is! Utána már csak a saját immunrendszerére hagyatkozhat már, és könnyebben jönnek a vírusok, betegségek...
2011. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 1 éves, szerintem a reggeli szopi mellé adj neki reggelit!!!kenyér vajjal, májkrémmel, paradicsommal, vagy amit te eszel....

Nagyon fontos, és jó hogy még szoptatsz, de nagy már ahhoz, hogy csak ezzel ellegyen.

Amúgy megkérdezhetem minek adsz neki tápszert???

Miket eszik egy nap?

2011. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem 1 éves a fiam, nálunk a szopizás már csak "nasi" tuti nem lenne el vele 3-4 órát, talán 1-et.

(utolsó)

2011. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató. De remélem, immunanyag azért van a tejben, ha már kalória nincs.

Azért adok neki tápszert, mert bár 6 hónapos koráig kizárólagos szoptatáson volt, és azóta is szoptatom még, már többször volt náthás (pedig szerintem nagyon változatosan eszik sok zöldséggel és gyümölccsel), és a másik, hogy az a tapasztalatom, hogy az esti cumisüveg nagyon nyugtatólag hat rá (este már nem hajlandó szopizni, nagyon fáradt olyankor, azt hiszem). Meg úgy tűnik, hogy kicsit vérszegény is, majd megyünk vérvételre (én is az vagyok), és hát én már nem tudom mennyi vitamin van a mai ételekben... Szóval a tápszer az neki tej és vitaminforrás. Más vitamint nem adok neki. Szóval ezért adok neki tápszert.

2011. okt. 31. 20:15
 8/18 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi kalória van és tápérték van a tejedben,mint mondjuk 10 hónappal ezelőtt. Viszont a babád már nem akkora,mint 1 hónapos korában és a szervezete már a szilárd táplálék befogadására alakul át és azért kevés neki a tejed. Szóval nem a tejed változott,hanem a babád :D

Tápszert nem kéne neki adnod,hidd el,még a kevés anyatejben is több értékes anyag van,mint a tápszerben. Inkább szoptasd még naponta többször,minthogy tápszerezd. Cebiont és Vigantolt se adsz neki?

2011. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja de! Pont ezt a kettőt. Vigantolt születése óta (akkor K vitamint is kapott), a Cebiont viszont csak 2 hete, amikor megfázott, és a gyerekorvos javasolta. Azt azóta adom neki rendszeresen. A tápszer szerinted káros? Sok felesleges anyag van benne? Vagy kevés szívódik fel belőle? Vagy miért ne adjam neki? Szerencsére 6 hónapos koráig nem adtam egy cseppet sem. De azóta napi egyszer, egy ideje kétszer. De végül is ezzel a tejet váltom ki, bár most hogy lassan egyéves lesz, azt tervezem, hogy reggel este kap 2 deci tejet, és elhagyom a tápszert.
2011. okt. 31. 21:17
 10/18 anonim ***** válasza:

5-ös, 6-os válaszoló vagyok.

Én sem adnék neki tápszert!ne aggódj, az anyatej az teljesen jó!!

Az én fiam 1 éves, szopizik, mégis többször volt náthás.De az a lényeg, hogy nem volt durva,erős egyik sem.Ja és hosszú távon an jó hatása a szoptatásnak.

Ne tévesszen meg a sok propaganda, annyira azért nem jó a tápszer....jaj most ezzel lehet vitát szítok.Szóval persze, jó, de egy szopizós babának semmi szüksége rá!!!Vannak folyékony viaminok, amit adhatnál neki.

De mondjuk a te dolgod:)Csak ne legyél olyan elfogult a tápszerrel kapcsolatban, mert azt sem ihatja örökké...nehogy túlaggódd magad majd ha csak szilárd ételt eszik, és tejet iszik...

2011. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!