Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktathatom úgy a babámat,...

Szoktathatom úgy a babámat, hogy a cumisüveg kimaradjon az életünkből?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak anyatejes, így nem kell neki, de arra gondoltam, hogy a későbbiekben, mikor hozzátáplálom 6 hónaposan, majd itató pohárból itatnám, és nem cumisüveget vagy csőrös poharat adnék neki. Lehetséges ez így?
2011. okt. 18. 13:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ilyen pohárra gondoltam: [link]
2011. okt. 18. 13:32
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Miért akarod kihagyni a cumisüveget? Az én lányom egy ideig cumisüvegből ivott, de hamar megtanult pohárból. Így itthon először bögréből, majd pohárból ivott, iszik, de úton praktikusabb ha valamilyen cumisüveghez hasonlóból iszik. Én olyat vettem neki, aminek olyan szopókás az itatója. Jobban iszik belőle, mint annó a cumisüvegből.
2011. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krisztivan ***** válasza:
100%
Egyészen nyugodtan kezdheted a poharat.Kicsi átmérőjűből könnyebb lesz a pici szájnak,de könnyen és hamar megtanulják.
2011. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de ilyen pohár sem kell, mindegy milyen, csak kicsi legyen. Viszont folyadékra a kisebb babának is szüksége van, nem csak a hozzátáplálásnál, itathatod nyugodtan, teával vagy babavízzel. Forralt vízzel inkább ne, mert az nem oltja a szomjat. Ha ügyesen megtanítod pohárból inni, akkor teljesen kimaradhat a cumisüveg.
2011. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Forralt víz nem oltja a szomjat?
2011. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretném kihagyni, mert így is cumizik sajnos, és arról is szeretném minél előbb leszoktatni, illetve nem szeretem, amikor egy baba szájából lóg kis a cumisüveg. Mármint amikor nem iszik, csak a szopókájánál "fogva" lógatja ki a szájából, meg szerintem ez egy felesleges dolog. Út közben pedig kaphat csőrös pohárból, de ha nem muszáj, akkor nem szoktatom rá.
2011. okt. 18. 13:49
 7/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nálunk kimarad a cumisüveg. 1 hónapig csőrös pohár volt, most meg már műanyagpohárból iszik. 9 hós
2011. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem volt se cumi, se cumisüveg. Anyacici volt és kispohár. Rögtön tudott inni, sosem volt gondunk vele.

Csőrös pohara is volt, de totál feleslegesen, ráadásul ugyanúgy kifolyik belőle a cucc, mint a sima pohárból, úgyhogy nekünk nem vált be, csak pénzkidobás.

2011. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem a poharat is, amit választottál. Szép-szép, de tök fölösleges külön 600 ft-os pohár neki. Úgyis dobja majd és törik, hidd el, a törhetetlen műanyagpohár is. :) Az IKEA-s műanyagpoharak nem törnek, mi azt használunk. Színesek, szépek, és 500-ért 6 darabot adnak. Van ilyenből étkészlet is, kistányér is, teljesen jók.


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges. :)

Nálunk sem volt cumisüveg, és tökéletesen megvoltunk nélküle! Amikor kezdtük a hozzátáplálást "rendes" pohárból adtam neki inni, itatópoharat pedig akkor használtunk, ha mentünk valahova.

2011. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!