Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtátok a babakocs...

Meddig használtátok a babakocsit? Hány hós volt a babád?

Figyelt kérdés
én néha nézek nagyokat, hogy még 2-3 éves-t is tolnak a babakocsiban
2011. okt. 18. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van. A kicsi 1 éves a nagy 4. A nagy 2 éves korában már nem nagyon használta, illetve volt, hogy beletettem 3 évesen nyáron 40 fokban, mert terhes voltam és nem akartam minden bogárnál megállni. A kicsi tovább fogja használni a kocsit, ha nem akarja akkor is. Mert 2 évesen kicsi lesz ahhoz, hogy a bölcsiből elrohanjon velem gyalog az oviba.

Nem tudhatod, hogy melyik gyereket miért tolnak még kocsiban. Engem pl cseppet nem érdekel, ha nagyobb gyereket látok kocsiba (bár az mondjuk rosszul esett egy kicsit amikor láttam az emberek szemégeben a rosszallást, hogy miért van a nagy ló 3 évesem babakocsiban...bár ezt írjuk fel a hormonok számlájára)

2011. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a tiéd nek van oka, de aki csak lustaságból?? mi hatan vagyunk testvérek és 1 évesen már egyikünk se használta a babakocsit, nem maradtunk meg benne, ennyire elkényelmeskedett volna néhány ember?
2011. okt. 18. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk csak a szükség visz rá, ha mondhatjuk így. Ikreim vannak és ha játszótérre megyünk, vagy hasonló, mikor haza felé kell menni, mindig megy a hiszti, így egyszerűbb berakni a kocsiba és hazatolni, mint 2 hisztis gyereket karon fogni :D De ha apa ideje engedi és velünk tart, mindenhová gyalog megyünk, már a közeli helyekre, kilométeres túrákat nem bírnának. :D Most vagyunk 20hónaposak és bizony egy éves koruk óta gyalogolnak, ha persze apa velünk tart. :D
2011. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nem sokára két éves és utazásnál használjuk a babakocsit. Egyedül a gyerekkel + a csomaggal a mamákhoz 2 átszállással egyszerűbb így, mint minden kezemben csomag, plusz a gyereket is valahogy leszedni a marhára nem gyerekbarát vonatokról.

A babakocsi aljába belerakom a cuccokat, a kocsiba be a gyerek, és ha netalán senki sem segítene fel vagy levenni a kocsit (bár ilyet a 2 év alatt még sose tapasztaltam, pedig tornyát-baranyát bejártuk a gyerekkel vonattal, busszal), akkor is megoldható így egyedül.

Otthon már nem kell, de ha lenne kisebb tesója, szerintem ugyanúgy gondolkodnék a dologról, amíg nem tudna stíbilan ülni bicikliülésben is, mint az első válaszoló.

2011. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
'stibilan' = stabilan
2011. okt. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves és már nem használjuk hónapok óta a babakocsit. Leginkább azért, mert ki akart belőle szállni onnantól, hogy megtanult állni (kb. 8 hó körül). Néha jó lett volna pedig, könnyebb lett volna közlekedni, de most már jó, mivel már jár, így elmegyünk sétálni, tipeg a saját lábán, és így nincs gond.
2011. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15 hónaposan indult el a fiam, 16 hónapos kora óta gyalog járok vele. Csak anyósom teszi bele, mert fél, hogy elszalad tőle forgalmas úton. Így nem bánom én sem. Egyébként mindenhol úgy néznek a fiamra, mint valami csodabogárra, ha kézenfogva megyünk valahova, és nem babakocsiban tolom. 20 hónapos. Szerintem is sokan kényelmességből teszik bele a kocsiba a nagy ló gyereket (ahogy előttem írták), bár az okokat tényleg nem tudhatom.
2011. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk két gyerkőc van, és ha messzebbre megyünk vagy valami elintézni való van, és nem csak "lötyögés" ide-oda, akkor a nagyot bizony babakocsiba teszem, a kicsi pedig rajtam van mei tai-ban. Könnyebb így hosszú útra indulni. De ha csak a játszótérre megyünk vagy sétálni, akkor gyalog jön.
2011. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
2 éves a fiam, és bizony naponta használjuk a kocsit. Nem vagyok terhes, sem beteg, ahogy a gyerek is egészséges, és 1 éves korától megy. Viszont nagyon messze van a bolt, és ha megyünk, akkor mindent beiktatunk (posta, pékség, boltok), így elég sok a cipelni való hazafelé. A gyerek sétál és tolom a cuccokat a babakocsiban. Ha a városba megyünk, akkor az egy egész napos túra, távolsági busszal, villamossal, ált. el is alszik út közben, kényelmesebb a babakocsiban tolni, mint cipelni. Meg ált. mi mindig rohanunk, így egyszerűbb, mert az én fiam az a típus, aki többet megy visszafelé, mint előre. Minden bokrot, fűszálat megvizsgál, minden kavicsot, gesztenyét, falevelet összeszed, mindenhol leül, akár a járdára is. Vele egy 10 perces séta is 1 óra. Amíg nem esik a hó, addig kocsizunk.
2011. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért egy 2 évesnél még bőven belefér a babakocsi szerintem (én vagyok aki terhesen tolta a 3 évesét). Sőt azt sem értem, hogy miért zavar bárkit is az, ha valaki a nagy gyerekét babakocsiban tolja (akár kényelemből is). Magánügy. Mint írtam én csak azért nem toltam a nagyobbat 2 éves kora után nagyon, mert nem szerette és mert közel volt minden. Persze 3 éves korára belustult és most 4 évesen is szívesen beülne a babakocsiba :)

A kicsit meg tolni fogom babakocsiban bőven 2 éves kora után is akár 3 évesen is, ha valakinek nem tetszik majd nézzen félre :D

2011. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!