Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves baba mivel játszik?...

Egy éves baba mivel játszik? A csörgő, rágóka már nem köti le. Van formabedobó, baba taxi, építő játék.

Figyelt kérdés
Mit vegyek neki még hogy fejlesszem és jól el is szórakoztassa magát?Szerintetek akkor már a csörgőt és hasonlót el is pakolhatom,már kinőtte ezeket a játékokat?
2011. okt. 19. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A csörgőt és a rágókát szerintem is kinőtte, elrakhatod. Majd előkerül, mikor a szerepjátékokhoz kell valami vagy "zenélni" szeretne.

1 éves szülinapjára a fiam egy nagyobb dömpert kapott, azt nagyon szerette tologatni, ki-be pakolt bele. Akkor kapta az első puzzle-t, olyat, amikor a fogantyús puzzle darabok alatt látszik annak a képe, amit oda kell tenni.

Az enyém a formabedobóban azt szerette, hogy levettük a tetejét és ki-be pakolgattuk a formákat.

Ja, meg ami nagyon klassz volt: a barátnőmtől kapott egy nagy, kék, felfújható guminyulat. Ocsmány egy jószág, de odavan érte a mai napig. (2 éves lesz.) Először persze nem tudott egyedül felülni rá vagy ugrálni vele, de szerette, ha felültetjük és "nyuszigoltunk" vele. Az ilyen típusú játékok az egyensúlyt fejlesztik.

Még az jutott eszembe, hogy 1 évesen mindenhova vinni kellett az FP tanuló kutyát (Vonaton marhára örültem annak a nagy dögnek, gondolhatod!), mert akkor volt egy zeneőrült korszaka. Ezek fellángolnak nála.

A könyvekből akkor kezdte el szeretni a Lépésről, lépésre sorozat tagjait pl. és minden olyat, amiben sok állat volt és lehetett mutogatni mi, micsoda, imádta, ha a hangját utánozzuk.

A baba taxi is jó, mi akkor vettük neki az első kismotort. Időbe tellett, mire rájött a helyes technikára, de addig is szívesen "motorozott", azaz a lába közé szorította és lépkedett. :-)

2011. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan kirakónk amit mondasz van,baba taxi is,olyan ugráló állatka is csak nekünk szamárba,tényleg csúnya szegényke:),van formabedobó,nagy textil anyagú kocka,tologatható kis autó.Csak úgy érzem hogy ha elpakolok minden csörgőt,rágókát,van vagy 30db akkor alig marad játéka "szegény "gyereknek és unatkozni fog.Ez biztos az én hülyeségem..:)
2011. okt. 19. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Könyvek (pl: Vidám Pöfivonat !!!), babahangszerek (www.hanifa.hu oldalon találsz jókat, Halilit márkájú), labdák (felfújható strandlabda, kisebb gumilabda, puha ikeás focilabda), lego duplo szett (nagypapa malaccal alig 700 Ft a tesco-ban), WOW utcaseprő autó sofőrrel (tologatható, a seprűk forognak, szuperjó, és nagyon strapabíró. Brendonban 3.990 Ft), hinta (ajtóra akasztható, nekünk Little Tikes magastámlás van, szuperbiztonságos), mászóalagút, plüssállatok (ölelgetni, simogatni, megmutatni a szemet, orrot, integetni a karjukkal, lábukkal, fülükkel). Nálunk ezek a menők, 14 hónapos kislánynál. A csörgőit én is elraktam már, viszont 2 maradt elöl, az egyiket az ágy mögött találtuk meg, nagyon nagy sláger most nála, állandóan eldugja a kanapé párnája alá, aztán örül, amikor megtalálja. :-) Szóval a csörgőket sem érdemes messzire tenni. :-)
2011. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Könyvek: leporelló (nézegetni, mutogatni, épiteni falat), forgatható figurákkal. Bármilyen dogáboz bepakomni kipakolni, rázni. Saját csördó és dob (műanyag palac, benne rizs, bors). Alagút nálunk is megy. A csörgőket én beépitem az épitőkockás játékokba. Tologatható bármi. Labda. HintA. Utóbbiak felnőtt segitséggel. Festés, zsirkréta pár percre köti le de próbálkozom.
2011. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon erdekel.Koszonom nektek Es a kedves kerdezonek is!
2011. okt. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!