Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb? Ha rávezetem...

Melyik a jobb? Ha rávezetem hogy egyedül legyen el, (játékokkal) vagy ha foglalkozom vele folyamatosan?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim szerint jobban fejlődik ha játszok vele egész nap,azaz nem hagyom egyedül,a másik csapat köztük édesanyám anyósom viszont azt hogy muszáj megtanulnia egyedül játszani.

A kislányom 6 hónapos,de max.15-20 percet van el egyedül,utána kezdődik a nyügi.Szerintetek?


2011. okt. 19. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 6 hósat nem tudsz rávezetni hogy egyedül játszon.

és ez változik is állandóan.

2011. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 15-20 perc magányos játszás már főnyeremény! :) Az én fiam 5 percet sem játszott el magában, még az sem volt jó, ha kivittem a kis pihenőszékében a konyhába magam mellé. Kapott fakanalat, műanyag edényt, látott, de az sem volt jó. Úgy tudtam a 10 perces mosogatást elintézni, hogy közben a fél lábammal ringattam a székét, énekeltem, bohóckodtam. Fárasztóbb volt mint egy torna... :S

Amúgy szerintem az arany középutat találd meg és hallgass a saját megérzéseidre! :) Gyerekenként is változó amúgy ez a dolog. Mindenképpen kell vele foglalkozni mert nyilvánvalóan sokkal jobban fejlődik, ha tanítja az ember, meg az anya-gyermek kapcsolatnak is jobbat tesz, ha foglalkozol vele. Meg persze azt is meg kell tanulnia, hogy néha bizony kicsit magában kell lenni és elfoglalni magát, mert anyának vannak más dolgai is. Mint írtam, én a fiam mellől nem igazán tudtam elszakadni, mert ő nem bírta egyedül, így borzalmasan nehéz volt, hogy a lakást is rendben tartsam (igazából nem is tudtam). 1 éves múlt, mire eljutottunk odáig, hogy legalább 10-15 percet "kaptam" tőle, hogy csináljak valamit a háztartásban. :)

2011. okt. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyetértek 8:46 :-)


15-20 perc, az FŐNYEREMÉNY!!!

2011. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen valahogy én is úgy érzem hogy ez a 15-20 perc az elég jó...:)Viszont az anyós pajtás szerint a normális az kb 2 óra lenne.Már előre félek a jövő nyártól(hozzájuk költözöm 6-7 hónapra mert apa külföldre megy melózni),mert a fejébe vette,hogy majd ő megtanítja hogyan is kell "el lenni anya nélkül".Kíváncsi leszek...
2011. okt. 19. 08:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én boldog lettem, volna ha 15 perrcet el van egyedül, az enyém most 15 honapos de még most se 2 percet sem, örülj neki ha egyedül elvan, ha meg nyügi van játsz vele, igy mindkettö érvényesül, ne üölj ott mellette mert késöbb ugy jársz min én pl wc re is nehezen tudok ellogni, házimunka stb.. hagy egyedül kicsit.
2011. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem figyelni kell, hogy mikor mire van igénye. Ha látod, hogy jól elvan egyedül, bár mellette ülsz, akkor ne szólj bele a dolgába, hadd csinálja. Nem kell vele folyamatosan foglalkozni. Ha viszont szüksége van rád, akkor légy ott. Ha megpróbálod lerázni magadról, hogy 'hadd szokja hogy egyedül játszik', akkor csak annál jobban fog menni utánad. Észrevétlenül légy mellette. Szépen kialakul majd az önálló játék magától és nagyon fontos is, hogy kialakuljon. A mosogatást meg kell hagyni arra az időre, amikor alszik.
2011. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 15-20 perc egyedül teljesen jó!!!! Ennél többet nem várhatsz el egy 6 hónapostól. Az önálló játék és a közös játék kövesse egymást, te is játszol vele 15 percet, utána megint ellesz magában. Utána megint te következel. Szép lassan ki fog tolódni a 15-20 perc és meglátod, így az önállósága is fejlődik, mégis érzi a te jelenlétedet, az együtt-játszás örömét. Mindkét féle tevékenységre szüksége van, önmagában egyik sem jó (pl. ha csak maga van, de az sem, ha egész nap te szórakoztatod).


Pont ilyen pici korban tudod megalapozni ezeket a dolgokat, hogy kiegyensúlyozottan alakuljon a kreativitása, felfedezőkészsége, társas kapcsolatai, és közben a hozzád való kötődése sem sérül, te egy biztonsági bázis leszel a szemében, tudja, hogy ott vagy, ha kell, de nem fog 2 percenként utánad sírni, mert megtanulja az önállóságot is.

2011. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem is fontos, hogy egyedül is játsszon. nem kell egész nap szórakoztatni.

természetesen elkezdek vele játszani, mutatok érdekes dolgokat, azát amikor belemélyül, akkor odébb megyek és mellette végzem a dolgom (pl. amíg kicsi volt mellette vasaltam, most nagyobb, porszívózni, pakolni, teregetni szoktam mellette.)

2011. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem gyerek függő, hogy mennyit van el egyedül. Az én fiam négy hónapos és már 3 hónapos kora óta elvan egyedül a játszószőnyegén olyan két órát is akár. Van hogy ott alszik be, de olyan is van, hogy nem szeret ott lenni és akkor együtt játszunk.
2011. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Középen van az igazság. 15-20 perc jó a mostani életkorához, anyósod nem tudja, mit beszél, 2 óra az rengeteg idő ilyen idősen. Annak idején biztosan így volt, dolgoztak a földeken, vagy otthon, és a gyerek megszokta, hogy feleslegesen sír, úgy sem foglalkoznak vele, mert nem érnek rá. A másik véglet, amit mostanában látok, hogy anyuka egy percre sem hagyja magára a gyereket, folyamatosan foglalkoztatja, tanítgatja. Ez sem jó. Ha mindent megmutatunk neki, kevésbé lesz kreatív, elvész a felfedezés öröme, és később sem fogja motiválni semmi az önálló játékra. Én úgy szoktam csinálni, hogy ha jelzi a babám, hogy kellek neki, felkérezkedik az ölembe, akkor megölelgetem, játszunk kicsit, majd ha belefeledkezett a játékba, ott hagyom. Így ő is megtanul önállóan játszani, és én is el tudom végezni a dolgomat, vagy csak pihenni egy kicsit.
2011. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!