Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha belázasodott a babád...

Hogyha belázasodott a babád oltás miatt, akkor az mennyi idővel utána történt?

Figyelt kérdés
3 hónapos, most kapta az első oltását (ahol élünk nem kötelező a TBC)...5 féle vírus ellen. Elvileg 6 óránként adnom kéne paracetamolt, de én ezzel nem értek egyet...nem adok neki addig semmilyen fájdalom és lázcsillapítót, amíg rendben van. Lassan 24 órája kapta a szurikat...jelentkezhet még láz?
2011. okt. 19. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
elméletileg 24-48 órát szoktak mondani. Mi amikor kaptuk az oltásokat akkor amikor hazaértünk adtam neki nurofent egyszer. Másnap csak hőemelkedése volt semmi más.
2011. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kórházban kapott oltása után semmi baj nem volt.


2 hónapos oltásnál egyszerre kettőt kapott + a Rotát (szájon át). Közvetlen utána semmi baja nem volt. Lényegében 5 órával rá lett nyűgös, de étvágya jó volt, aludt normálisan (4 órát). Este megfürdettük, a lába nem volt érzékeny egyáltalán (szerencsére), nem fájlalta. Megetettük és kicsit játszottunk még vele. Majd nagyon álmos lett, így elaltattuk. Valamival Hajnali fél 1 előtt arra lettem figyelmes, hogy nyöszörög, az amúgy éjszakát átalvó lányom. Bementem, megfogtam a homlokát és tűz meleg volt. Na akkor benyomtam a Glicerin kúpot és 20 perc múlva semmi baja nem volt. Adtam neki 60 ml anyatejet pótlásnak és aludt is tovább. Néhány nappal később hígabb volt a széklete, de az a Rotának lehet mellékhatása.


Pont ma kapta meg a 3. hónapos oltást (kötelező + Rota II.). Egyenlőre kicsit nyűgös volt és most lefektettem aludni, mert hulla fáradt volt.

Folyamatosan nézem a homlokát és mérem a hőmérsékletét, de eddig nincs változás. Nem várom megint ki a kúpos dolgot, így Nurofent adok neki, amint fel megy a láza.

2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiamat most oltotta az orvos (15 hónapos oltás)és azt mondta, h. az 5. és a 10. napon is lehet hőemelkedés, láz
2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ő is kettőt kapott, ha akarjátok megírom mik ellen...mert szerintem fontos az oltóanyag is. Nagyon valószínű, hogy amit az utolsó írt, az már más vírus ellen van.
2011. okt. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!