Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogy csináljam?...

Hozzátáplálást hogy csináljam? 4 hónapos, vettem neki mindenféle bébikaját amiket már ehet.

Figyelt kérdés
Próbáltam kanalazni (elegelőször almát), de elég bénán sikerült, így hagytam. De azt tanácsolták, hogy adjam neki cumisüvegből a bébikaját kicsi vízzel felhígítva. Adtam. Be is nyomta sznte az egész üveggel. Az nem baj így elsőre? Tegnap vacsorára meg adtam neki ezt a jóéjszaka bébikaját, azt is megette. És mindennap adhatok neki más bébikajcsit? Cagy sokáig csak 1 fajtát? Pl. tök-alma kombinációt ma, holnap répa-alma, vagy napokig csak tök-alma kombót? Tudtok segíteni?
2011. okt. 19. 16:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Először is egyszerre csak 1 fajta azt 3 napig utána másik ha nincs baja az elsőtől és azt kombinálhatod, mindig azt kombináld amit már ismer hogy tudd mitől van épp baja, ha van.. (hasfájás, kiütés. stb...)

És mindig délelőtt kóstoltass...hogy ne éjszaka legyen probléma a babapocijával...


Ha van kérdésed írj.

2011. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál. Majd meghalok, hogy valamit rosszul csinálok.

Oké, akkor holnap veszek egyforma bébikajákat, mert vettem ám, de mind más és más. Tízóraira adom majd. És szerinted nem vagyok "erőszakos" azzal, hogy kicselezem szegényt és cumisüvegből adom neki? Mert ugye kanállal nem eszi meg csak cumisüvegből.

2011. okt. 19. 16:48
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
a bébikaja nem cumisüvegbe való,hanem kanálba.természetes,hogy először bénán megy.egy fajta kaját 3-4 napig adj.egyébként hova sietsz?
2011. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sietek? Nem sietek. Nem szoptatok már, nem akarom neki adni a tápszert, mert zöldet kakil, nem lakik jól vele, és már lehet neki adni más kajákat. Miért sietnék? :-) Rosszat csinálok neki vele?
2011. okt. 19. 16:53
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,hogy bénán megy az etetés.Mindkettőtöknek tanulni kell!És ne add cumisüvegben,mert így egyévesen sem fog tudni kanállal enni!
2011. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Inkább friss gyümiből csináld, az jobb mert ahoz szokik ha csak üvegeshez nehezebb lesz később leszoktatni..

Persze ami van most , alma, banán, gesztenye, sütőtök ezeket mind el tudod készíteni... barackot érdemes venni üvegest..

szóval... én nem etetném üvegből se mert rászokik szintén, ha már enni adsz akkor kanállal, és meg kell találni a megfelelő kanalat is nekem vagy 10 féle kanál ráment mire megtaláltam ..

Nem tudom hogy eteted?! ölbe pihiszékbe..de ölbe könnyebb ha jobb kezes vagy akkor balkézre fekteted a az ő jobb kezét a hónodalá veszed a bal kezére ráteszed a bal kezed amibe van a tányér jobbal meg kanalazol..

Írj privit ha gondolod..

2011. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi 3 hete kezdtük a hozzátáplálást gyümölcsökkel.És még a múlt héten is nagyon nehezen ment a kanalazás pedig mi 5 hónaposan kezdtük.Ahogy bevette a szájába úgy ki is köpte.Vagy egy picit megforgatta.TÜRELEM!

A héten viszont már olyan ügyes ma elöször megevett egy teljes üveggel.Eddig csak felet adtam neki.És már nem köpi ki.Így már olyan jó etetni.

Szerintem ne add neki cumisüvegből mert akkor azt szokja meg.Elöbb utóbb úgyis meg kell tanulnotok kanállal enni.


Kitartás!

2011. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Nagyon aranyosak vagytok. Megmondom a cumisüveget trükknek szántam, hogy megszokja az ízét a kajcsiknak, de nem gondolom azt, hogy sokáig akarnám azzal etetni. Szóval arra gondoltam, hgy kapja néhány alkalommal üvegből, aztán már ismerős lesz neki az íz és könnyebben fog menni a kanalas mutatvány. Na akkor üveges bébikaja kilőve, veszek neki banánt, mert az almát eléggé messzire kiköpte.
2011. okt. 19. 16:59
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem is adsz neki tápszert?Ebben a korban még nagyon fontos neki!Szerintem mindenképp adj neki tápszert is legalább 1 éves koráig szükségük van rá.
2011. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ölben etetem, pont úgy ahogy leírtad:-)
2011. okt. 19. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!