Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett ilyen savanykás?...

Miért lett ilyen savanykás? Anyatejjel kevertem

Figyelt kérdés

Ma készítettem neki először, tejpép helyett sajt készítésűt úgy, hogy búzadarát megfőztem annyi vízben h épphogy ellepte, majd mikor kész volt, összeturmixoltam 3 szem meggyel és egy negyed almával, s ezt hígitottam anyatejjel. Fagyasztóban tároltam, aug. végén lett lefejve.

A tej nem nagyon olvadt ki, így forró vízbe állítottam rövíd ideig a tejtároló zacsit, s amikor kiolvadt, kevertem az ételhez.

Savanykás volt, onnan tudom, h mielőtt odaadom neki, csuklómra csurgatok kicsit, s azt megkostolom.

Ő se ette, de éhes volt, mert szerencsére mindig van ithon tejpép, bébiétel, jghurt ilyen esetekre, vagy amikor kevés az étel amit adok (van h nagyon keveset van h sokat eszik), s azt megette, de közben próbálkoztam, de amikor azt adtam a szájába, ordított, viszont a joghurtot majdnem megette.


Ez mitől lehetett?


Esetleg ti hogy készítitek azon ételeket neki uzsira, amiben búzadara vagy kukorica dara van? Utóbbit se kapott még.


2011. okt. 20. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok baba nem fogadja el a fagyasztott anyatejet, az enyém is utálta... Lehet pont emiatt, hogy megváltozik az íze.
2011. okt. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lefagyasztott anyatej miatt. Annak van keserű íze.
2011. okt. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos az anyatej miatt nem ette. Az én kicsim se fogadta el a fagyasztott tejet, de én is érzékeltem, hogy más íze van...

Máskor inkább friss anyatejjel keverd, vagy ha már nincs, akkor kis tápszerrel, de az sem baj, ha egyáltalán nem teszel hozzá.

2011. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A lefagyasztott anyatejet issza. Onnan tudom, h már egészen kis korában amit lefagyasztottam 2-3 hónaposan már vittük magunkkal ha olyan helyre mentünk vagy ha el kellett mennem itthonról, sokszor kapott fagyasztott anyatejet.

Akkor ezek szerint nem volt romlott?


fejni már nem szoktam, kicsi a fagyasztó része a hűtőnek, s csak a fele a miénk, fele apósé, s mivel már 9 hónapos lesz, így tele van gyümikkel, s zöldségekkel, még a mi húsaink se férnek már el.

S azóta nem fejek, mióta egyszer após kipakolta az összes anyatejet a fagyasztóból, mert őt zavarta. Azért is szól, ha nem férünk, s valamit átpakolok hozzá, hogy ha nem vesszük el, kipakolja az összes dolgainkat.

Frissen meg nem megy, időnm nincs mióta elkezdtem a hozzátáplálást. Nekem kell alkalmazkodnom sajnos apóshoz, mert ő kijelentette h ő dolgozik, mi meg a kicsivel egész nap itthon vagyunk (sétálunk, s folyton úton vagyunk ha hazaér a férjem, míg nincs a házimunkák, s séták), s hogy alkalmazkodjunk mi a kicsivel, m én bármikor főzhetek, s ehetünk de ő nem.

Így sajna a fejés nem jön össze, csak esténként szoktam régebben is :(


Takarítanom meg minden nap muszáj, ha fáradt vagyok is, össze kell valahogy hoznom, mert cipővel járkál az egész lakásban, elég rendetlenséget hagy maga után, még egy gyerek után is egyszerűbb takarítani.

Mosogatni csak én mosogatok, viszont ő dupla anyi edényt hazsnál mint mi, többször eszik, minden nap főz, s nagy adagokat, mert h ő sovány s ennie kell, nekem meg nem mert túlhízlalt tehén vagyok, akinek fogyósznia kell, a gyerekkel együtt. 57 kg vagyok, nem vagyok sovány, de nem is tartozom a kővér kategóriába, viszont ha annyit ennék mint ő, az lennék. A gyerek is 9 hós lesz, 73 cm s 7 kg.

2011. okt. 20. 13:45
 5/5 A kérdező kommentje:

S ha nem öntök hozzá se tápszert se anyatejet, akkor hígabbra főzzem, több vízzel?

Próbáltam tápszerrel, az is van itthon, bár az csak olyan vésztartalék ha olyan nyűgös, h nem tudunk vele mit kezdeni, de ltszik h éhes, de a fáradtságtól nem tud erőteljesen szívni, olyankorra van a tápszer. Tápszerrel sem ette meg, bár azzal rizst próbálatm. 30 ml vzíhez tettem egy mérőkanál tápszert, s főztem meg egy kis maréknyi rizst, s meggyel (az a kedvence) vagy barackkal kevertem, de egyikkel sem ette meg.

2011. okt. 20. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!