Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben? Aki...

Haramia kérdése:

Mit tennétek a helyemben? Aki hasonló helyzetben volt mi lett a vizsgálat vége?

Figyelt kérdés

Július elején szültem és a tgyáshoz gyedhez stb.-hez szükséges igazolásaimat a munkáltatóm intézte. Szeptember elején megjelent két tag, hogy ők hivatalból kivizsgálást tartanak és kb. egy órán át faggattak azért, hogy kiderítség jogosult vagyok e az ellátásra. (Ennek oka az, hogy állításuk szerint kevés idő telt el a munkábaállásom és a szülés között) Mielőtt utolsó éves főiskolás lettem, megegyeztünk a munkáltatómmal, hogy amennyiben végzek a főiskolán autómatikusan ott helyezkedem el. Közben terhes lettem, de így is lediplomáztam és munkába álltam, egészen a szülés napjáig dolgoztam (nagyjából 20 napot), internetes, otthonról végezhető munkám volt, kötetlen munkaidővel hogy a vizsgálatokra járni tudjak. A kötelező 365 napom meg meg van korábbról, más munkahelyeim által. A kivizsgálás óta eltelt több mint egy hónap, hiába hívom az eü pénztárt vagy nincs benn akihez tartozom, vagy még nincs épp eredmény, vagy NEM ADHATNAK FELVILÁGOSÍTÁST...az idő meg csak telik, és lassan 4. hónapja itt vagyok a kisfiammal, akit ráadásul egyedül nevelek, pénz nélkül és állandó kételyek között, hogy vajon mégis mit döntenek a fejünk fölött...Aki esetleg hasonló helyzetben volt, az milyen döntést kapott? És visszamenőleg is megkapta a pénzt?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 20. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha jogos a járandóság, akkor visszamenőleg is meg kell hogy kapjad! Nem tudom, mi van ilyen helyzetben egyébként, ezért érdemleges választ sajnos nem tudok adni. Max annyit tanácsolni, hogy Szedd össze a papírjaidat még 1x, és ballagj el vele az OEP-hez, és ha ott helyben megállapítják, hogy jogosult vagy, akkor talán többet tudsz tenni. Sok sikert! Remélem rendbe jön minden!
2011. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj az oephez, és kérj egy főnököt. Mondd el, mi a gondod, és közöld, hogy amennyiben 15 napon belül sem kapsz semmilyen tájékoztatást, úgy jogi útra tereled a problémádat. Ne hagyd magad, csak határozottan kell fellépni.
2011. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne hagyd magad, mondd meg, hogy ügyvédhez mész tanácsot kérni az eljárás elhúzódása miatt, és nem ijedsz meg egy esetleges pereskedéstől sem, mert elmulasztották a tájékoztatási kötelezettségüket amivel téged és a gyermekedet olyan súlyos helyzetbe hoztak, amivel veszélybe került nemhogy a te, hanem a kiskorú gyermeked helyzete is! Vagdalkozz ombudsmannal, sajtóval, és tévével! mondd meg nekik, hogy azonnal indulsz a legközelebbi bulvárlaphoz a történeteddel! Ne félj azonnal másképp bánnak majd veled, mert ha valamivel meg lehet őket ijeszteni, akkor az a nyilvánosság!!! - ma ez az egyik legnagyobb fegyver!
2011. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk ilyen helyzetben,mert hogy kiléptem a melóhelyemről ahol 11 évet dolgoztam,és beléptem a páromékhoz később...2 héttel előbb jött a baba,így én is kb 14 napot ha dolgoztam az új helyen... Majd a páromékhoz is ment az oep-től ki hozzájuk 2 nő,majd nekünk is bekellett mennünk a Váci útra. Mindenfélét kérdezgettek,meg mi csináltunk másolatokat mondjuk egy munka megrendeléséből megmaradt üzikről..meg próbáltak belevinni olyanba,amit meg sem kérdezhettek volna,de mivel mi már tájékozódtunk előre hogy mit lehet nekik kérdezni és mit nem..,erre csak az volt a válaszom,hogy nem szeretnék ebbe a kérdésbe belemenni.. (miért léptem ki,mi volt az igazi indok..),majd a másik munkatársa egyből mondta hogy nem is kell.! :)

Na a lényeg az,hogy mikor mi bent voltunk,akkor akik kérdezgettek minket akkor ők mondták,hogy valószínűleg nem lesz baj,meg hogy nem is értik,hogy miért is kellett nekünk is bemenni,de még a főnőknek továbbítani kell a papírokat,meg megkell hogy ítéljék,hogy ténylegesen akkor jár-e nekünk a folyósítás,és végül minden rendben volt,és megkaptunk mindent utólag egyösszegben.

2011. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
jajj, nagyon reménykedek én is. Felhívtam megint őket, állítólag postázták a döntést, ráadásul múlt héten...akkor mostmár akár ma is jöhet a válasz!
2011. okt. 20. 15:01
 6/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok.

Ha utalva kapod,akkor nézd meg a számládat,hátha már el is küldték! :)


Remélem így lesz!!!! :)

Drukkolok!!! :)

2011. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
megjött a levél...elutasították...ráadásul olyan indokokkal, amik közül egyiknek sincs semmi köze ahhoz h nekem ez jár és minden tekintetben jogosult vagyok rá. Úgyhogy fellebezünk, mostmár valami jogász segítségével, ha az sem jön össze, akkor is tovább viszem...Kb. azt nem írta oda az elbíráló, hogy egy rosszhiszemű köcs.ög vagyok és ÉN úgy gondolom, hogy a szerződés semmis. Én csak azt nem értem, hogy még ha Ő úgy is gondolja, kit érdekel? a törvényi kereteknek megfelelek, tehát jogosult vagyok...na mindegy, nagyon elkeseredtem, mert az életünk múlik rajta. De köszönöm a válaszaitokat!
2011. okt. 21. 06:18
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem bántásból kérdezem, de véletlenül nem a legmagasabb összegre voltál bejelentve azért, hogy a maximum Tgyást és gyedet kapd? Csak azért, mert most nagyon megszigorították és ahol azt látják, hogy simli van, ott nem adják meg. :(

Most őszintén, azt látják, hogy tanultál és mielőtt szültél 20napig dolgoztál, ráadásul otthonról, tehát úgy néz ki, hogy csak papíron dolgoztál. Szerintem ezért utasították el. :( De azért próbáld meg egy jogásszal, hátha sikerül.

2011. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igazad van ők tényleg ezt látják, és ezért utasítottak el. Én meg azt hogy mikor kiderült, hogy babát várok megérdeklődtem, hogy mikre és hogy vagyok jogosult. Akkor az eü pénztárban azt mondták, hogy két dolog a fontos: 1. meglegyen a 365 napon, és a szülés ideje alatt legyen biztosításom. Ezért én inkább nem halasztottam,hanem 37 hetes terhesen leállamvizsgáztam és azonnal munkába álltam és még a szülés napján reggel is dolgoztam pont azért, mert tudtam hogy nem lesz könnyű egyedül a kisfiammal és nagyon nagy szükségünk van erre a pénzre...Erre október végén vmi hatalommániás pixsa, az irodai székén ülve eldönti, hogy én bizony nem dolgoztam június végén...

tudom, hogy nem ellenem szóltál, csak nagyon bánt ez a dolog, azért van a kirohanásom. És lehet hogy ez a 20 nap nem nagy idő, de ha a jogszabályok szerint jogosulttá tesz, akkor igenis igényelem ezt a pénzt, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy lemondjak róla :(

2011. okt. 21. 07:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Basszus....:( Sajnálom!

Remélem sikerül mindent megoldani!!!!

Amúgy ezeket én sem értettem,hogy nekik aztán nem mindegy,hogy ha alapból megvolt az x mennyiségű munkanapja az illetőnek,akkor miért kell még ezen cicózni,hogy most akkor mikortól is dolgozott az új helyen....de hát ezt csak mi nem értjük...

Amúgy én még nem is annyival voltam bejelentve,mint amennyit kaptam,és még úgy is vizsgálat volt ellenünk,csak mi végül megkaptuk ügye...

Meg mennyivel lett volna jobb,hogyha munkanélkülire mész? Mert akkor is meglett volna az x munkanap..vagy lehet hogy velük nem genyóztak volna?!? Ki tudja...de komolyan ilyenkor úgy megkérdezne ilyeneket is az ember...,nem?

Nem az a lényeg,hogy bevagy jelentve,megvan a napod,fizetted amit kell,azaz fizették utánad... Áááhhh...


Egy valami jutott az eszembe,amit nálunk is szerintem figyelembe vettek,hogy lemásoltunk bizonyos cetliket,amiket bemutattunk...ezzel bizonyítva hogy tényleg ott dolgoztam....

Neked nincs esetleg olyan valami amit betudnál mutatni,hogy ezen dolgoztál,ez volt a dolgod..stb....?

Mi csináltattunk utólag bélyegzőt,amin rajta van,hogy "ellenőrizve",és a számlákra rányomgattuk,mintha megnéztem volna,hogy tényleg volt vele dolgom...ezeket is bemutattuk...ők lemásoltak belőle egyet,azt kész..a lényeg,hogy valahogy igazolni tudd,hogy ott dolgoztál,ahova bevoltál jelentve...

Az ügyvéd mit mond? Miben tud segíteni?

2011. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!