Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napotok egyedül...

Hogy telik a napotok egyedül egy 4 hónapos babával? Nem konkrétan a napirend érdekel, hanem hogy mit szoktatok játszani, foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam a héten lesz 5 hónapos. Ő sajnos max. 15 percet van el egyedül. Ha nincs itthon apa, akkor a szőnyegre leterített pléden szoktunk mondókázni, kukucsost játszani és gyakorolni a hasra ill. hátra fordulást. Amúgy meg a pihenőszékébe szoktam beültetni és úgy viszem magammal pl. a konyhába.
2011. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alaszka ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém a héten lett 4 hónapos, és annyira megváltozott. Sokáig hasfájósak voltunk, állandóan kézben volt, mostanra viszont, mintha kicserélték volna....délelőtt szopizás után beteszem a bölcsőjébe, ott vannak felakasztva játékok, addig én konyhába megyek rendet rakni, mosogatni, ő kb. 20-30 percet elvan magában, lökdösi a csörgőket, ezt a nap folyamán többször megcsinálja, van mikor el is alszik egy picit egyedül. Amikor kifejezetten játszani akarok vele, akkor leteszem az ágyra, melléfekszem, beszélgetek vele, nevetünk, oldalra görgetem, meg hasra, amíg meg nem unja, mondókázok neki, énekelek.
2011. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4 hós a kislányom. Délelőtt és délután is van séta. Szerencsére 8 hetesen elhagyta a hasfájós korszak,azóta élvezem az anyaságot teljesen! :) Délelőtt,amíg dolgom van,pihenőszékben az asztalon van, játszik, 20-30 percig elvan,addig mosogatok, aztán játszószőnyeg, onnan néha figyeli a tv hangját és a fényeit,de ott jókat játszunk. Ilyenkor mi is hempergünk, oldalra fordul, leteszem hasra,mert amúgy utál! Ha mosogatok,akkor is énekelek neki,mert az asztalról pont engem néz. Ha nyűgös akkor hintáztatom, mi felszereltük a hordozót a mennyezetre,abban hintázik és néha el is alszik. Játék az huncutkodás, puszilgatás, kezébe adok dolgokat, tanítgatom...persze csak minimálisat. Ő pedig szerencsére állandóan produkálja magát nekem, amire mindig reagálok. A lényeg,h sok színeset rakok elé,köré, fontos,h sűrűn váltsak helyszínt,mert mindent elun fél óra után. Szerintem ez még most elég nekik, de én is várom a tippeket! :)))
2011. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azért kérdeztem, mert speciel az én kisfiam is utál hason lenni, kb fél percen belül ordít, ha hasra teszem -de azért mindig próbálozok. Oldalra fordítom, mindkét irányba, ilyenkor is ordít, majd amikor meglátja ebből a szemszögből is az elé rakott játékot, akkor elhallgat és nézi.....szintén max. fél percig.

A játszófotelben viszont elég sokat elvan, és ettől félek, hogy nem baj-e, ha túl sokat van benne. Egyáltalán, mikor mondhatom azt, hogy túl sokat van benne? Nekem jó, mert elvan, neki viszont nem segíti előre a mozgásfejlődését (míg a szem-kéz koordinációt igen).

Nektek mennyit van pihenőszékben egy nap?

2011. okt. 21. 08:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, szoktunk kukucskálni, előbukkanok itt-ott :D, azon nevet, meg amikor a hasát-hátát-mindenét végigzabálom, azt is imádja. Szoktunk a tükör előtt csúfolódni,arcokat vágni, az is tetszik neki. Mondókákat nem nagyon tudok. Éliás tóbiás és ennyi...:(( Folyamatosan beszélek hozzá napközben (kivétel amikor nagyon el van magában, én akkor csinálom a dolgomat) Énekelni pedig ami eszembe jut dallam, saját szöveggel. Ez gáz??
2011. okt. 21. 08:48
 6/9 A kérdező kommentje:

A zsip-zsup kenderzsup-on is hatalmasakat kacag, de csak ha jó nagy íve van a hintázásnak:)

És ha a levegőbe emelgetem fel-le:D

2011. okt. 21. 09:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg táncolni is szoktunk......de én is várom az ötleteket..
2011. okt. 21. 09:03
 8/9 alaszka ***** válasza:
100%
19.45-ös vagyok. Szerintem bármit beszélsz neki, az jó, nem muszáj mondókának lenni, de amúgy a neten rengeteget találsz, mert később azért jól lesz majd. A hason levést én azzal kezdtem, hogy a pelenkázón fordítottam meg, de akkor még pár hetes volt csak, és ezt minden nap csináltuk párszor + aludt sokat hason, így már nem idegen neki, mikor átgördítem, nagyon tetszik neki, egy pár percig erőlködik, aztán visszafordítom, ő se tud sokat így lenni, elfárad. Minden nap 1-2 percet csináld vele, tedd ki a kis könyökét, hagy próbálja magát felnyomni. Ez nagyon jó a nyak és hátizmainak, én azért csináltam vele már korán, mert a gyerekorvos mondta hogy sokat legyen hason. Ő most viszonylag keveset van a pihenőszékben, de pár héttel ezelőtt ő is csak abban maradt el. Szerintem napi 1-2 óránál többet ne legyen benne, mert úgy nem érez késztetést a mozgolódásra. Én a fölé lógó játékokat is megszüntettem a szőnyegén, és inkább oldalra akasztok neki.
2011. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kb. 2 hónapos koráig csakis hason aludt nagyon jól, most nem tudom miért nem szereti. A fölé lógó játékot épp ma "vontam be", mellé teszem azt is, hátha jobban akar mozgolódni így, mert figyeli...persze néha majd odaadom neki úgyis, de most törekszem arra, hogy igen, keresgesse maga mellett is a játékokat, próbáljon hozzá nyúlni.

Köszi, hogy írtál!:)

2011. okt. 21. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!