Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas babaja is jart igy a 13....

Mas babaja is jart igy a 13. honapi oltas utan?

Figyelt kérdés
Mult heten kedden kapott oltast a kisfiam, es attol a naptol kezdve nyugos, alig akar enni, tegnap meg ma mar hoemelkedese is volt, alig tud elaludni, ejfelig fenn van, meg ejjel is megebred parszor? Mas is volt igy? Meddig fog ez meg tartani? Ugy ertem, mikorra megy ki az oltas hatasa?
2011. okt. 21. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez a baj az oltásokkal. Higannyal tartósítják őket, mert az ultraszűrés jelentősen megdrágítaná az oltóanyagot... a higany idegméreg... kis mennyiségben, ritkán elmegy, de nem szabad sűrűn higanyos oltásokat beadni. Egy nagyon kedves, közeli rokonom maradandó idegi károsodást szenvedett a védőoltásoktól... hetekig nyűgös volt, nem evett, szinte lebénult néhány napra. Most 14 éves, ideggyengesége, viselkedészavarai vannak.

Reménykedjünk, hogy a te picid kiheveri az oltás hatását...

2011. okt. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden baba másképp reagál az oltásokra. Én az első oltás után, adtam neki egy fél kúpot, mert mondta a doki, hogy nyűgösebb lehet.

Aztán a többi oltás után, nálunk nem volt semmi, úgyhogy kúpot sem adtam.

Elképzelhető, hogy sajnos a te babád így reagált, de ez elvileg max 1hét.


A baba kötelező védőoltásaiba meg nincs higany. Lehet, hogy volt nagyon régen, de ezt az ENSZ tiltja.

2011. okt. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Igazi öröm, hogy az első mindenféle komolyan gyógyszerészeti és orvostudományi tapasztalatok nélkül megmondja a tutit. Legalább keress utána, hogy marhaságokat ne mondj...
2011. okt. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta tilos a higany használata a védőoltásokban, egyedül az influenza elleni oltásban van, egyéb oltásban nincs.

Az ENSZ és az Unió is tiltja. Pont azóta, mióta ezek az állítások megjelentek. Persze nagy meglepetésre nem csökkent az autisták, ideggyengék száma azóta sem. De a higanyt nem vezették be újra.


Egyébként hadd kérdezzem meg, milyen oltás a 13 hónapos? Mert az én gyerekeim csak 15 és 18 hónaposan kaptak, a 13. hónap közelében sem kaptak semmit.

2011. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az lenne a kérdésem, milyen oltást kapott 13 hónaposan...mert akkor nincs is kötelező védőoltás.....
2011. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs a kérdésben, hogy kötelező oltásról van szó...:-)

Szerintem a vírusos agyhártya elleni oltás ez, legalábbis azt az én babám is 13hósan kapta meg.

Abban sincs higany.

2011. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó ez a megnevezés, hogy x hónapos oltás a kötelezőkre utal.

Most én beoltatom magam influenza ellen, akkor az 36 éves kori oltás lesz.

Persze lehet vagy nem kötelező, csak rosszul hívta a kérdező vagy nem Magyarországon él, de akkor is célszerűbb lett volna mi elleni oltást leírni, mert más a mechanizmusa a meningitis elleninek és más például az MMR-nek.

2011. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja,en angliaban elek, itt 13 honapban kapjak az oltast, 3 injenkciot is kapott, MMR es PCV a rovidites, mumpsz, meg talan baranyhimlo ( measles rubbella) ellen! Biztos itt egyutt adjak, legkozelebb 3 evesen fog kapni!

Egyebkent koszi a valaszokat!

2011. okt. 21. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!