Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eteti a vegetáriánus...

Miért eteti a vegetáriánus szülő is húsmentesen a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, és most 8 hónapos a babája, kérdeztem tőle hogy mióta vegetáriánus a feleségével együtt? 6-7 éve és hozzátette, hogy alig várják, hogy a gyerek kaphasson tojást és tejet, mert akkor majd kiváltják a húst az étkezéséből.


Miért dönthet így a szülő? Miért nem ehet egy gyerek húst,aki még nem döntésképes?


Én mindkét étkezési módot megértem és nem ítélem el egyiket sem, de egy gyerektől megvonni a húst azért mert a szülő nem eszi??? Ez nálam abszurd!


2011. okt. 21. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Védőnőnek lesz 1-2 szava ehhez majd...
2011. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Miért nagy gond, hogyha a kisgyerek vegetáriánus? A szülők a saját látásmódjuk szerint etetik a gyermeküket.

Ennyi erővel lehetne mondani, hogy miért adsz a gyerekednek állattetemet, csak azért mert te eszel?

(A lepontozóknak üzenem, hogy én a kérdésre válaszoltam, az én gondolkodásom szerint. Akkor pontozz le valakit, ha nem a kérdésre válaszol!)

2011. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
2. vagyok. Én 17 éves vagyok, születésem óta vegetáriánus, csak előnyét láttam/látom. Eddig egyszer voltam komolyabban beteg, az is 3 napig tartott. Óvodában hiányoztam évente 3-4-szer legfeljebb.
2011. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én ezt értem.. kedves 2. válaszoló. De a húst lehet pótolni csak tojással és tejjel egy gyerek szervezetének?
2011. okt. 21. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Én is születésemtől vegetáriánus vagyok, ha lesz gyerekem azt fogja enni amit én, és az apja. párom eszik húst, ha akar enni csinál magának és a gyereknek, én nem fogok az biztos. Van ismerőseim akik mindketten vegák és a gyerek is az. Én soha az életben nem voltam beteg és nem hiányoztam se oviból se suliból legfeljebb megfázás miatt egy évben 1x. Szerintem semmi baja nem lesz a gyereknek ha nem eszik húst lehet pótolni rendesen a dolgokat, bár én ugy vagyok h a hus az teljesen felesleges... A szülők ugy etetik a gyereküket ahogy akarják addig!amig az nem ártalmas a gyerekre nézve.

19L

2011. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Na ez olyan mintha az ismerősöd 8 hónapos babája válaszolt volna 17 vagy 19 év múlva a kérdésedre kedves kérdező.. :)

Úgy látom, az így "nevelt" gyerekek ezt veszik természetesnek, semmi bajuk vele, sőt. Ez csak megint egy olyan dolog, hogy a szülő eldönti, milyen szellemben neveli a gyermekét.

Szerintem fontos a hús, én ilyen szellemben nevelem.

És valóban, a védőnőnek kell nagyon odafigyelni, hogy ne legyen ebből gondja a babának.

2011. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

pont azért, amiért az egyik anya a katolikus templomba viszi a gyereket, a másik meg a reformátusba.

vagy amiért az egyik hordozza kendőben hároméves koráig, a másik meg babakocsizik.

mert meggyőződésük szerint cselekszenek, és ezzel nincs semmi baj. szerintem aki vega, az többnyire nem buta, tudatlan, olvasatlan-tanulatlan ember, így niylván fel bírja fogni ésszel, mire van a gyereknek szüksége, és az hogyan tudja neki megadni.

egyébként én nem vagyok vega, bár tudom, hogy a hús jócskán megterheli az emberi szervezetet, de nincs mit tenni, ha egyszer szeretem:)

2011. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Az ember egy mindenevő állat, vagyis az emésztsésünk, mindenünk arra van kitalálva, hogy húst és növényt is együnk. A fiatal állatok sokkal fehérjedúsabban táplálkopznak,(még a növényevők is). A tényeket lehet tagadni, de senkinek nincs joga a gyerekének nem a maximális segítséget megadni ahhoz, hogy normálisan fejlődjön. Majd ha már kifejlődött, ő eldönti, hogy mit akar enni. Ha tejet, tojást azért eszik, az kb jó, csakohgy arra sokan allergiásak, meg ugye 1 éves kor alatt nem adhatóak
2011. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vanak rokonaim, akik 4 gyereküket nevelik így. A legnagyobb most 9 éves, életében nem evett még húst. Nem tudom, van-e összefüggés, de mivel sokan írtátok, hogy nem voltak még betegek, gondoltam, hozzáteszem, hogy ők meg szinte állandóan betegek. Pedig nemigen járnak gyerekközösségbe, hogy bármit is elkapjanak. Szóval, ez nem kizárólag az étkezéstől függ.
2011. okt. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sumergo ***** válasza:
94%

Nem akarok a vega-nem vega vitába beszállni, de az, hogy valaki nem beteges, nem a vega étrenden múlik. A bátyám állandóan lázas beteg, hányós volt kiskorunkban, minden lehetséges betegséget összeszedett, én pedig soha nem voltam beteg. Az általános iskolai 8 év alatt 3x hiányoztam, de akkor is csak azért "írt ki" a doki, mert megsajnált, mikor mondtam neki, hogy én soha nem lehetek otthon. Pedig tutira ugyanazt ettük, ráadásul mindkettőnk kereken 5 hónapos koráig csak anyatejet kapott.

Egyébként azt gondolom, hogy ha a szülő évek óta így táplálkozik, akkor az biztosan változatos, így a babának sem hiszem, hogy ártani fog. Azt viszont remélem, hogy az elvakult vega szülő nem tiltja meg a gyereknek, ha esetleg később husit szeretne enni.

2011. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!