Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aftát hogy kezeltek egy éves...

Aftát hogy kezeltek egy éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvisszük orvoshoz.De viccen kívül:az afta nagyon fájdalmas,lassan gyógyul,van,mikor már antibiotikum kell rá,nem lehet házilagosan kezelgetni.De ha sürgős megoldás kell,akkor a Tantum Verde viszonylag jó szolgálatot tesz,de vigyázat,utána nem szabad etetni-itatni a gyereket,és az egyévesek nemigen szeretik a mentholos ízt.Esetleg.ha van otthon,akkor pyoctanin,(lila)de utána sem jó itatni egy darabig,mert nem hat.Ez meg egy kicsit keserű.
2011. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vészes, akkor nem muszáj rögtön orvoshoz rohanni.

Tudsz venni a gyógyszertárban rózsamézet (glycerin borax), és azzal ecsetelheted. Ez édeskés ízű és nem csíp, de hatékony.

2011. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a probléma h nembiztos h afta, voltunk orvosnál, a meglévő fog (amivel született) az alatt azinye nagyon dagadt, azt mondta lehet jön alatta egy másik fog! Demár gondoltam rá h mivan ha afta?
2011. okt. 21. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ez a gond,akkor gyerekfogász,érdemes talán egy rtg-t is csináltatni.
2011. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha afta az nagyon nagyon fáj, antibiotikumot ír rá a doki, ha a foga, akkor viszont mutasd meg fogorvosnak!Ne szenvedjen vele!
2011. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

lányok, aftára antibiotikum? egy vírus okozza, nem adnak rá antibiotikumot!

gengigélt kaptunk fertőtlenítőnek és sok c-vitamint :/

2011. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A barátnőm kislányának most volt hasonló problémája. 4 orvos 4 félét mondott, nekik, ami bevált: szombaton menniük kellet az ügyeletre injekcióért, mert a helyettes doki szerint bakteriális fertőzés; az ügyeleten a doki azt mondta, szerinte afta, szopogasson el a gyerek naponta 3 dianáscukrot (2 éves!). Miután ők már vagy 1 hónapja szenvedtek ezzel, a fenekén és a szájában, a szája körül is megjelentek a hólyagok, és eddig semmi nem használt, így ők kipróbálták. Szombaton és vasárnap 4 cukrot evett meg a lány, hétfőn már múló aftával kezelte a fogorvos, és szerdán a gyerekorvos csak annyit tudott megállapítani, hogy hólyagos kiütés múló tüneteit észleli a szájüregben.


Szóval én nem kezelném sehogy, hanem orvoshoz mennék vele, mert még nekik is feladja a leckét, pláne, ha nem is vagytok biztosak benne, hogy az.

2011. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

mikor megjelent akkor elmentünk a dokihoz, akkor azt mondta jön a foga...(?). Apuval beszélgettem ő mondta nem e afta. Tegnapóta már herpesze is van. Vettünk neki most a gyógyszertárba herpesz elleni krémet! Nem tom mi lesz mert a foginye már felül is piros, alul meg múlik el.


Ezt a diannás dolgot én is hallottam de egy 1 évesnek nem merek adni!

2011. okt. 22. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!