Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A páromtól ma reggel egy...

A páromtól ma reggel egy néhány hetes kismacskát kaptam ajándékba, de van egy 14 hós fiam, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tartott már meg így valaki cicát, nevelkedett együtt a kettő? Vagy inkább ajándékozzam tovább? Nem tudom mit tegyek, ki nem tehetem, kicsi még és meghal. Huh, kétségbeestem.... :-(
2011. okt. 22. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek a fiad szerintem nyírni fogja:D Mi is így voltuk.De akárhányszor bántotta mindig rászóltam erőteljesen.Aztán már nem bántotta.
2011. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszóval meg lehet tartani mellette? se oltva, se féregtelenítve nincs, semmi! fürdetni ma fogom, de tisztának tűnik, gondja volt viselve. Hová tegyem az almot, ennivalóját, hogy a fiam ne nyúljon hozzá? Nekem eddig csak egyszerű macskáim voltak az udvaron, de a lakásban még sosem tartottam. Nagyon félek a betegségektől, amiket a macskák terjesztenek...szóval nem tudom tényleg mit tegyek most...
2011. okt. 22. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekünk már felnőtt macskánk van, és hát nem ajándékoztuk el azért, mert jött a gyerek. Benn van az alom a házban, mert telente ha nagyon hideg van, akkor benn szokott éjszakázni, végül is csak télen van használva. De benn is eszik, napközben általában kinn van. Persze tudom, egy kiscicát nem lehet még kitenni. Vidd el orvoshoz, oltasd be a megfelelő cucokkal, és meglátod, hogy alakul. Nem kell kétségbe esni emiatt. Az én gyerekkoromba is mindig voltak kiscicák, mégsem lettem beteg.
2011. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Be kell oltatni,féregteleníteni.Nekünk van előterünk amit ajtó választ el,s nekünk ott van az alom és a kajája.Meg lehet oldani :) És majd ha már nagyobb lesz,elég ha estére engeded be.Nyáron meg persze estére sem kell.
2011. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 18 hónapos volt mikor kismacskánk lett. Nem volt semmi baj, és máig nincs is. Vidd el állatorvoshoz, ő beoltja, ad neki féreghajtót és semmi egészségügyi probléma nem lesz. Mi fedeles lengőajtós alomtálcát vettünk és a konyhában van a pult alatt. Megfogja a szagokat, ápol és eltakar, és a fiam sem nyúl bele. Fontos az alom tisztán tartása és kb ennyi. A kiscica szerintem nem fogja bántani a gyereket soha. A mi macskánk engem szét tép játékból, elvenné a kajámat, szóval elég pofátlan, de a fiamat sosem bántja, játszik vele, a körmeit sosem engedi ki. Már fél éve élünk együtt és semmi incidens nem volt. És igaz a mondás, hogy minden csoda 3 napig tart, mert csak addig volt érdekes a cica olyan intenzíven a gyereknek, aztán megszokta, és már nem is "piszkálta". Ha szeretnéd a kismacskát, akkor mindenképp megér egy próbát a tartása. Biztos lesz aki itt azt mondja, hogy úristen macska meg gyerek együtt, hisz ezek az állatok 4 lábon járó biológiai fegyverek! De az én tapasztalatom mást mond :) Sok sikert!

2011. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Én nagyon mellényúltam, amikor sima házicicát hoztam haza már felnőtt fejjel, nagyon édes kis fekete gombóc volt. Ha bármilyen ruhát dobtunk a földre, már ment is és pisilt oda, egyébként rendes volt, mert az alomtálcába intézte a dolgát, kivéve ha ruhát látott a földön. Ivartalaníttattuk, mert mindent jelölgetett a vizeletével, azt mondta az orvos, hogy ezután valószínűleg nyugodtabb természetű lesz. Hát nem jött be. Amit ért bútort, azt karmolászta, éjjel mivel még nem tudtam másképp megoldani egy szobában kellett lennie velem, ugye macska révén éjjelre ő jól felélénkült, és keresztül-kasul rohangált rajtam, reggel sorozatosan arra ébredtem, hogy a hajamat pofozgatja. Volt mellette egy kutyánk is, miatta nem lehetett kint tartani a cicát, mert bántotta volna a kutya. Eléggé neki voltam keseredve, már láttam magam ahogy egyedülállóként egy macskával élek együtt, ráadásul egy ilyen vadóccal. Amikor úgy tartotta kedve, vagy épp haragudott rám, beleharapott a bokámba. Aztán egyszer elmentünk nyaralni, és a volt barátom vigyázott a házra, 1 hét alatt megbarátkoztatta egymással a kutyát meg a macskát 5 év után. Most már kint lakik a cica 2,5 éve, teljesen megváltozott a kedélyállapota, nyugodt cica lett, minden áldott reggel és este itthon van evésidőre, nem kószál el. 14 hónapos kislányom imádja, visongva örül neki mikor meglátja, hogy jön a cica dörgölőzni. :-)) De valószínűleg a fentiekben közrejátszott az is, hogy eleve is kinti cica volt, kb. 2-3 hónapos korában hoztam haza, és nem szerette igazán a benti létet. Egyébként én is cicapárti vagyok, nagyon szeretem őket! :-)
2011. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oltás,féregtelenités,bolhairtás(ha van)És steril a cicó.Nagyon jót fog tenni a babád kis lelkének.Én lányom imádja.Anyukámnál van 5 cicus,tiszták,szalad utánuk kacagva.Macskák közt nőttem fel,soha semmit nem kaptam el tőlük.A toxoplazmózist egy tatárbifsztekből is meg lehet kapni.Cica után kézmosás.
2011. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Na mi lett a cicával? :)
2011. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!