Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le arról hogy...

Hogy szoktassam le arról hogy felmásszon a kanapéra?

Figyelt kérdés
Mazsolám 13hónapos és nagyon aktív. Előszeretettel mászik fel a kanapéra és elkezd rajta szaladni az egyik végétől a másikig, vagy "tornamutatványokat" végez rajta. Ezektől a hajam az égnek áll, mert féltem hogy leesik róla. Próbáltam már neki elmagyarázni szépen, volt hogy összeszidtam, vagy ráförmedtem. De mind hatástalan. Nem akarom megvárni még leesik. Mit tegyek?
2011. okt. 22. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
mazsola -.-
2011. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mazsolának becézzük a kisfiunkat, mert mikor még pocakban volt, mindig azt mondtuk hogy mazsola van a kuglófban.
2011. okt. 22. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
omg :D :D :D debeteg :D
2011. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom is csinalt ilyet mikor kisebb volt, most 19 hos,es most meg hajmeresztobb dolgokat talal ki.... En sem tudtam mit csinalni, megakadalyozni nem tudod, es persze allandoan fogni a kezet sem lehet. Nalunk is volt hogy addig idetlenkedett, mig egyszer-egyszer leesett, beutotte a buksijat meg egyebek. Szep lassan tanult belole, es utana mar nem esett le. Viszont mostanaban a legujabb, hogy direkt ugral a kanapen, meg az agyon is, es egyszer emiatt is le fog esni, az tuti. Probalok vigyazni ra amennyire csak lehet, de egy ennyi idos gyereknel mar nehez megakadalyozni az ilyesmit, mert hiaba viszem el onnan, ujra es ujra rohan es csinalja. Probalj meg szonyeget vagy parnakat tenni a kanape kore, hogy ha leesik akkor ne legyen nagyobb baja. Majd idovel leszokik rola, es lesz ujabb dolog ami miatt egnek allhat a hajad :)
2011. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogy hogyan lehet, elképzelésem sincs. :8

Én azt tenném, hogy mellette lennék, ha felmászik. Miután egy anyának is csak két keze és két szeme van, és nem lehet ott mindig, ezért amikor nincs a gyerkőc szem előtt, ilyen helyiségekből egy ráccsal kizárnám.

A másik választásom arra esne, hogy körbebástyáznám a veszélyes darabokat, hogy vagy ne tudja megközelíteni, vagy ne essen nagyot.

2011. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha szóval nem megy, esetleg minden egyes alkalommal vedd le róla, amíg meg nem unja. Vagy tedd be a járókába (ha van) ha nem fogad szót. Vagy leesik és óvatosabb lesz.. Vagy esetleg kössetek kompromisszumot, hogy játékidőben, mikor ott vagy, akkor mutatványozhat. Ennyi ötletem volt.
2011. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Tiltsd meg neki,ha nem használ,akkor tedd be az ágyába-szobájába!
2011. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi! Ne tiltsd neki, mert annál érdekesebb a számára. Leesik, leesik, max tanul belőle. Bár az enyémek nem tanultak:) 3.5 éves és 1.5 évesek, a mai napig leesnek az ágyról, mert ugrándoznak, bohóckodnak, tornáznak, de soha semmi bajuk nem történt az ijedtségen kívül.

Nálunk most a pici a kis komódokra, szekrényekre mászik fel, ha épp elvonulok a wcre, vagy kiugrok a konyhába egy korty vizért.

2011. okt. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!