Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kicsimmel 1,5 hete...

6 hós kicsimmel 1,5 hete próbálgatjuk a főzeléket de egyszerüen nem hajlandó megenni. Össze szorítja a száját és sír. Gyümölcsöt megeszi de amiben krumpli van nem. Mit csináljak hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

Második gyerek szóval van tapasztalatom de a fiammal nem volt gond. Ő amit adtam neki megette. Első alkalommal is. Kislányom meg nem hajlandó enni. :(( Mi lesz így a hozzátáplálással? És később is válogatós lesz?

Eddig az alma krumpli vagy répa krumplit próbáltuk. Gyümiből alma, barack, meggy amit megeszik.


2011. okt. 22. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én szinte csak üvegeset adtam neki, abban rizzsel vannak sűrítve, talán azzal próbáld meg. Talán ha 2-3 napig pihenteted a témát, utána sikerül elfogadtatni vele. Vagy tehetsz még egy kis gyümölcsöt is a főzelékbe, vagy kevesebb krumplit tegyél bele, hogy ne érezze.

A válogatásról annyit, hogy nálunk kb. 1,5 évesen kezdődött, most 22 hós és katasztrófa a helyzet, kb. 5 dolgot eszik meg és a tápszert. Se gyümölcs, se zöldség, se kenyér.

2011. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk, csak a fiam már 7,5 hónapos. Néha bele tudok csempészni a sok gyümibe egy kevéske főzeléket. A húst is gyümölccsel adom... Próbálok az arányokon változtatni, hogy egyre több zöldség legyen az egyre kevesebb gyümölcsben :)
2011. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, 3-4 hete megy a hozzátáplálás, és mindent megeszik kivéve a krumplit vagy amiben krumpli van. Állítólag sok baba nem szereti először a krumplit, én ezt hallottam. Én egyenlőre nem erőltetem, adok neki helyette édesburgonyát, azt szivesen eszi. Ha a többi zöldségféleséget elfogadja, akkor szerintem pihentesd egy kis ideig a krumplit és 2 hetente próbáld újra adni neki.
2011. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ez az hogy az almán barackon meggyen kívül semmit nem eszik meg. És mindenben kell lenni sok almának.

Megpróbálom az édesburgonyát ahogy írtad kedves utolsó. De te azt mivel szoktad adni? Répát sütőtököt sem eszi meg nagyon. Volt hogy öklendezett a krumplival kevert dolgoktól és sírt mit akarok vele megetetni. :( Pedig ugyanúgy csináltam mint a fiamnál és nem tetszik a kisasszonynak.

2011. okt. 22. 22:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már bébiételt is adni neki. Répásat. Ugyanúgy nem szerette.
2011. okt. 22. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Az édesburgonyát almával vagy répával szoktam adni. Megfőzöm, leturmixolom és hozzákeverek turmixolt almát vagy répát. De a répát az én kisfiam is jobban szereti ha üveges, a DM-es bio zsenge sárgarépát kapja, ebben csak kb 80% répa van meg pici víz, és ÉDES. Tényleg jó az íze. Nem tudom hogy adod neki a répát de szerintem ez megér egy próbát, pici üveges (125 gr) most nem emlékszem mennyibe kerül de nem vészes. Nálunk az őszibarack olyan amit magában nem olyan szívesen eszik meg, vagy akkor sem ha dominál az íze, de azért sok mindenhez csempészek, hogy a kakilás rendben legyen. Valamint nálunk a banán a nagy favorit, ha banán van benne akkor bármit megeszik. Ezt te is megpróbálhatod. Azt a gyümölcsöt amelyik a kedvence próbáld keverni azzal amit adni szeretnél, először kicsi legyen benne abból amit nem annyira szeret, aztán fokozatosan egyre több. Hátha úgy hozzászokik és elfogadja.
2011. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

A répát és is üvegesből adom. Már megtanultam a fiam répából csak az üvegeset ette meg mert az jó édes. :D A lányom meg az sem. De az édesburgonyát megpróbálom mindenképp bár azt meg a fiam nem ette meg.:) Azért próbálkozok.

2011. okt. 22. 22:36
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

nem értem, miért baj ha nem szereti a krumplit? mi olyan van abba, hogy márpedig meg kellejen ennie? nem tud majd fütyülni? vagy nem lesz erős mint popey? :D

bocs a viccért :)

fiam 2 éves, még soha nem ette meg a krumplit mert utálja!

minden mást igen :) és főzésben sem okozott gondot, egyébként se teszek a főzelékekbe krumplit, fujj, úgy én se enném meg :)

szóval ne ess kétségbe nem egy tragédia :)

2011. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy nem szereti a krumplit? Miért kéne mindent megennie? Én sem szeretek minden kaját, és szerintem egy babának sem kell.
2011. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó két válaszoló!


Ha nem adok neki krumplit akkor ebédre mit adjak a picinek aki most kezd enni. Szóval mivel sürítsem a répát sütőtököt stb. Főleg hogy én főzök neki. De említettem hogy próbáltam bébi ételt is adni neki répásat, azt sem volt hajlandó megenni. Összeszorította a száját sírt és öklendezett ha mégis a szájába sikerült tennem.

2011. okt. 23. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!