Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! A gyermekem 16 hónaposan...

SOS! A gyermekem 16 hónaposan sztrájkol nem akar enni, nincs ideje, csak futkozni akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
.... Mindenből csak apró töredéke a régi adagoknak reggelire pár falat kifli, kis tej vagy tea yoghurt az jöhet vagy gyümölcscentrifuga ebéd csakis bébiétel, délután össze vissza minden futkozás közben, tejital lefekvés előtt is csak pár korty.... Aggódom, bár most kicsit náthás volt, de nem nagyon akar 10 kiló fölé menni! Adjak neki Béres cseppet!
2011. okt. 22. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Kínáld evésidőkor, ha kér adj neki enni, ha nem, akkor ne erőltesd, hadd futkosson. Előbb-utóbb enni fog, és visszaáll majd a rend. Nálunk ugyanez volt 15 hónapos korában.
2011. okt. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ööö de furcsa nekem ahogy írod :/ futkosva eszik? etetőszék? bébiétel? vacsorát nem is eszik?


ez így már elég sok, én megkérdezném a védőnőt. na meg szerintem az etetőszékbe bekötés nagyon hatásos a rá nem érő gyerekeknél és egy szigorúbb napirend :)

2011. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem a védőnőt és azt mondta, utál enni a gyerekem és sajnálja rá az időt. Feleslges dolgonak tarja.

beleköthettem a székbe és tarthattam napirendet, legfeljebb kihányta ha beletuszakoltam valamit. De egyébként általában ki sem nyitotta a száját. És nem lett éhes sosem. Két napig is bírta. Van gyerek akinél az erőszak nem jön be.


Nekem egyébként a forever kids jött be, mint vitamin, ha azt kapta már előfodult vele, hogy éhes lett. Mai napig egyébként akkor kap kaját, ha mondja hogy éhes és enne valamit. illetve a másik, sosem adok neki kaját, csak akkor ha kéri. És általában megkívánja a kaját, mert ott sertepertél körülöttünk.


De felőlem kihagyhat étkezéseket, felállhat az asztaltól, nem csinálok ügyet belőle.


Ja és 18 hónaposan ő is 10 kiló volt, a doktornőt sem érdekelt. Illetve egyszer mondtam, beteg, nincs étvágya és akkor annyit fűzött hozzá, miért egyébként alapból szokott enni? És nagyon tapasztalt, nagyon jó doktor nénink volt. De elfogadta ilyennek a gyerekemet. Nem küldött kivizsgálásra, nem javasolt vitamint, semmit. Azt mondta mint a védőnő, nem szeret enni és ezen nem igen lehet változtatni.

2011. okt. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek még nem halt éhen, ha volt mit ennie.

Én nem szoktam ebből kabinetkérdést csinálni. Étkezési időpontokban kap enni, etetőszékben ülve, ha nem eszik, kiveszem, megy tovább. De nincs evés helyett nasi, futkosva evés és társai. Ha éhes, kér, leültetem, úgy ehet.

És igen, forever kids, illetve ha a súlynövelés is cél, akkor szintén foreveres Royal Jelly. Az étvágya is jobb lesz, na meg a royal jelly olyan komplex tápanyag, hogy szinte önmagában sok mindenre elég. Nem mellékesen irtó finom, nekem el kell zárni a gyerek elől mert megenné egy nap alatt az egész dobozzal.

2011. okt. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálta amit a tiéd! Nem szeret a fiam enni! Azóta adom neki a Vitacolant egy kis Maltofer cseppet és leültetem következetesen evés időbe enni! Nehézkesen megy most is de legalább annyit megtanult, hogy ülve kell enni! Most már eszeget, de nem olyan sokat, ha neki elég a kevés és fejlődik is tőle , akkor legyen úgy! És mennyi folyadékot iszik a picid? A kicsim nagyon keveset, mondtam is az orvosnak , egyszerűen, ha nem kell neki akkor nem kell! Ha te sem vagy szomjas, akkor nem iszol, ha nem vagy éhes , akkor nem eszel! Ugye? nah ezt mondta nekem! Hidd el idővel javulni fog! És mókázok, énekelek,beszélek neki evés közbe és egyszerűen hihetetlen, de nyitja a száját!
2011. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Még annyit elfelejtettem mondani te is ülj le vele enni az asztalhoz!
2011. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét nagyon sokat segítettetetek, legalább látom, hogy nem csak én vagyok ebben a cipőben! Valószínűleg sok változáson megy most keresztül, kevesebbet megyünk ki a szabadba, most már csak egyet kellene aludnia. Nagyon jó gyerek volt mindig, sosem kellett éjszakázni vele, jó napirendje volt folyamatosan. Most nőnek a rágofogak, tanul járni, és illetve futni (kicsit későn). Lehet nekem kéne kicsit kikapcsolódni, túllihegem a dolgokat. Az etetőszéket eddig szerette, most kidobál mindent, pedig már egyedül kellene ennie lassan.... Ezeket a vitaminokat kipróbálom, mert alig issza meg a tejitalt és gyümölcsöt sem eszik annyit. Megfogadom a tanácsaitokat, nagyon megnyugtattatok!
2011. okt. 23. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Dettó, mint nálunk. 15 hós lánykám egy kész cirkusz evésügyileg. Már kivagyok néha. Néha (amikor éhes) felfal mindent 5 perc alatt ügyesen, amikor nem, akkor meg száj becsuk, fej elfordít, és nem. Ilyenkor nem erőltetem, úgy megy aludni, hogy majd jobbízűt eszik, ha felébred. Nem értem célt az erőltetéssel. Hozzáteszem, azóta ilyen, amióta kijöttek a szemfogai, és tanul járni. Most 15 hós, és még csak néhányat lépeget. De szerintem nincs elkésve. Legalább sokat mászik amitől erősödik a gerince.
2011. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már kezd helyreállni a rend... De nem szeretném elkiabálni!
2011. okt. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!