Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiőrt vagy légzésfigyelőt...

Bébiőrt vagy légzésfigyelőt érdemes venni, vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

érdemes?

az ilyesmi csak akkor lesz érdemes megvenni, ha vészhelyzet volt. :)

Ha minden rendben ment, akkor tök fölösleges volt megvenni.

Nem érdemes. Az a kérdés, te félted-e annyira a gyereked, hogy ennyi pénzt kiadj ezekért a cukkokért. Az ilyesmit nem azért vesszük, mert szükség van rá, hanem azért, mert félünk, hogy szükség lehet rá. Ebből következően az esetek nagytöbbségében nem volt érdemes megvenni.

2008. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólóval. Szerintem nincs az a pénz, ami felesleges lenne egy baba egészsége és épsége érdekében. Addig örülj míg a légzésfigyelő "felesleges" kiadásnak bizonyult. Mi a párommal már akkor eldöntöttünk, hogy veszünk légzésfigyelőt, mikor csak beszélgettünk arról,hogy valamikor babát szeretnénk. Én a légzésfigyelőt mindenképp jó dolognak tartom, a bébiőrt pedig döntse el az, hogy mennyire tudsz állandóan a közelében lenni. Ha megteheted vedd meg mindkettőt.

17 hetes kismama

2008. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A légzésfigyelő jó dolog (már aki megengedheti magának - kövezzetek meg, de én nem vettem, mert mint egyedülálló anya minimális GYED-del, hát nem tudom miből...), bébiőr akkor jön jól, ha nagyobb a lakás, vagy ház, ahol nem hallod mindig, ha megnyikkan. Mivel ahol én lakom, az elég pici, így nem éreztem hiányát, de ha mondjuk egy olyan házban laknék, ahol emelet is van, akkor jó lenne.
2008. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.az első válaszadót én sem értem nagyon, de akkor azt gondolom a légzésfigyelőt mindenképpen beszerezzük, bébiőr meg a pici lakásból kifolyólag talán "felesleges".
2008. márc. 17. 11:42
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az első válaszadóval, csak felesleges pénzkiadás, meg felesleges riadalmakhoz vezethet, én megkérdeztem a szülésfelkészítő tanfolyamot tartó hölgyet aki azt mondta, hogy egy ilyen készülék sok téves riasztást ad, ha a gyerek nem úgy fekszik rajta ahogy ideális pl. háton fekvésnél van ilyen(az érzékelő így kevésbé érzékeli a légzést),ha aggodalmas típus vagy inkább egy újraélsztési tanfolyamot végezz el. (reméljük nem kell alkalmazni)
2008. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a családba volt aki vett. És bizony riasztott is , de tévesen, mivel a baba lemászott róla. 5-6 szór eljátszotta ezt velük. Szegények meg majd meghaltak ilyedtükben. Különben nagyon jó dolognak tartom. Ha valaki tudja hogyan kell használni. Mert ugye nem elég megvenni és betenni az ágyba. Mert ha valóban azért riaszt mert baj van, hányan tudnák elkezdeni a csecsemő újraélesztését? Szerintem nem sokan. Persze nem azt mondom, hogy rossz dolog. De az emberek 90% reflexből rázni kezdené a babáját, amivel lehet hogy nagyobb bajt csinál mint ami addig is volt.
2008. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan légzésfigyelőm van,ami bébiörként is müködik.Hasznosnak tartom,így én is nyugodtabban alszom.Volt már téves riasztás.Ha nem tudod hogy téves vagy igazi a riasztás elég megbökni a picit nem kell rázni sem felkelteni.Így ö megint vesz levegöt és nem fog megijedni.Én mindig így csinálom.
2008. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha jol van beállítva nem fog tévesen riasztani,csk akkor ha olyan pici levegöt vesz a baba amit nem vagy alig érzékel.Ilyen esetben is meg kell bökni.A bébiört feleslegesnek tartom
2008. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Az Én babám 22 hónapos és a mai napig használom a légzésfigyelőt.Sokkal nyugottabban alszom.

Volt,hogy beriasztott,de nem tudom tévesen-e mert a Baba addigra feliedt.Ha megteheted ne sajnáld rá a pénz nem fölösleges dolog!!!

2008. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindenképp megéri! Én terhesen úgy gondoltam, hogy nem kell. Ahogy megszületett a kisfiam, vettem légzésfigyelőt. Pedig az ágyunk mellett alszik a kiságyában! Ha átkerül a saját szobájába, bébiőrt is fogunk venni. Nagy biztonságérzetet ad. Mi is pici lakásban lakunk, de a falon nem látunk, hallunk át. :)

A téves risztásról csak annyit, hogy tényleg riasszon inkább fölöslegesen akár többször is, mint egyszer baj legyen!

2008. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!