Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a maximális TGYÁS ÉS...

Mennyi a maximális TGYÁS ÉS GYED nettója?

Figyelt kérdés

Szülést megelőző éveben GYEDen vagyok. Ti mennyit kaptatok a második gyerkőccel?

Jár-e a két ellátás(1.baba Gyed-2.baba Tgyás) közötti táppénzes időszakra alatt a GYES?


2011. okt. 24. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 babára egy ellátás jár + 2-re családi pótlék

szabikat vettem ki a 2 év után, 1 hónapra, nem járt gyes.

Tgyás nettója: 109.000ft

gyed nettója: 96.000ft, legalábbis én ennyit kapok.

Adójóváírást kértem, 1 gyerekre családi adókedvezményt is.

2 gyerek között 25 hónap van.

2011. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Anyu igényelhette volna a gyest, csak sajna rokkantnyugdíjas és özvegyi nyugdíjat kap, ezekért NEM járt a gyes.
2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Az első oltári hülyeségeket írt. A saját nettóját írta le, de honnan tudhatta, hogy neked mennyi ellátás jár?


szóval, ha nincs a szülést megelőző évben legalább 180 napi kereseted, akkor a GYED alapod lesz a TGYS alapod. Ennek nincs felső korlátja.

Viszont nincs olyan, hogy az elsőval GYED-en a másodikon TGYS-en vagy. Egyszerre egy ellátás jár, tehát vagy TGYS vagy GYED. Ha GYED maxot kapsz, célszerű a TGYS-t kérned.

Táppénz alatt NEM jár a GYES. Vagy tp vagy GYES!

2011. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg a nagymama igényelheti a GYEST arra a 3-4hónapra mikor lejárt a GYED-em az első babával, majd táppénzre megyek?
2011. okt. 24. 12:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Munkabérem 200bruttó volt(20hónapja szülés előtt), az kb.130nettó.
2011. okt. 24. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Félreolvastátok a kérdést. Azt kérdezte, hogy a két ellátás KÖZÖTTI táppénzes időszakra jár-e a gyes. Kérdező, csak akkor jár, ha dolgoztál a gyes alatt, és csak annyi ideig, mennyit dolgoztál. Pl. gyes mellett dolgozol 1 hónapot, akkor 1 hónapig jár együtt a táppénz és a gyes.

A nettó összegek attól is függnek, hogy veszel-e igénybe adókedvezményt.


Második válaszoló: a tgyás alapja nem lesz a gyed alapja.

Ha nincs 180 bérezett nap, akkor a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződéses bér ennél kevesebb, vagy volt tényleges jövedelem (akár 3 nap is), akkor az.

2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a nagymama igényelheti.
2011. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha visszamennék akár három napra dolgozni, akkor az változtatna valamit az ellátások összegén?
2011. okt. 24. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Kedves 2. Nem írtam hüllyeséget, mert a MAXIMUM TGYÁSt és GYEDet kérdezte a kérdező. az pedig ennyi.


Én szabin voltam jó egy hónapot ahogy lejárt a gyedem. Nekem 218 a bruttóm.

És maximumot kapok. A tgyás is max volt.

2011. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nettó összegek attól függnek, hogy igénybe veszed-e az adójóváírást és érvényesítesz-e valamennyi családi adókedvezményt?

Max. tgyás, adójóváírással, adókedvezmény nélkül: 99110 Ft.

Max. gyed, adójóváírással, adókedvezmény nélkül: 88190 Ft


De ezek az idei maxok! Jövőre a fene se tudja, hogy mi lesz. Hallottam már olyat, hogy kilencven akárhányezer forint lesz a max, eltörlik a szuperbruttót, eltörlik az adójóváírást... Hogy mi lesz belőle? Passz.


Amikor te táppénzen leszel, nagyszülő mehet gyesre (mi is így csináltuk), csak arra figyelj, hogy a nagyszülői gyesre más szabályok vonatkoznak.

2011. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!