Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél 22 hó körüli a korkülön...

Akinél 22 hó körüli a korkülönbség de már nagyobbak a gyerekek ovi beszoktatás kérdés?

Figyelt kérdés
A nagy nemsokára kezdi az ovit a kicsi akkor 1 év körüli lesz, beszoktatásnál lehet vinni a kicsit is, mennyi idő a beszoktatás?
2011. okt. 24. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, mi pár napig együtt mentünk. 1 hét alatt beszokott a nagyobbik gyerek.
2011. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, 22 hó a különbség, a pici pénteken lesz 1 éves, a nagy decemberben kezdi az ovit (amikor tölti a hármat). Vagyis beszoktatni vihetem pár nappal hamarabb, de akkor még nem lehet neki ebédet befizetni.

Azt mondták, hogy vihetem a picit is a beszoktatásra. Nincs is más megoldás, nem tudom kire ráhagyni.

Majd mi kint ülünk a picivel vagy kimegyünk a kertbe vagy átmegyünk a tornaterembe, amíg a nagy "beszokik".

Úgyis délelőtt van a beszoktatás, szerencsére nekem már csak egyszer alszik a pici is, így nem gond, hogy délelőtt nem tud aludni. Mindkettő du. 1-től szokott aludni.

Nálunk azt mondták, hogy előbb 1-2 óra, aztán egész délelőtt, aztán ott is ebédel, gyerekfüggő, valaki beszokik 2 nap alatt, valaki csak 2 hét alatt. Nem tudom, hogy az enyém melyik kategória lesz.

2011. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hó a különbség. :o)


Én nem vittem anno, és nagyon jó volt így. 30 gyerek között nem tudtam volna a picire figyelni, a nagyra kellett összpontosítani. Én megkértem a barátnőimet, meg a nagyit is, ha jól emlékszem.


Az első napokon még úgyis csak pár óra volt.


Azt hiszem 3 nap alatt beszokott, bár az első évben én ebéd után elhoztam.

2011. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vittem, mert más lehetőség nem is volt. De nem volt egy nagy durranás a beszoktatás.Odamentünk, bekísértem, óvónéni megmutatta neki a játékokat és meg mondtam, hogy anyának el kell menni boltba. Nem voltunk vele bent 5 percet sem. 1 óra múlva visszaértünk érte. Másnap ugyanezt eljátszottuk, csak 10 után mentem érte. Harmadnap már bent volt délig.

Nem akartam túlreagálni sem a dolgot, láttam egy két anyukát aki "féltette" csemetéjét és még hónapok után is üvöltve ment be a gyerek. az én fiam sem szeret oviba járni, de ez a dolga, ezt megtanulta,

2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kíváncsi leszek, nálunk, hogy fog menni:)
2011. okt. 24. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:

13:02 vagyok

Különböznek a gyerekek. Az én lányom igényelte, hogy vele legyek bent a csoportszobában. Sajnos a beszoktatás második napján volt az állatok világnapja vagy mi, amikor élő állatok voltak bent (süni, teknős), meg egy kutya is. hát a lányom úgy félt tőle, hogy még a kezemet se nagyon akarta elengedni aznap, nem hogy kimehettem volna...

Ennek ellenére hamar beszokott, és nagyon szereti az ovit. Csak ő olyan, hogy kell neki egy idő, amíg bizalmi viszonyt alakít ki az új emberekkel (óvónéni, dadus), és addig igényli, hogy mellette legyek. De szerintem ez rendben is van így.

2011. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell azért félni, mert ott a kicsi egy csomó gyerek közt. Azért ők már 3 évesek, nem olyan kajlák. Nálunk az összes kislány odasereglett köré, hogy jaj, de édes pici baba. Ő nagyon élvezte. Ott mászott köztük, de vigyáztak rá, nem léptek rá, játszottak vele. Arra figyelj csak, hogyha valami apró játék van szanaszét, nehogy a szájába szedje.
2011. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hónap van a csemeték között.

A beszoktatás nálunk abból állt, hogy egyik nap bementünk kettesben az oviba "csak úgy" körülnézni. Én leültem az óvónénivel beszélgetni, ő ment játszani a gyerekekkel. Ez kb. fél óráig tartott, másnap "el kellett mennem boltba", harmadnap már ebéd után mentem érte. Negyednaptól egy picit pityergett reggel, egyszer úgy kellett lefejtenie rólam az óvónéninek, ez kb. 1 hétig ment (mármint a pityergés). Utána kitaláltuk, hogy megyek integetni az ablakhoz, ez is kb. egy hétig tartott. Utána jött a nyári szünet. Meg mondom őszintén be voltam rendesen tojva, hogy mi lesz szeptembertől. Hát semmi nem volt. Október elejétől ott tartunk, hogy úgy kell könyörögni egy reggeli pusziért, mert már szalad a pajtásokhoz játszani.

2011. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!