Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok. Hogyan...

Tanácstalan vagyok. Hogyan adhatnám be a gyógyszereket 13 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés

Már 2 hete náthás, voltunk orvosnál, aki c-vitamint ajánlott, meg kalcium ampullát. De most hogy még jobban köhög, én vettem neki lándzsás útifű szirupot. De egyszerűen ha kanálba teszem bármelyiket, és teával keverem, meg sem kóstolja, elfordítja a fejét, és elmegy. Viszont erőltetni nem bírom, mert akkor elkezd sírni, és leszalad a torkára, még a végén megfullad.

Próbáltam a cumisüvegébe beletenni, de mivel rossz ivó, így azt sem mindig issza meg.

Ti hogyan szoktátok megoldani? Annyira szeretném, hogy már kigyógyuljon a taknyosságból, és a köhögésből, de így eléggé el fog még húzódni a dolog :-(

Köszönöm előre is, ha tud valaki hasznos tanáccsal ellátni.


2011. okt. 24. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
tápszer, kakaó, anyatej - mit kap? valamelyik kedvencébe kéne belerakni. akár egyik étkezés kezdeteként
2011. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Egy nagyobb adag cukor.

bele önbteném cumisüvegbe, majd egy kis vizet rá és egy nagyadag cukrot.

ezt mondom úgy hogy mi alig cukrozunk a gyereknek bármit is, még édeséget sem kap, nagyon figyelek rá, de ilyen esetbe kb 20 ml lenne ami gyorsan lefog csúszni ha elég édes.

2011. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Fecskendőbe kell tenni és egészen mélyen a szájába (ne annyira, hogy hányjon!), mert akkor nem tudja visszaköpni és reflexből lenyeli.
2011. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A c vitamint én kajába szoktam (minden kanálra néhány cseppet,amennyi kell)A kálcium ampullát egy korty gyümilébe vagy amit szeret(egyébként íztelen,szóval nem is veszi észre).Az utifű viszont nekünk is kemény dió.És ambroxolt szoktam adni,nurofenes fecskendővel,annak szereti ízét.Édes ,epre.
2011. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én a tejpépbe egyik részébe csorgattam, hogy biztos elfogyjon. A másik megoldás a Panadolos fecskendő, ebbe szívtam fel az orvosságot és azzal adtam be.

A lándzsás útifűnek elég botrányos íze van, én se szívesen fogyasztom. :( Tedd bele valami édes v. kedvenc dologba.

Egyébként jó még ilyenkor a Nurofen kúra is.

2011. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi is ezt isszuk éppen, és azt csinálom, hogy úgy teszek mintha én is innék, és akkor autómatikusan neki is kell.kiskanállal megissza. de ha olyat kell beadni, akkor nurofen feskendő, és belenyomni gyorsan, és tényleg lenyeli. pl a béres cseppet, és egy kis üdítőbe teszem, és ugy megissza. És úgy csinálok, mintha valami csúcsszuper dolgot adnék neki, meg ritkaságot, és akkor megissza.
2011. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én nurofenes fecskendővel szoktam először az utifüvet felszívni és a szájába nyomni, majd utána a többit.
2011. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jajj, köszönöm szépen, hogy ennyien válaszoltatok. De azt kell mondjam nehezebb eset a lányom mint sem gondolnátok.

Kakaó nem jó megoldás olyan szempontból, hogy nagyon változó mennyit iszik meg belőle. Van hogy 230ml-t, de van hogy csak 130-at.

A cumisüveges megoldást próbáltam én is úgy, hogy kb 30ml vizet öntöttem rá, de 2 korty után elég is volt belőle a kisasszonynak.

Jaaj tényleg a panadol baby-s "fecskendővel" is próbáltam, azzal egyszer sikerült beadni neki, de a köv alkalommal már csak megnyalintotta. :-(

Én is gondoltam, hogy valamelyik ételébe beleteszem, de ugye a reggeli kakaó kilőve, és sokszor utána már csak ebédel, és az meg ugye sós étel általában, abba megint csak nem keverhetem bele...

Uhhh most biztos azt gondoljátok, hogy mindent meg lehet oldani, csak akarni kell :-D És igazatok is van, csak még nem jöttem rá a tökéletes megoldásra.

2011. okt. 24. 20:21
 9/17 anonim ***** válasza:

hát én a kedvencébe biztos nem raknám.

A férjem épp a napokban mondta, hogy most jött r, hogy azért utálja a mézet, mert gyerek korában abba törte bele anyukája a kalmopirint.

Inkább Nurofenes csőbe tedd bele, amit le kell nyelni, és ha túl van rajta, akkor adj neki valami finomat. És ezt megpróbálhatod úgy is, hogy beígéred neki a finomat, és hátha magától is megeszi emiatt.


Egyébként én sima taknyosságnál nem erőltetném annyira ezeket a dolgokat, anélkül is meggyógyul.

Nekünk egyszer volt ilyen szitu, de az antibiotikummal, és férjem megnyalta, és valóban pocsékul keserű volt, 10 napig kellett belenyomni a lányomba, a végén már együtt sírtunk.

Egyébként Cebiont adsz neki? Az én gyerekeim azt annyira szeretik, hogy alig lehet leállni vele, amikor már meggyógyultak. :o)

2011. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem az egyik válaszolót, hogy mit takar az, hogy Nurofen kúra? Az nem fájdalom és lázcsillapító?
2011. okt. 24. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!