Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alma okozhat-e túlzott...

Az alma okozhat-e túlzott gyomorsav termelődést egy 4 hónapos pici babánál?

Figyelt kérdés
A kicsi fiam már három hete este nyolctól reggel hatig átalussza az éjszakát, de amióta elkezdtük a hozzátáplálást, nyugtalanabbul alszik, ill három napi kóstolgatás után éjszaka többször felsírt, majd fel is ébredt és nehezen aludt vissza utána abbahagytam két napra az almakóstolást, mert egy ismerősöm azt mondta biztosan sok savat csinált neki az alma és az kínozta, ez előfordulhat?
2008. márc. 17. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hátha abból indulok ki, hogy nekem is sok savat okoz, pedig én 26 éves vagyok, akkor egy 4 hónapos picikének még többet.
2008. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem okozhat alvási zavart, próbáld emg esetleg párolva adni az almát, de 6 hónapos korig az anyatej/tápszer teljesen megfelelő. 6 hónapos korra érik csak meg a bélrendszerük a másféle táplálékra!
2008. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a tápszeres babáknál már a mostani trend szerint is el lehet kezdeni az almát. De szerintem is jó, ha egy kicsit megpárolod neki. Esetleg adj neki először üveges bébidesszertet, az biztos nem savas. De lehet, hogy csak az új étel miatt van, nem a sav miatt. Új még neki, hogy valami mást is meg kell emésztenie.
2008. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy csak szopizik, de lassan hízik( három hónaposan 4800gr volt) ezért mondta a védőnő hogy kezdjük el a hozzátátplálást, és hogy almával kezdjük.
2008. márc. 18. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

hát ha anyatejes, akkor én nem adnék neki semmi egyebet 6 hónapos kora előtt.

Nekem is mondta a doki, hogy 4 hónaposan már lehet ezt azt, pár kanállal, vagy almalét stb. Mi kihúztuk 5 és fél hónapig, és akkor már falta az almapürét, itta az almalét, viszont úgy távozott belőle ahogy bement! nem volt még kész a gyomra az ilyesmi feldolgozására. Utólag úgy látom, hogy kár volt ezzel terhelni ilyen picinek.

inkább Te egyél változatosan, sok fehérjét, sok sok folyadékot, leveseket, stb.

én nem kavarnék be ilyen picinek a életébe extra kajákkal még.

2008. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!