Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anya vagyok?!

Nagyon rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés

Hetek óta ki vagyok idegileg,egyedül érzem magam,párom reggeltől estig dolgozik,ha hazaér szinte alig van fent,eszik,fürdik és alszik.Barátaim alig,aki van azzal ritkán találkozok.Családtagok le tojnak nagyívből,csak apukámékhoz szoktunk elmenni de ott se sokat időzünk.Nem szeretik a vendégeskedést,nekik bőven elég ha kint az utcán beszélgetünk pár szót.Fiamat is csak akkor látják amikor én viszem.Párom családja még nem is látta az anyján kívül senki a 13 hónapos fiúnkat.Egész nap csak a gügyögést kell hallgatnom.Imádom a fiam,de rossz h egy emberi szót nem hallok csak ha felhívok vkit vagy a boltba vagyok.Pár napra bekerültünk fiammal a kórházba,semmi komoly baj nem volt,csak megfigyelésre.Amennyi ideget akkor is megettem...Növényi alapú nyugtatót szedek,ami nem tompít le de mégis jobb lesz tőle.Párommal soha nem megyünk kettesbe sehova,ha mennénk akkor vinni kell a gyereket is vagy pedig nincs rá pénz h elmenjünk.

Az imént altatni próbáltam a fiam,de ő nem akart ezen felhúztam magam és kiabáltam vele és rácsaptam az ajtót. :( Szörnyű h rajta töltöm ki a feszültségemet.Páromnak már kismilliószor mondtam h szükségem van a támogatására az odafigyelésére de semmit sem változott a helyzet.Azt mondja nem érti a problémám.Nem rossz ember ő de ilyen téren nem tudok rá számítani.Próbáltam apummal megosztani ezeket,de ő is páromnak adott igazat é szinte én lettem le teremtve.


2011. okt. 25. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném, h rossz anya vagy. kimerültél, és felnőtt társaságra vágysz. lepasszolod a családnak a gyereket, egy délutánt kibírnak. elmentek ebédelni a férjeddel és beültök vmi mozira, esztek sütit stbstb. találj időt ilyenre. meg a pár barátoddal tölts időt. a férjed uúgy szülő, mint te. heti egyszer pár órát kibír, amíg ti kávéztok a csajokkal.
2011. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya, csak megváltozott az életed!
2011. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit tehetnél, hajlasz a depresszió felé és szörnyű hogy senki nincs melletted és hogy ilyen szülők mint a tieid és az övéi a világon vannak, valószínű azért olyan ő is amilyen mert ezt látta... ezzel nem tudsz mit csinálni felnőtt embereken nem tudsz változtatni, itt mérlegelni kellett volna és úgy gyereket vállalni hogy lefektetitek az alapokat.
2011. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

soha nem volt még ilyen h én elmenjek a csajokkal :( párom bezzeg jár heti 1x focizni.

a gyereket meg senkinek nem tudom lepasszolni.....míg az egyik barátnőm nem szült addig volt h őt kértem meg mikor orvoshoz kellett mennem,de neki most ott a saját picije.

2011. okt. 25. 11:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, csak a bezártság, a napi rutin (ami elég uncsi tud lenni) kicsit megőrjít.

Ez érthető, nem egy anyuka küzd ezekkel a gondokkal.


Nálam az segített, hogy jött hozzánk sokat a barátnőm, és a párom segítőkész volt, így ha kellett vigyázott a babaára, én pedig mehettem egy kicsit kikapcsolódni.


Ha nincs segítséged, akkor viszont nehéz lehet, de ettől még nem vagy rossz anya. A babád viszont nem tehet semmiről, így próbáld meg magad vele szemben visszafogni.

Tudom nehéz.


Keress levelezőtársakat (akár nekem is írhatsz), ez is sokat segít.

Járj el a babáddal valahová. Próbáld ki, hátha bejön, hátha segít egy-egy baba-mama klub vagy bármi.

2011. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!

Nincs a közeletekbe olyan házaspár akinek a gyereke ugyan olyan idős? Talán keresni kellene a társaságukat ,,mondjuk játszó tereken ,séta közben,stb. és akkor lesz közös témátok.

én is voltam így és ezzel oldottam meg,hogy ne legyek magányos és a fiamnak is jót tett,mert gyerekek közt volt.

Kitartás!!!

üdv: Teca

2011. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy rossz anya..!

Jó, persze, ha egy mód van rá, ne a gyereken vezesd le a feszültséged, de nem hinném, hogy ez egyébként - soraidból olvasva - sokszor fordulna elő!

Átérzem a problémád, mert ahol mi lakunk - vidéki város -, ott senkim sincs, csak a 3 hónapos lányunk. Párom dolgozik, mikor itthon van, akkor sokat segít és foglalkozik a lányunkkal, de én abból a szempontból 'őrülök' meg, hogy nekem itt se rokonom, se barátom. Amikor megyek valahová, akkor is a gyerekkel.. nagy kikapcsolódás ..

Párom rokonai, barátai itt vannak. Közös barátaink szinte sosem érnek rá.

Anyósomék dolgoznak látástól - vakulásig, sógornőm meg egy igazi alkoholista. Este 8kor elmegy anyósoméktól és reggel 9-re hazaér.. eközben pedig a segélyét issza el a kocsmában.. NC..

2011. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

pár hónap és jobb lesz. Már meg fogja érteni a mondanivalód egy részét, és az elaltatás is könnyebben megy majd. Nálunk is ez a kor nagyon pörgős volt, szinte lélegzetvételi időm nem maradt.

Nálunk is sokkal több figyelem jut a fiamra mint rám. Már nagyon szeretnék a férjemmel kiruccani pár napra, de még szopik a fiam.

2011. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Lantos Éva válasza:
Nem vagy rossz anya.Csak kimerült!Vagy próbálj meg egy kicsit törődni magaddal vagy pihenj akkor mikor a baba. Mennyetek el sétálni vagy a parkba csak mozdulj ki.
2011. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nagyon sajnálom, hogy nincs segítséged, és a nagyszülők nem vesznek részt a kisbaba életében..megváltoztatni tényleg nem fogod tudni őket, sajnos. Azért gondoltam, hogy írok a kérdésedre, mert én is egyedül nevelem a kisbabámat, mármint rokonok és segítség nélkül (távol vannak), a férjem pedig szintén rengeteget dolgozik, így nem nagyon tud a babára vigyázni. Viszont ez még nem jelenti azt, hogy be kell gubóznom, vagy egyedül küszködni egész nap, az tényleg nagyon nyomasztó tud lenni. Szerintem próbálj meg eljárni ide-oda a babával-én az erdő közepén lakom, így még nehezebb, de te biztos közel vagy pl kávézókhoz, könyvesboltokhoz, parkokhoz- találj ki minden napra egy-egy apróságot, amiben örömöd leled! Igenis el lehet menni a babával mindenfelé, legtöbbször szundikálnak, nézelődnek, Te közben megiszol egy cappucinót, elolvasod az újságot, könyvet lapozgatsz, veszel egy apróságot, este ha lefektetted a babát, forró fürdőt veszel, zeét hallgatsz stb..ezek mind nem kerülnek szinte pénzbe, de örömet adnak, és nem fogod úgy érezni, hogy "nem is élsz"..én misére is eljárok vasárnaponként, ahol sok emberrel lehet találkozni, megnézik a babát, és a szentmise megújít, erőt is ad a következő héthez. Remélem segítettem, nem akartam okoskodni, csak leírtam, nekem mi segít...MInden jót, szép őszi napokat!
2011. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!