Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kisgyerek lesz a "jó...

Milyen kisgyerek lesz a "jó babákból"?

Figyelt kérdés

A kisfiam nagyon sirós baba volt. Sohasem aludt el egyedül, nem maradt ébren a kiságyban játszva, szóval szinte állandóan ölben volt és keményen megedzett bennünket. Viszont 1 évesen már nagyon sok szót ismert, 2 évesen mondatokban beszélt, 3 évesen két nyelvet tud, 5 évesen pedig ir és olvas. Mindezt a nélkül, hogy mi különösebb hangsúlyt fektettünk volna erre.

A kislányom viszont nagyon jó baba. Néha már attól félek, hogy egészséges-e ez igy. Magában elalszik a kiságyban, nem sir, még ha éhes is csak cuppog. 3 hónapos. Ezzel nekem lelkiismeret-furdalást is okoz-merthogy ha épp fontosabb dolgom van, akkor ő a kiságyban eljátszik, mire bemegyek meg el is alszik. Ezért vajon később fog beszélni? Vagy nem lesz annyira ügyes? Mi van ha azért jó baba, mert van valamilyen betegsége, ami még nem látszik? (autista vagy más). Tudom, hogy túlaggódom, de ha van valaki, akinek volt ilyen jó babája, ossza meg velem a tapasztalatát, hogy milyen kisgyerek lett a jó babájából?


2011. okt. 25. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak 3 éves, de jó baba volt, szinte észrevehetetlen kategória, most is ilyen, nagyon nyugodt és jó gyerek, szót fogad, és nagyon okos, hamar és könnyen tanul, szépen beszél.

Nem ettől függ, hogy milyen lesz a kislányod, örülj neki, hogy jó baba :) ettől nem lesz "hülye" kisgyerek

2011. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj de aranyos vagy :)) Bocsi de mintha magamat olvasnám :) Én is a kétemberes kisfiam után kaptam egy ilyen áldott jó kislányt és nekem is furi volt:) De nagyon hamar csinált mindent most épp dackorszakunk van hivatalosan (2 éves) de mégis ezerszer könnyebb vele mint a nagyobbal volt. Viszont 1 éves korától mond szavakat, másfél éves korától mondatokat, most már mondókákat énekeket simán megtanul, babát dajkál, motorozik szóval normális 2 éves:)) csak épp nem kell minden másodpercben rajta lennie 2 ember szemének is:))
2011. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyukám szerint én is "jó" baba voltam, ettem, aludtam. Teljesen idejében csináltam mindent, hamarabb tanultam meg beszélni, mint a bátyám, a szobatisztasággal sem volt annyi gond. Később is megmaradt ez a csendesség. Szerettem egyedül játszani, szófogadó voltam, sokat olvastam.

A kisfiam is "jó" baba. 5 hónapos koráig mintababa volt. Akkor megtanult forogni, majd egymás után kúszott, négykézlábra állt, leült, mászni kezdett és rá két napra felállt. Most 7 hónapos. Ettől sem lett rossz baba, csak sokkal több odafigyelést igényel, egy pillanatra sem lehet magára hagyni.

Szerintem nem kell sem aggódnod, sem bűntudatot érezned a gyermeked személyisége miatt. Lehet, hogy még te is visszasírod majd ezeket a nyugis napokat. :)

2011. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is áldott jó baba volt, bár neki még nincs tesója, nem tudom össze hasonlítani! Evett, aludt, betettem a kiságyba, magától elaludt, egy szavam nem volt rá! Ha éhes volt, akkor sem bömbölt, csak erősen szívta pl. a cumit! Az éjszakákat átalussza! Most egy éves, és már mond szavakat, egy örökmozgó! Mivel koraszülött, ezért hordani kell utógondozásokra, de minden rendben van vele! Úgyhogy nem hinném, hogy aki nyugodt, azzal valami baj lenne! Egyszerűen örülj, hogy ilyen jó babád van! Sok boldogságot nektek!
2011. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kislanyom is jo baba volt. Aludt evett, mosolygott, magyarazott. Miota megtanult maszni elkezdodott a szeparacios szorongas, minden velejarojaval. Nagyon eleven, erdeklodo. 1,5 eves, de ugy mozog, mint, akik mar 2-2,5 evesek. Mindenhova felmaszik, leugrik, mindent kinyit, kirak, beindit, leutanoz. A doki mar fel evesen latta, hogy ez lesz:). 9 hosan mondta, hogy nem-nem(azaz: nem szabad)es kozben csinalta. Mar erti, hogy miert ne, es kezd konnyebb lenni, mert egyebbkent oromteli, de nagyon faraszto vele.
2011. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!

Nem bánom, ha nagyobb korában nyüzsibb baba lesz, csak egészséges legyen!

2011. okt. 26. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Végül milyen gyerek lett a "minta" babádból? 😊
2021. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vérgibbon ***** válasza:
Nos milyen gyerek lett belőle?
2021. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!