Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van az én babámon kívül olyan...

Van az én babámon kívül olyan baba, aki már 1 éves korában "verekszik"?

Figyelt kérdés

Kislányom van, de ha mérges, legyen bárki az útjában csíp és harap.

Van két szomszéd kislány, ők 3 évesek, és ha elvesznek tőle valamilyen játékot, akkor nekik megy, és megcsípi őket. Amúgy jót játszanak együtt, de ha valami neki nem tetsző dolog történik, akkor már "verekszik".

Ki fogja ezt nőni? Olyan aranyos kisangyal tud lenni, de ez olyan csúnya viselkedés tőle. Hiába csapok a kezére, mondom, hogy nem szabad, semmi nem használ. Már csináltam úgy is mintha sírnék, ha megcsíp, de nem hatja meg különösebben. Ütni verni meg nem fogom.

Szerintetek ha megtanul majd beszélni, nem lesz ilyen kis méregzsák?


2011. okt. 25. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik neki a vérében van ez a dolog. Unokaöcsém ilyen, ő most 16 hónapos, de állandóan veri a lányomat, már hónapok óta. Ő ilyen kis verekedős fiúcska, pedig mellett ő is nagyon édes tud ám lenni.

Később lehet, hogy alakul majd, ha közösségbe kerülnek, lehet akkor majd enyhül ez a dolog, de nem tudom.

2011. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposak az ikreim de már igencsak egymásnak tudnak esni ha kell!!!:)Ráüt a fejére vagy meghúzza a haját de van mikor beleharap...
2011. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is egy éves múlt, de nem verekedős, nem csíp, nem harap. Később, amikor már jobban megért mindent akkor meg tudod Vele értetni, hogy nem szabad, mert ez fáj. De addig is szólj rá, neveld arra amerre szeretnéd. Most talán tényleg ösztönösen ilyen kis harcos :)
2011. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy 1 éves kis méregzsákom, csíp, rúg, harap, dobálja magát, ha korlátokba ütközik. Azt vettem észre, hogy csak abból tanul, ha "megégeti magát". Egyik nap pelenkázás alatt kezdett vergődni, hiába fogtam a kis lábát, olyan erővel tekerte magát, hogy leesett az ágyról.

Egy nappal korábban felvenni akartam a földről, ellenkezésképpen elkezdte magát kifeszíteni, földhöz verni, hát csúnyán belefejelt az egyik szekrényajtóba.

Remélem hamar elmúlik ez a korszak, mert már engem is kezd megviselni :(. Szeretném, ha nem ő irányítana, de ennyi idősen nem verhetem el (később sem tervezem, csak most még ráadásul nem is értené, miért kapta).

2011. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam még csak 9 hónapos de már elkezdte.Ő arcon csap úgy,hogy közben mar.:(

Nem sűrűn csinálja úgy 2-3 naponta egyszer,de akkor nagyon mérges vagyok rá.

Annyit szoktam csinálni,hogy erélyesebben rászólok,hogy NEM!A kis kezét pedig a teste mellé nyomom.Remélem ahogy okosodik megérti,hogy ilyet nem csinálhat.

2011. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én pici fiam még csak 8 hónapos múlt, de bizony már ő is csíp, harap, kapar, sőt már pofont is kaptam tőle. Itthon ilyen nem lát, mi nem bántjuk őt, szóval szerintem is természetileg ilyen kis méregzsák. Remélem idővel kinövi. Addig is marad az erélyes nem, és a keze leszedése magamról.
2011. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Ezek szerint nem csak az én kislányom ilyen kis mérgi. Akkor nincs más, mint reménykedés, hogy kinövi.

Persze egyértelmű, hogy ilyet nem mutat egy szülő.

2011. okt. 25. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pofozkodás, karmolás, hajtépés volt, amikor 1 éves volt a kisfiam. Próbáltunk sok mindent, de egy dolog vált be végül: megmondtam neki, hogy ez fáj, nem szabad, ha ezt csinálod, nem játszom veled, majd hátat fordítottam neki, vagy kimentem a szobából, vagy ha kézben volt, letettem és otthagytam. Sírva jött utánam, és gyorsan leszokott a bántásról, most már simogat :)

Viszont a kislányodnak igaza van, hogy nem hagyja annyiban, ha elvesznek tőle valamit! Lépj közbe, és vezesd be azt a szabályt, hogy nem vesszük el a másiktól, amivel éppen játszik, ezt mindegyik picur tartsa be!

2011. okt. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam mostmár "csak" akkor verekszik,ha féltékeny.Előtte nem bújhatunk össze a párommal,mert vagy engem vagy páromat, vagy mindkettőnket csapkod.Tegnap páromat fejbe vágta a cumisüveggel (tele volt),nekem meg a hajamat teljes erőből húzta.Hát fájt.Pedig nem látja nálunk.Inkább azért csinálják,mert féltékenyek,vagy személyre,vagy tárgyra.Hiszti van nálatok?Nálunk az is van:(
2011. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is.

Én is ki fogom próbálni, hogy otthagyom, de ez is csak akkor működik, ha engem bánt. Elég vicces lenne, ha otthagynám, mikor bántja a másik kislányt :-D De viccen kívül, ez tényleg jó ötlet.

Hűűha, szóval a te babád féltékenységből teszi? Nem semmi. Az én csajszim ilyet nem csinál. Ha puszit adunk egymásnak az apjával, akkor néz minket, és aztán ő is ad puszit apának.

2011. okt. 26. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!