Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babát mikortól...

Újszülött babát mikortól lehet levinni a levegőre sétálni?

Figyelt kérdés
Ma 12 napos a kisfiam. És arra lennék kiváncsi hogy mikortól lehet kivinni sétálni. A védőnő azt mondta 3 hetestől. Nagy gond lenne ha már most levinném?
2011. okt. 25. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem fúj a szél, és nincs párás, szutyok idő nyugodtan vidd le. Jól betakarod, de azért ne öltöztesd túl, mert az sem jó. Kisfiam február14.-i születésű. Március elején már szép idők voltak, így már kivittem az udvarra. Az első nagy sétánk 1 hónaposan volt a védőnénihez.
2011. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ragnarok1 ***** válasza:
55%
Hát ha engem kérdezel, szerintem első napokban, csak az ablakot nyisd meg neki. Mi a kórházban már kinyitottuk az ablakot, mert kánikula volt bent, és a gyerekek se szerették. Engem az egyik védőnő letolt mikor kinyitottam az ablakot 40 fok melegben, a másik meg mondta, hogy nem baj, mert ilyen melegben senki se tud meglenni... Azért az anyaméhben se volt annyira meleg... Hidegben is az ablaknál felöltöztetve érdemes tartani, 5 - 10 percig. De szerintem 12 naposan már simán leviheted levegőzni.. De mint a szoptatásban is, ebben is más mindig a " trend ". Régen csak 3 hónapos korig javasolták, most meg azt nyomják szoptasd minimum egy éves koráig...
2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Enyémek ilyenkor már sétáltak egy hete. Mindkettővel elkezdtem sétálni 5-6 napos korukban (dec és okt-ben születtek).

Nyisd rá az ablakot, tedd ki az erkélyre, aztán már mehettek is. Semmi baja nem lesz. Attól lesz baja, ha bezárod hetekre.

2011. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor vidd ki ha szép az idő. Amúgy nekem úgy rémlik, hogy nekem 2 hetes kort mondtak de először csak úgy, hogy öltöztessem be és nyissam rá az ablakot egyre hosszabb ideig. De az enyém februári akkor nagy hidegek voltak meg hóesés. Most azért nincs olyan nagy hőmérséklet különbség a lakás a kinti levegő között.
2011. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is 3 hetes volt amikor kivittem először,én nem vinném le az alig 2 hetes csecsemőt,de ez az én véleményem.
2011. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 5 napos korától viszem, igaz nyári baba, de ha jó idő van, (csendes, nem fúj nagyon a szél, nincs nagyon hideg, mint pl. tegnap és ma)én kivinném most is.

De ahogy érzed, te vagy az anyukája és biztos hogy a legjobban fogod csinálni :)

Csak beöltözteted és kész. Mi baja lehet? Inkább most kezdje el szokni a kinti levegőt, amíg még nem áll be a tél...

2011. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Párás , esős időben nem a legszerencsésebb kivinni ilyen kicsit. De ha hétvégén jó idő lesz, nem lesz ilyen nyirkos idő akkor a déli órákban pár percre vigyétek ki. aztán majd fokozatosan emeljétek az időt.

Lányom januári én először 3 hetesen vittem ki az udvarra, de még babakocsiba se raktam mert tényleg csak pár percet voltunk kint. kb. 1 hét után voltunk kint már kicsit többet, persze ez időjárás függő.védőnő

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 hetesen kezdtük a napi sétát, igaz először csak néhány perc, majd félóra, kb 1 hónaposan már napi 1 órát is lent voltunk. Ha nem esik az eső és nem fúj a szél szerintem nyugodtan kiviheted.


11 hetes kisfiú anyukája

2011. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy vannak ilyen vedonok...

Januari babank van, korhaz utani masnap mar kimentunk 5 percre. Ket gyermekorvos ajanlasaval. Par nap mulva mar 40 percet voltunk kint a friss levegon, semmi baja nem volt. Nagyon fontos a friss levego, az ablalnyitogatas nem er fel egy setaval.

Nyugodtan vidd ki a babadat, csak jol oltoztesd fol.

2011. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi babánk januári, és már a második héten kivittem levegőzni 20 percet. Onnantól minden nap (ha nem esett eső vagy hó) mentünk fél órát, órát sétálni, addig is legalább aludt. :-)
2011. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!