Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom a mozgása...

K.Andi83 kérdése:

Nagyon aggódom a mozgása miatt! Miért csinálja?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam,és aggaszt a mozgása. Néha megfeszül egy pillanatra a teste,és a két karját levágja hirtelen maga mellé. Ilyenkor mintha meg is ijedne. Miért van ez? Ma megyünk a doktornőhöz,mert már rémeket látok,de addig is ha tudtok valamit,akkor segítsetek.
2011. okt. 26. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

a test megfeszülése hirtelen éles fájdalomnál szokott lenni pl. hasgörcs.


a kar mozgását nem értem én se. remélem semmi komoly.

2011. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt pici kora óta csinálja nem? Amikor a hátán fekszik és mondjuk megijed valamitől: hirtelen széttár, majd "ölel". Ez valamilyen reflex, nem tudom a nevét. Piciknél normális jelenség, fokozatosan el fog múlni
2011. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amiről a 2. kedves v. ír az a moro reflex - átkaroló - de az elmúlik . ha a múló reflexek fennállnak az tényleg baj.
2011. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre gondoltam. Ahogy leírtad, olyan, mintha erről beszélnél. Nem?
2011. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 hete kezdtük a hozzátáplálást,eddig almát és sütőtököt evett. Lehet köze hozzá? Igen, a karját pici kora óta hirtelen széttárja,de ez a megfeszülés nincs olyan régóta.
2011. okt. 26. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:

majd figyeld meg hogy megemészti-e az ételeket.


fájhat a hasa akkoris ha kaphatna már ilyesmit - valóban kaphatna- csak nem biztos hogy elég érett a szervezete rá.

v. a tejben volt valami amitől fáj a hasa.


szerintem ne aggódj feleslegesen.

arról nem is beszélve hogy minden baba más.

2011. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam is csinálta ezt kb. 4 hónaposan - azt hittem valami görcs, mert még a pupillái is kitágultak és csak nézett mereven közben (pár másodperc). Mindig akkor csinálta (pár alkalommal), mikor vetkőztettem fürdetéshez. Figyeltem rá, hogy ne nyúljak hozzá hideg kézzel, és ne tegyek hirtelen mozdulatot. Elmúlt...

Ja, és ő utána ordított...

2011. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!