Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik közös udvarban, laknak...

Akik közös udvarban, laknak szülőkkel külön lakrészben hogyan van a karácsony/szenteste. Hogy bírjátok, hogy az udvaron nem lehettek nyugodtan? Milyen egyéb problémák vannak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére semmi gondunk, jól kijövünk anyuékkal. Fiam pedig amint meghallja, hogy hazajöttek, rohan át hozzájuk -- enni :) meg játszani. Én nagyon örülök neki, hogy egy udvarban lakunk, sokat segítenek.

A karácsonyi menetrend: együtt vacsizunk náluk, majd ajándékozás ott, és átjövünk hozzánk, itt sütizünk és ajándékozás. Másnap vagy szintén velük és a testvéremékkel ebédelünk vagy anyóséknál a sógorékkal, 26.-án pedig uez, csak fordítva, ez mindig megbeszélés tárgya.

2011. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Mi anyósomékkal lakunk közös udvarban, de külön házban. Egész jól megvagyunk, bár anyósomat nem kedvelem túlságosan. Apósommal semmi bajom nincsen, aranyos, nagyon szeretem. Az udvaron nyugodtan vagyunk, nem zavarnak minket. Néha lejönnek megnézni az unokát, viszont azt nem fogom engedni, hogy ő felrohangáljon hozzájuk. A baj az annyi, hogy abszolút, de nem alkalmazkodnak hozzánk, mi pedig mindent megteszünk, és ez már a páromnak is feltűnt, így most majd ezt meg kell velük beszélni, hogy kicsit próbáljanak ők is tenni ez ellen. Kerítést most fogunk csinálni, és akkor le leszünk lényegében választva, és a gyerek sem tud majd felmenni. Karácsonykor szenteste csak mi, 3-an leszünk, lesz egy ünnepi vacsi, egyik nap megyünk mamámhoz, ott találkozunk anyukámmal, húgommal is. Anyósomékkal nem tervezek külön vacsit, mert anyósom csak kritizálni tudja a főztömet, így neki nem főzök, én meg nem eszem meg az ő főztjét, mert szerintem ő nem tud főzni. :) Majd felmegyünk 20 percre, ajándékozás, és ennyi.
2011. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tesómékkal lakunk közös udvarban. Építkezésnél még azt hittük jó ötlet, de 5 év elteltével rájöttünk nem annyira. Ők akartak kutyát mi nem én kiengedem egyedül a fiam az udvarra (5 és fél éves) ő nem az övét. Ők sokszor fogadnak vendégeket tartanak kerti partit nyáron mi inkább magunk vagyunk. A kerti szerszámok ide oda vándorolnak és túlságosan belelátunk egymás életébe. Nekünk rontott a kapcsolatunkon. Most épül a kerítés...
2011. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi anyósomékkal lakunk egy udvarban, de nagyon ki tud készíteni, hogy még ki se tettem a lábam már ott van, ja és még dolgozik is, már előre gyomorgörcsom van attól, ha nyugdíjba megy mert most sincs soha jobb dolga, hogy azt lesse mikor hova miért megyek.

A múltkor volt egy olyan mondata, hogy legalább ilyenkor hagy lássa, be nem jön ,mert tudja zavar(nem mondtam, hogy nem)De volt olyan hogy nyáron kint voltunk de.du több órát(persze végig ott ette a fene) este kimentünk még hűsölni egy kicsit, hát nem kijött még akkor is, nem tudok a férjemmel egy jót beszélgeni mikor hazajön, nem tudom figyelni miket talál ki a kisfiam, mert Ő mindig a nyakában van nem hagyja kibontakozni önállóan játszani, már nagyon elegem van belőle.

2011. nov. 7. 13:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy elvárás lenne, ha 1 héten 3* 4* szeretnék csak a gyerekemmel és a férjemmel kint lenni az udvaron fél-1 órácskát? Én lihegem ezt túl alkalmatlan lennék az együttélésre?
2011. nov. 7. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nem lakunk egy udvarban... de régen egy házban laktunk. Rettenetes volt.

Mióta építkeztünk szenteste mindig azt mondjuk, hogy kettesben akarunk lenni. Persze anyukám - mivel egyedül él, mindig átjön egy rövid időre.

Az idén viszont megszületett a kisfiam. Nem tudom hogyan fogom őket lerázni... nem akarom, hogy elrontsák a szentesténket. Anyósom mindenbe beleszól, kritizál stb. Nagyon nem bírom őket.

2011. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!