Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás probléma! Szeparációs...

Alvás probléma! Szeparációs szorongás miatt van így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom épp 3 napja lépte át a 8 hót, és éppen 2-3 napja kezdődött az elalvás körüli "hisztije". Eddig a szobájában saját ágyában aludt, ebéd és este vacsi után büfiztetés, puszik stb és beraktam az ágyába és szó nélkül aludt. Magához húzta a szundikendőjét, oldalra fordult és pár percen belül el is aludt, attól függően mennyire volt álmos. Most főleg az éjszakai de a délutáni alvások is kész rémálom, már visít ha az ágya felé közelítünk, ha majd leragad a szeme akkor sem hajlandó elaludni, felül és zokog, vagy fekszik és nyújtja a kezét felém és közben vörös a feje és ordít. Napközben jól eljátszik, persze egésznap együtt vagyunk, ha látja hogy kimegyek a szobából néha hüppög, görbül a szája de beszélek hozzá folyamatosan és mondom hogy csak anya kidobja a pelust vagy ilyesmi, és pármásodperc múlva ismét a látóterében vagyok, nyugodtan játszik tovább. Csak az alvások előtt kezdi ezt a kétségbeesett sírását kb. mintha attól félne hogy ha elalszik akkor eltünök vagy nem tudom. Ebben a formában is jelentkezhet a szeparációs szorongás vagy ez most mi?Nálatok is volt ilyen?
2011. okt. 26. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a szeparációs szorongás szerintem. 9 hónapos kisfiam kb 2 hete csinálja ezt, illetve a nappali alvásnál még nincs gond, viszont este nem hajlandó az ágyában elaludni, és ha mégis betesszük, miután elaludt, 2-3 óra múlva (éjfél és hajnal 3 között) keservesen sír, de olyan fájdalmasan, hogy majd megszakad a szívem! Nem is kara visszaaludni, csak mellettünk az ágyban, ott viszont két perc alatt. Ha megint visszatesszük, tíz perc múlva kezdődik elölről az egész. Mára meguntuk, és amikor hajnalban felsír, már meg sem próbáljuk visszatenni, jön velünk, és alszunk tovább együtt. Pontosabban ő, mert keze-lába szanaszét köztünk.:) Na ilyenkor szoknak be a babák a szüleik ágyába. Nem érdekel, mert anno a lányom is ugyanígy volt, és kb másfél-2 éves korában szépen vissza tudtam szoktatni a saját ágyába. (két nap sírdogálás árán). Ő most 12 éves, és eszében sincs velünk aludni, szóval nem életre szóló hiba, ha így alakul, én úgy vagyok vele.:D
2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pontosan ezt csinálja a lányunk. 1 hét múlva lesz 8 hónapos.

kész rémálom az esti és délutáni alvás.

De ő nem alszik ám el mellettünk sem.

néha teljesen tanácstalan vagyok

2011. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most tettem le sokadszorra, nem sír, de fel-fel nyöszörög, de nem mentem be, talán vissza alszik.

Mi nem is próbáltuk közénk rakni, nem is szeretném. Délután fél órát aludt de úgyhogy egy órát sétáltam vele, vagy leültem és az ölemben hozzám bújt, mikor már láttam hogy majd leesik a feje, betettem a kiságyba és el is aludt. Csak ez nem megy minden nap, pl én már két napja nem is ebédeltem mert nem volt időm rá. Remélem hamar túl jutunk ezen az időszakon.

2011. okt. 26. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!