Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen "háttérrel" mikortól...

Ilyen "háttérrel" mikortól lehet igényelni a gyes-t? (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés
Augusztus közepén lemondtam a gyes-ről,mert szeptemberre vártuk a 3. lányunkat, megigényeltem a t.gyás-t. A foglalkoztató nem érhető el,és a t.gyás-hoz kellene a munkáltatói igazolás (amit őszintén nem értek,hiszen az OEP. rendszerében benne van hogy ki a munkáltató,a címe,hogy mióta a munkáltatóm...). Addig nem is kaphatok t.gyás-t,amíg nincs munkáltatói és a hozzá tartozó pótlap. A munkáltatónak a megadott címre küldtem még múlt héten is levelet,az egyiket ajánlva,a másikat simán...hátha, de eddig semmi. Itt vagyunk pénz nélkül,és már feladtam,hogy T.gyás-t kapjak,amire jogosult is lennék. Úgy döntöttem,hogy a gyes-t megigénylem. De mikortól igényelhetem?
2011. okt. 26. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem hívd fel az OEP-et és mondd el a problémádat,ne mondj le ilyen könnyen a Tgyásról!!
2011. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem emúlt a lányom 4hós amire végre kaptam tgyás-t,mert nem szóltak hogy új könyvelője lett a cégnek,én meg a réginek küldtem a papírjaimat.szóval jó sokáig tartott mire elintéződőtt. ugyhogy végül egybe kifizettek olyan 160ezer körüli összeget.-ami nagyon jól jött addigra.

(az első voltam)

2011. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az oep-nek már küldtem levelet,leírtam benne tüzetesen,hogy mi a helyzet.

Az t.gyás-t úgy mertem megigényelni,hogy a közeli Egészségpéntárnak írtam levelet még a tervezett igénylés előtt 1 hónappal,mert már akkor sem lehetett elérni a munkáltatót a megadott levélcímen. Akkor azt a választ kaptam,ha továbbra sem tudom elérni,akkor az igénylés mellett írjam le még egyszer hogy nem tudom elérni a munkáltatót. Megtörtént,majd a közeli OEP tovább küldte Pestre,mert Ők az illetékesek- oda "költözött" a cég székhelye. Pestről jött egy levél a kicsi születése után,hogy addig amíg hiányzik a munkáltatói igazolás és a hozzá tartozó pótlap,addig nincs határozat. Akkor leírtam nekik tüzetesen,hogy Szolnokra írtam levelet még júliusban,hogy... és azt írták vissza hogy... még fénymásolatot is mellékeltem! és a tavaly júliusban amit kiküldött a cég levélcímet,amin "el lehet intézni a szülési szabit,gyed-et,gyes-t,...stb." azt is lefénymásoltam és beletettem a borítékba. Ennek már jó 2 hete.

De feladtam,mert a józan eszem azt mondja,hogy bár jól hangzik,ha egyszer véletlenül megkapnám visszamenőleg egyben,de addig? Szó szerint egyik napról a másikra élünk,családtag nincs aki segítsen,800 ft van a tárcámban most,és családi még csak 1 hét múlva lesz! A számlákkal el vagyunk maradva. Nem ér ennyit,akkor inkább a penész egye meg Őket,és igénylem a gyes-t. Csak azt nem tudom,mikortól igényelhetem.

2011. okt. 26. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem a babádszületése napjától igényelheted.(vagy esetleg akkortól amikor lemondtad a gyest)

de akkor mellékelj egy levelet,hogy bizonyos okokból nem sikerült elintézned a Tgyás-t és mégis gyest igényelsz.

2011. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!!
2011. okt. 26. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
szivesen! nem irigyellek,mert ezt a pénzt sem "holnap" fogod megkapni..
2011. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát,nem. De legalább nem lesz ez a bizonytalanság.


Még egyszer köszönöm a választ!

További szép estét!!

2011. okt. 26. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!