Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy ennyit eszik és...

Normális hogy ennyit eszik és alszik a kisfiam?

Figyelt kérdés
Az én kicsi fiam ma 2 hetes és 2,5óránként fel kel és ordít mert éhes olyankor csinálok neki tápszert (mert nincs semmi tejem) és megeszik általában 90-100ml. Utána büfiztetem van hogy fél óráig néha büfög és utána sokszor kihányja. Tegnap még az orrából is folyt a tápszer. Mitől van ez? Olyan kis mohó és lehet azért mert sokat eszik de ha éhes nem hagyhatom ordítani. Meg normális hogy 2,5 óránként fel kel? Még éjszaka is. Meddig tart ez még hogy 3 óránál többet nem alszik? köszönöm a válaszokat
2011. okt. 26. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb. 3-4 hetesen kezdte ritkázni az éjszakai ébredéseket, de nappal még mindig 3 óránként eszik. Szerintem azért jön vissza belőle olyan sokszor, mert sokat eszik. Összesen mennyire jön ki egy nap? Próbáld legalább a 3 órákat tartani a tápszerezések között, az lassabban emésztődik, mint az anyatej.

Egyébként az én babám is tiszta tápis.

2011. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsit kevesebbet adni egy étkezésre és evés közben is büfiztesd meg, talán így kevesebbet fog bukni. És próbáld meg tartani a 3 órát, fél órára kösd le a figyelmét hátha így kibirja.
2011. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Lehet, hogy szomjas. Próbáld meg itatni egy kis babavízzel vagy forralt és visszahűtött vízzel. A védőnőm mondta, hogy a tápis babáknak szükségük van plusz folyadékra. Ez segít a székelésben is nekik.

És amikor felébred nem feltétlenül éhes, ha sír... mégha el is fogadja a kaját. Az én fiam is ilyen volt és az elején én is mindig azzal próbálkoztam, hogy enni adtam neki, hiába győzködött pl. anyukám, hogy nem feltétlenül éhes. Pedig tényleg nem mindig az evés miatt sírt. Persze lehet ettől még a te babád tényleg mindig éhes.

2011. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha sír akkor még köménymagos teát szoktam neki adni, de olyankor mindig éhes. van olyan hogy a fél tápszert is kihányja amit megeszik.
2011. okt. 26. 21:57
 5/8 A kérdező kommentje:
És körülbelül mikor fogja átaludni az éjszakát?És azt veszem észre mostanában hogy egyre kevesebbet alszik. Evés után eddig elaludt de most sokszor leteszem és nézelődik,rugdalózik, jár keze-lába és nyöszörög aztán sír. Azután felveszem egy idő múlva és elalszik az ölembe ,aztán leteszem és fel kel aztán sír.
2011. nov. 2. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat eszik, ezért jön vissza a kaja ilyen nagy mennyiségben.

Az tök normális, hogy egy ilyen pici baba gyakran eszik.

Adj neki kevesebbet egyszerre. (Lányom kb. 3 hónaposan ette meg a 100 ml-t, két hetesen minimálisakat evett.)

Egy ideig még eltarthat, hogy sokszor kel enni a babád. 1-2-3 hónapig vagy akár tovább is tarthat ez az időszak. Lassan többet fog aludni majd, de türelem kell hozzá.

2011. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha sír ne vedd fel egyből, szórakoztatsd, játszál vele a kiságyban, egy idő után elfárad és elalszik. Én úgy szoktam mikor már látom rajta hogy fáradt az oldalára fordítom és így szinte azonnal elalszik.
2011. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Szerintem 2-3 hónapos koráig ne törekedj a 3 óránkénti etetésre, ha éhesen sír, etesd meg. 2 hetes baba jellemzően eszik, picit fenn van vagy rögtön elalszik, ébredéskor pedig rögtön enni akar, mert éhes, tehát hadd egyen. Tápszeres babáknál sincs másképpen, mint az anyatejeseknél. Ha bukik, valószínűleg túl sok levegőt nyel, milyen cumisüveget használtok? Vagy még az is lehet, hogy nem jól zár a gyomorszája, ezt kinőheti idővel. Evés közben is megpróbálhatnád megbüfiztetni. Utána pedig ne teljesen vízszintesen fektesd, hanem pl. emeld meg picit az ágya egyik végét.

Külön vizet nem kell neki adni, hiszen a tápszer is nagyrészt vízből áll, ráadásul attól még ugyanúgy bukna.

Az éjszakai ébredés normális, lehet pár hét, de pár hónap is, mire az éjszaka nagy részét átalussza.

Szerintem a 90-100 ml egy evésre nem túl sok, nekem is kb. ennyit evett ennyi idősen a babám tápszerből, talán még többet is néha. Ha sikerülne bennetartani, amit megevett, szerintem tovább is fogja bírni két evés között, éjjel is.

2011. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!