Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek apósommal? Annyira...

Mit tegyek apósommal? Annyira szereti?

Figyelt kérdés
2,5 hós a lányom, nagyon szeret egyedül játszani, sokszor attól nyűgős, mert körülugráljuk. Én is sokat hagyom egyedül, mert a későbbiekben, ha már többet lesz fent, akkor jó ha tud majd egyedül játszani. Viszont ha apósom(70 éves) meglát minket(közös a konyhánk), azonnal ráugrik a picire, és csak olyan indokkal vihetem el, ha eszik vagy alszik, különben csak beszél, beszél, beszél, a lányom meg ideges és fáradt lesz tőle. Már mondtam neki, de 1 napig fejben tartja, aztán vége. Engem ő persze nagyon idegesít, de lent kell főznöm, vasalnom...szóval minden munkámat ott végzem. Megfojtja a szereteével a picit. Mit tudok tenni? vagy te hogyan kezelted hasonlkó helyzetedet?
2011. okt. 26. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

70 éves, talán már nem sokáig fog "idegesíteni" titeket, hidd el a gyerekeknek kell a nagyszülői törődés és szeretet.

Én örültem amikor Apukám foglalkozott a fiaimmal, nagyon sokat tanultak tőle, szerették őt, sok mondatát, történeteit a mai napig felemlegetik. Ugyanígy szerette dédunokáját is, alig várta, hogy áthozzák hozzánk, halála előtti napon egész délután kérdezgette, hogy nem jön ma a kicsi? Menyem azóta is sajnálja, hogy aznap nem hozta át.

2011. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki picit másképp szereti a másikat. S a picid is mindenkihez másképp viszonyul. De nem biztos, hogy ez neki rossz, sőt. Én nem bántanám az apósomat, ha ilyen lenne, még ha nekem nem is tetszik, már másként csinálja.

Én is átestem hasonló dolgon, mikor csecsemő volt a fiam.

A párom húga állandóan csókolgatta, cuppogott neki. Tök nyálasnak találtam. Idegesített halálra, de kibírtam. Nem szóltam. A gyerek imádja őt.

2011. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Húúúú, dettó!!!

Megőrülök apósomtól. Minél nagyobb a fiam (most 7,5 hónapos), annál gázabb az apósom... Hiába szólok, nem érti, pedig ő 60 éves. Ráadásul akkora hülyeségeket "tanít" a fiamnak. Nem részletezem, mert csak felhúzom magam - de tök hasonló (szinte ugyanaz, mint amit leírtál). Mi nem élünk velük együtt, de az tuti, hogy nem fogom sűrűn rájuk hagyni.

Sajnos leszerelhetetlen, mert nem érti, hogy mi a probléma.

Mondam neki, ha szereti a fiam, akkor vegye figyelembe az ő kis igényeit is, ne csak önző módon a sajátjáét. Nem megy neki... :(

2011. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én meg nem értelek benneteket. örülnél neki, hogy szereti a gyerekedet. Más összetenné a két kezét, ha foglalkoznának velük. Mégiscsak a férjed apjáról van szó, aki ráadásul 70éves. Adj hálát az égnek, hogy még él, ne pedig undokoskodj!! Az én Apukám is ezt csinálja a 4 hónapos lányommal, de én örülök neki, hogy szereti és él!!
2011. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, hogy igazatok van az alapokat nézve, de nem szeretném, ha mindig ráerőszakolná a maga akaratát. Bár ennyi idősen úgysem fog változni. Mindig ő volt és marad a családban a "FŐNÖK"
2011. okt. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!