Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az 1 hónapos kisfiamnak 3...

Ha az 1 hónapos kisfiamnak 3 napja nincs széklete, akkor hőmérőzni kell?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem csak anyatejet eszik, hanem kb. 20%-ban tápszert is. Vasárnap este nagyon híg és sok volt a széklete, viszont azóta semmi... A védőnő azt javasolta, hogy kamillateát itassak vele, amit tegnap 2x és ma 1x meg is tettem, de semmi hatása, csak a puki jön. Azt mondta, hogy akkor ma este hőmérőzzük meg szegénykét. Ne várjunk még ezzel? Ezután várhatóan ismét lesz minden nap széklete?
2011. okt. 26. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
láthatóan rosszul érzi magát a pocija miatt vagy minden olyan, mint korábban? mert ha őt nem viseli meg, nem fáj a pocija, nem nyűgösebb, akkor én hagynám. barátnőm kislányának egy időben heti 1x volt csak széklete, s az orvos is azt mondta, hogy ne aggódjon, ha a baba egyébként jól van. ahogy megkezdődött a hozzátáplálás (alma és társai), rendbe jöttek a dolgok, onnantól naponta lett széklete. azt mondta neki a doki, hogy mindent felhasznál a szervezete és ezért nem termelődik salakanyag. a babák sem egyformák, nem könyv szerint működnek. :)
2011. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

6 hetes volt a lányom, amikor leszokott a szopásról. Ezáltal lefejt tejet + tápszert kapott. (Bebával kezdtünk)

Székrekedése lett. Kb. 6. nap mentünk az ügyeletre, hogy csináljanak valamit, mert ez így nem állapot! Ott meghőmérőzte az ügyeletes és közölte, hogy ráért volna 7.-8. napon rohannunk ezzel, mert vannak babák, akik X napig nem kakilnak, blablabla...

Na erre közöltem, hogy akkor maga se szrjon X napig és meglátjuk, hogy érzi magát. Megköszöntem a 'segítséget', aláírtam a papírt és hazajöttünk. A lányunkon látszott a megkönnyebbülés, egyből abbamaradt a 3 napig tartó ordítás, aludt nyugodtan, evett rendesen és nem feszengett.

Sajnos nekünk azóta (6 hetes kora óta) székrekedéses. Mindent csináltunk már vele, amit lehetett. Tápszert cseréltünk ez volt az első (Milumi HA Start Optima), na akkor hasfájós lett. Ezután Milumil Komfort, amit utált..

Utána nagy nehezen elfogadta, de úgy jött vissza az étel, ahogy meg ette. Utána kaptuk a Milumil AR tápot + hasi uh beutalót. AR táptól megjött a széklete és nem bukott vissza semmit. Már sírtam az örömtől, a lányunk jó kedvű volt, amíg a 4. napon nem kakilt és az 5 nap délután olyan volt a széklete, mint egy felnőtt emberé. Adtam neki barackot, almát, laevolac szirupot, teáztattam (előtte nem fogadta el), tornáztattam, semmi nem vált be!

Most ott tartunk, hogy túl vagyunk a hasi uh-n, Milumi HA Start Optimat eszik megint és hol van széklete, hol segíteni kell neki...

Szombaton kezdem a hozzátáplálást orvosi előírásra, remélhetőleg ettől a helyzet jobb lesz.


3 hónapos a lányunk.

2011. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tűnik emiatt nyűgösnek, vagy rossz kedvűnek. Nagyon kis nyugodt, csak akkor tekereg vagy sírdogál mielőtt kijönne a puki, de ahogy kijött ismét megnyugszik. Akkor még várnunk kellene?
2011. okt. 26. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
én hagynám, ha egyébként semmi más gond nincs és nem viseli meg őt. valószínű ilyen alkat. nem a kamilla teától pukizik többet? ha nem hajtja meg, csak pukit csinál, akkor én azt sem adnám neki. nézd, leginkább te látod rajta, hogy mi jó neki és mi nem. a védőnők az estek nagy százalékában csak azt tartják normálisnak, ami a nagykönyvben le van írva. szerintem jobb, ha a babád jelzéseit figyeled, ne másokra hallgass, hanem csakis a picidre! :)
2011. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne azt tedd amit a védőnő mond, hanem amit a gyerekorvos, van olyan baba, aki egy hétig sem kakil. Amúgy hőmérő helyett használj inkább szélcsövet.
2011. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem 6 hetes korától- a hozzátáplálásig segyteni keleltt a fiamnak a kakilásban, nem tudom mi történt akkor, de nem kakilt 5 napig, és csak sírt már az utolsó nap. anyósom hőmérőte meg, én nem mertem, és 6 pelus lett tele, kb 10 percig nyomta egyfolytában. Ő csak anyatejes volt. majd megint nem kakilt, de akkor már glicerines kúpot (csecsemőknek való, és csak 1 negyedet), és 5 percre rá, volt kaki neki. ha egy napot kihagytunk, mert hát ki lehet hagyni, akkor másnap reggel szenvedett lázstott rajta. így mi 4 hónapos koráig kúpoztuk esténként. majd a hozzátáplálással megszűnt minden kakilt rendesen, főleg barack után. nem szokott hozzá, mostmár 17 hónapos napi 3,4 * kakiló nagyfiú.

Te látod, hogy hogyan érzi magát, de én azt mondom, hogy nekem sem jó, ha 2,3 napig nem megyek wcre. Nekem is mondták, hogy hasznosítja az egészet, de nekem az első hőmérőzés utáni 6 pelus nem azt mutatta.

Ja, nekem a dokim, azt mondta(nem tudom mennyire igaz), hogy anyatejnek 6 hetes korig van hashajtó hatása, utána elmúlik,és akkor derül ki, hogy szorulásosabb a gyerek vagy sem. és nekünk ez így is volt.

2011. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!