Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a gyógyszertá...

Lehetséges, hogy a gyógyszertári fürdetőtől vannak a babámon ekcéma-szerű foltok?

Figyelt kérdés
A végtagjain ujjbegynyi (felnőtt ujjbegynyi) száraz foltok vannak a hajlatok közelében (könyök- és térdhajlatnál). Néha picit piros, de ez nem annyira jellemző. Ha bekenem testápolóval, akkor úgy néz ki, hogy jobb lesz, de nem tűnik el, tartósan nem javul. Mitől lehet szerintetek? Lehet, hogy a fürdetőtől? 5 hónapos egyébként.
2011. okt. 26. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy attól, a fiam ekcémás, és neki azt javasolták


amúgy ha attól enne ekcámás nem 5 hónap után jönne ki

2011. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igaz! Köszi!
2011. okt. 26. 22:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Szoktál rá harisnyát adni? Az én kisfiamnál akkor jön elő, mikor kezdődik a hideg idő és harisnyát adok rá. A harisnyanadrágokban elég sok műszál van, ami közvetlenül érintkezik a kis bőrével.
2011. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hű, most hogy mondod, nem is tudom megmondani, hogy volt-e a harisnyaszezon előtt... De lehet attól a karjain is?
2011. okt. 26. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát a karjain nem lehet attól, viszont egy ekcémára hajlamos gyereknél elég a panelban a fűtés miatt túl száraz levegő is. :( Azért írtam a harisnyát, mert az én kisfiamnak csak a lábain szokott lenni.
2011. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor harisnya kilőve. De a száraz levegő is, Hollandiában élünk, itt alapból 80% fölött van a páratartalom.
2011. okt. 26. 22:43
 7/13 anonim ***** válasza:

tej, tejtermékek (akkor is,ha csak szoptatod és te iszol tejet)

mosópor, öblítő,ha megizzad a hajlatokban,a ruhából könnyebben kioldódnak ezek az ayagok

2011. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnos lehetséges, egy másik weboldalon számos anyukától olvastam hasonlót. Ott azt írják, a gyógyszertári fürdetőkrém tele van kőolajhulladékkal. Nagyon sok babát nem üt ki, de aki hajlamos rá, azon sajnos lehet, hogy nem az első használat után jön ki. Próbálj ki valamilyen más, illatanyag-és kőolajmentes terméket.

Nagyon sokan dicsérik a natúr shea vaj hatását az ekcémára hajlamos bőröknél. Én is azt használok a babámnál gyógyszertári popsikrém helyett, soha nem volt még pelenkakiütése, a mi repedezett bőrünkkel is csodát tesz.


Itt olvashatsz még a problémáról:

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Barmi lehetseges. Bar nekunk borgyogyasz javasolta pont az ekcemara a gyogyszertari furdetot. Lehet, hogy ez nem is ekcema, csak egy kis dermatitis. Vehetsz gyogyszertarban kikevert hidrayalo kremet, talan csak szaraz a bore. Egy kis olajat is cseppenthetsz a furdovizbe, pl. mandulaolajat, hogy ne szaritsa ki. En Babe furdetot vettem, ami extra szaraz borre valo, olajos, azota szep a bore. Igaz van benne parfum, es altalaban allergias is a parfumre, de erre a furdetore pont nem szerencsete. Egyebkent, valoszinubb, hogy valami vegyszerre, oblitorre, mososzerre jott ki a dermatitis. Nekunk is attol volt problemaja. Ki kell tapasztalni, mindent, mire erzekeny es neki milyen furdeto jon be. Annyira egyeni.
2011. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én 4 hós kislányom lábán is volt 2 5Ft-os nagyságú száraz volt, kb. 2.5 hós volt,amikor kijött, azóta lett tápszeres. A gyerekorvos szerint ekcéma, kaptunk Milumil Pregomin tápszert,ami tejérzékeny babáknak van,2 hete eszi és eltűntek a foltok. De minden baba más,lehet valakinek a mosószer,vagy a fürdető okozza! Ki kell tapasztalni mitől van! :)
2011. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!