Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a babámnak, hogy...

Mit adjak a babámnak, hogy megszokja a darabos ételeket? Még nincs foga, félek, hogy megfullad.

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt, foga egy sincs, még csak nem is fogzik, viszont szeretném bevezetni a darabos ételeket.

Eddig babakekeszet adunk neki, hogy elnyammogja, de mit kellene még, hogy ne öklendezzen, hogy szokja már meg.


félek, hogy félrenyel és megfullad, így egyedül nem ismerek még kekszet sem adni neki.

:(


2011. okt. 27. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:

elöször puhára párolt zöldséget



de ha tényleg nincs foga jobb lenne ha még turmixolnál neki persze nem akarok beleszólni de úgyhogy nincs mivel megrágni nem fogja elfogadni szerintem. v. kellemetlen élmény miatt

2011. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, van olyan baba, akinek 12-15 hónaposan jön ki az első foga, most addig ne is adjak neki darabosat?? Ezen gondolkoztam és szerintem ez butaság! Nekem is későn jött a fogam, lehet a babámnak is későn fog!
2011. okt. 27. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kicsimnek 12 hósan jött ki az első 2 foga! Addig ha erőltettem is volna nem sikerült volna adnom neki, mert kicsim is öklendezett persze próbáltam neki adni darabosat! Nos megvártam azt, hogy több foga legyen ez 14 hósan következett be mert akkorra már 10 foga lett :D! És 12 foggal kezdtem bevezetni a darabosat! Hiába előbb nem tudtam!
2011. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapos.4foga van, de nem ezzel rág hidd el nekem.Hátul rág ahol még nincsen foga.

A banánt reggel már a kezemből eszi.Én a helyedben a baba piskótával próbálkoznék, én legalább is azzal kezdtem, mert az szét olvas a szájában.Én lányom nagyon jól el van vele, most már a kenyér héjat is szépen el nyammogja! :)

De először is próbáld ki, hogy az ételében hagysz 1 pár darabkát, és nézd meg, hogy fogadja a darabkákat.Hallottam, hogy olyan is van, hogy a pici nem áll készen a rágásra, még ha foga is van.

Az a lényeg, hogy puha, könnyen omlós étellel próbálkozz, mert az sokkal biztonságosabb!

2011. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de te mekkora mázlista vagy! :D Nekünk elmúlt 4 hósan a hasfájás, onnantól folyamatosan jönnek a fogak.


Amúgy már volt két foga, amikor babakekszet kapott rágcsálni, szerintem sose használta a fogait. :) 7 hónapos, 1 hete véletlen maradt egy-két kis darab a turmixban. Először öklendezett, én megijedtem, de utána már nem. Egészen pici, és nagyon jól megfőzött krumpli darabra gondolok.

2011. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

banánt kipróbálom. Kis megfőzött répát is adtam neki, de szét nyomogatta, nem evett belőle semmit, játszott vele.


Mázlista? :) azért örülnék már egy fogacskának

2011. okt. 27. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan üveges kaja, de a lányomnál nagyon bejött. Szintén 8 hónapos, foga nincs, de még a láthatáron sincs. :D

Szóval: a Kecskemétinek van egy kajája, alma-barack pulykahússal. És abban a hús a darabos, a többi nem. Az elég puha, és az én lányom attól nem öklendezett. Pedig még akkor is szokott, ha csomó marad a tejpépben. Érdemes kipróbálni. :)

2011. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kipróbálom!!

Pont tegnap vettem 8 hónapos kortól való Kecskemét bébiételt a darabossága miatt. Ez pont nem volt sajnos, de nézni fogom legközelebb

2011. okt. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!