Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendő mellett és ellen...

Hordozókendő mellett és ellen szeretnék érveket kapni. Kinek mi a tapasztalata? Tudom, hogy több ilyen kérdés volt már, de én a TI véleményetekre vagyok kiváncsi!

Figyelt kérdés
Szóval, szeretném tudni miért jó és miért nem! A férjem nagyon ellenzi, én viszont jónak tartom. Nem tudok dönteni. Jót teszek vagy rosszat a picivel. 2,5 hetes. Segítsetek!
2011. okt. 27. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

férjek nem értenek ehez


nekem 3 gyerekem van, 2 igényelte, hogy mindig mellettem legyen - akkor még nem nagyon volt hordozókendő, csak kenguru

na az meg aztán jól kicsinálta a vállaimat és a hátamat

milyen jó lett volna akkor a kendő ...


még nagyon pici a babád, nyugodtan használd a kendőt

2011. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár már két hónapos volt a fiam, mikor vettem egy kendőt, de nagyon bejött. Neki is és nekem is.

Rögtön az első alkalommal elaludt benne. Volt, hogy így vittem ki kicsit levegőzni, mikor nyűgös volt, megnyugodott, legtöbbször elaludt benne, és le tudtam úgy rakni, hogy nem kelt fel.

továbbá jól jött, mikor le kellett ugrani a boltba, mert elfogyott valami, nem kellett babakocsizni arra a két méterre, kézben azért nehéz lett volna. volt, hogy rendeltük a napi menüt a közeli kifőzdéből. Azt is jobb volt úgy hazavinni, hogy rajtam volt fixen a gyerek, és nem egy kézzel kellett őt is hoznom. Le is szakadtam volna. Akkor még nem tudott járni, de már elég nagy volt.

Aztán mikor átugrottunk rokonlátogatóba, nem kellett a buszon a babakocsival vagy a hordozóval bajlódni, itthon felkötöttem, ott levettem.


Rugalmas hordozókendőm volt. Kényelmes volt, nem volt túl meleg nyáron, és télen egy trikóval kevesebbet kellett felvenni. Könnyen meg lehet tanulni, nem bonyolult, mint sokan hangoztatják. Könnyebb cipelni a babát, mint kézben, őt is tartja rendesen, hozzád simul, nem árt a gerincének.


Hordozásmódtól függően a lábára kellett figyelni, hogy ne vágja, mert akkor elzsibbadhat neki. illetve mivel baromi hosszú az anyag, utcán felvenni óvatosan, mert felsöpör mindent.


Én nagyon szerettem. Most várjuk a második babát, most is lesz.

2011. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

szerintem nagyon jó.

ha egyszer megtanulod megkötni (max. 10 perc, jó, ha valaki megmutatja...), mindenhol tartja a babát, az ilyen picikét is, a fejét is.

érzi a testmelegedet, hallja a hangodat, érzi a mozgást, tehát minden érzékszerve stimulálva van. (na jó, az ízlelés nincs... de lehet kendőben szoptatni!) ha sok az inger, fogja magát és elalszik. nekünk nagyon bejött, sosem sírt benne, sőt nagyon hamar el szokott aludni. kap levegőt is, ezek a kendők természetes anyagból vannak, szellőznek. bármit csinálhatsz, ami biztonságos (mondjuk én kendővel nem vasaltam pl.), van két szabad kezed, bevásárláskor a 10 kilós hordozó cipelésével szemben legyőzhetetlen előny!

én őszintén szólva ellenérvet nem találtam. a gerincbántalmakról csak annyit, hogy nézd csak meg, hány természeti nép hordozza a babákat. láttál te már gerincferdüléses bennszülöttet vagy afrikai négert? mert én még sosem.

2011. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Én szerettem volna hordozni,vettem is kendőt de a fiam nem szerette.Nem látott benne és zavarta hogy a fejét fogta.Sajnos.
2011. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót teszel vele, a ringatás a testkontaktus, a sok inger ami hordozás közben éri nagyon jó a babának, fejleszti az idegrendszerét. A második fiamat folyamatosan hordozom, nem is tudnám máshogy megoldani a napomat a 2,5 évessel. Nagyon nyugodt baba, azonnal elalszik a kendőben ha fáradt, ez a hasfájáskor életmentő volt, + a kötött csípője 4 hét alatt rendbejött a hordozás miatt! csak ajánlani tudom
2011. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!