Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek átlagos az értelmi...

Szerintetek átlagos az értelmi fejlődése vagy annál jobb?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom.Nem dicsekedni szeretnék,csak tényleg kíváncsi vagyok mit gondolnak erről tapasztaltabb anyukák.Mozgásban picit le van maradva, jártunk tornára is.

Ezeket csinálja: tapsol, pápázik, mutogat, puszit ad, simogat, mindent megért.Szavai: apa, mama, baba ( ezt magára mondja), adjál, nem, de.A tiltást megérti, ha azt mondom: nem, erre ő rávágja, hogy de!:) A nevére már régóta hallgat.Lapozza a mesekönyvet, és már firkál a mágneses rajztáblára.Ha én rajzolok valamit, le is törli.Ha kérek puszit, odanyomja a kis száját.Szerintetek örülhetek, hogy szépen fejlődik?? ( sajnos a mozgással nehézségeink voltak / vannak még kicsit )


2011. okt. 27. 11:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Pacsit is ad, betesz-kivesz dolgokat a formabedobóból, felcsippenti a morzsát a tányérjáról és a szájába teszi.Ha kérem a nyuszit, kiválasztja, és odaadja-visszakéri.
2011. okt. 27. 11:35
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez átlagos. Teljesen ok.
2011. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is átlagos.

Az én 1 éves kisfiam is kb. ugyanezeket tudja.

2011. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is átlagos.

A barátnőm lánya 10 hónapos, ezeknek kb. a felét ő is csinálja, csak pl. nem beszél még.

De lemaradva biztosan nincs, nagyon ügyes baba. :)

2011. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!Örülök! Első baba, és nincs mihez viszonyítani.
2011. okt. 27. 12:03
 6/13 anonim ***** válasza:
teljesen átlagos
2011. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krisztivan ***** válasza:
Ügyes a kislánykád.Ezeket "kell"tudniuk kb.A fiam is 13 hós és a beszéden kívül a többi megy neki is.
2011. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát, azt azért nem mondanám, hogy beszél..de vannak szavai,de pl. a mama-t akkor mondja, ha éhes.:))
2011. okt. 27. 12:56
 9/13 anniebianca ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ezeket csinálja, ő is 13 hónapos. Beszélni csak a babanyelvén hajlandó, max ha elbújik, és meg akar ijeszteni,mondja hogy "bak!" :D Ma is olyan cuki volt, vettem fel a fürdőszobában a farmerom, rámnézett, és kiszaladt, később beviharzott a két cipőmmel a kezében, mert a kis okostojás pontosan megjegyezte, hogy ha anya nem mackónaciban van,akkor megyünk valahova.:D
2011. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:))Ez cuki! Ő nem szalad utánam, maximum mászva.Még csak a kapaszkodva felállásnál és lépegetésnél tartunk,szaladni nem mostanában fog.
2011. okt. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!