Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babaja arcan pottyok jelentek meg ha tejes dolgot evett a baba (sajt, turo)? Mit csinaltatok, vittetek orvoshoz? Meddig melloztetek enni a tejtermekeket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Még mindig tejallergiás. Most 1,5 éves... Dokihoz vittük és kaptunk spec tápszert, két éves koráig nem is ehet tejszármazékot...Azt mondták, hogy amíg tejet kap irritálja a hasát és nem fog rendbe jönni, de ha elhagyod akkor két éves korára ki is nőheti.
2011. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolo, milyen orvoshoz vittetek a kicsit, gasztroenterologushoz vagy gyerekorvoshoz?

Az en lanyom most 13honapos, jelenleg hipoallergen tapszert kap, mert kisebb koraban refluxa volt, de lassan at kell ternunk normalra. Nemreg kezdtem adni neki tejtermeket es az arcan pottyoket vettem eszre.

2011. okt. 28. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A sajttól nem, de a túrótól, joghurttól, tejpéptől igen. És nem csak pöttyök, hanem hólyagok.

Ez 8 hónapos korában volt.

A gyerekorvostól kaptunk beutalót a gasztroenterológiára, ahol alaposan megvizsgálták és csináltak vér- ill. vizeletvizsgálatot is. Sajnos pozitív is lett az allergiateszt :(

Milumil Pepti tápszert írtak fel (pont előtte hagyta abba a szopizást) és teljesen tejmentes diétát kell tartanunk.

Ez már több, mint 1 éve volt, 99%-ban sikerült is tartani a diétát. Nemrég voltunk kontrollon, most várjuk az egyik vizsgálat eredményét. Ha jó, akkor lesz tejterhelés, ami ha sikeres, akkor végre leállhatunk a diétával. Ha nem, akkor ismét 1 évig kell :(

Ja, azt kifelejtettem, hogy a kisfiamnak születése óta nagyon száraz volt a bőre és sokszor ekcémás foltok kijöttek rajta, főleg a hajlatokban. Utólag tudtam csak meg, hogy ez az általam elfogyasztott tejtől volt...

2011. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi gyerekorvoshoz vittük, ő küldött el gyermek gasztroenterológiára. Ott írtak fel spec tápszert, de a HA-s nem is jó neki, mert abban is tej van. A Spec tápszerben meg olyan kicsi molekulákban van a tej, hogy csak arra nem allergiásak. Ha gondolod vény nélkül is kapható Milupa Pepti Plus 2 (2500 Ft) a neve, Én is úgy próbáltam ki először és el is múltak a panaszok.
2011. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!