Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell fejleszteni egy 1...

Hogyan kell fejleszteni egy 1 éves babát?

Figyelt kérdés
Gondolok mozgásszervi és szellemi fejlesztésre is,milyen módszerek vannak?Miket illő már tudnia egy 1évesnek?
2011. okt. 27. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Semmit nem illő tudnia! Minden kicsi más. Ha baj van a mozgásával,azt az orvos tudja megmondani.

Hagyd,hogy egyedül játsszon,mozogjon,ahogyan szeret.Attól fejlődik a kreativitása.ha egyedül jön rá a dolgokra. Beszélj hozzá értelmes szavakkal,mondj neki rövid mondókákat,dalokat ( már ha hajlandó figyelni rád),mutass neki képeskönyveket. Ez bőven elég.

2011. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mozgását úgy fejlesztheted, ha minél kevesebbet van járókában, és hagyod szabadon mozogni a lakásban és a szabadban. A szellemi fejlődésének jót tesz, ha nyugodt környezet veszi körül, sokat játszol vele olyasmit, amit ő is szeret, pl. építőkcka, képeskönyv nézegetése, mondókázás, éneklés. Ami untatja, azt ne erőltesd. Az enyémet pl. egyáltalán nem érdekelte 1 évesen a képeskönyv, most 1,5, és a kedvenc elfoglaltsága.

A lakás legyen bababarát módon berendezve, ne azt hallgassa szegény egész nap, hogy ezt sem szabad, azt sem szabad.

Hogy mit kell tudnia, benne van a kiskönyvben, a többiben nagy egyéni eltérések lehetnek. Van aki jár és a testrészeit mutogatja ennyi idősen, más még javában mászik és pakol, ezen nem kell stresszelni.

2011. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ismételném, amit előttem írtak.Az én lányom 13 hónapos.Szoktam hagyni, hogy azt csinálja, amit szeret.Ő imádja a mesekönyveket, töménytelen mennyiségben.Forgatja, nézegeti, lapozza, mutogat.Mindig elmondom neki, mit lát.Sokat beszélek hozzá, néha nem könnyű, főleg, ha fáradt vagyok, de törekszem rá.Mondókázok, énekelek, és járunk babaúszásra heti egyszer.Ez programnak is jó, jót tesz a mozgásának, megszokja más babák társaságát, én is ismerkedek.Ha szép az idő, naponta kétszer séta, és ha nincs erős szél, vagy borús idő, délután hintázunk a játszótéren.Szereti még a járássegítőt, feláll rá, de fogom még, ne csússzon ki alóla, szereti a mágneses rajztáblát, a formabedobót, és a fa puzzle-t.Csak figyeld a babádat, és azokat csináljátok, amiket szeret.Ha a lányomnak ahhoz van kedve, hogy másszon, és pakoljon, akkor hagyom, és megyek utána, hogy ne okozzon kárt magában:))
2011. okt. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!