Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én reagáltam túl szerinte...

Csak én reagáltam túl szerintetek? Anyós-kérdés.

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a páromnak nincs kötött munkaideje, "elvileg" reggel 8tól este 8ig dolgozik, gyakorlatilag meg volt már úgy, hogy 10, fél 11kor ért haza este, mert lifteket szerelnek és ha cím van, menni kell.. Én itthon vagyok a kicsivel(3 hónapos), örülök, ha néha ki tudok szabadulni a 4 fal közül. Anyósom most nyáron lett nyugdíjas. A nagymamával egy házban, de külön lakrészben lakunk, anyósom hozzá szokott lejönni délutánonként meg tenni-venni nála, ilyenek.

A problémám: ma mentünk volna vásárolni, délután negyed 1, fél 1 körül párom beszélt anyósommal, hogy a gyerekre tudna-e vigyázni, hogy ne kelljen a sok, esetleges beteg ember közé vinni. Azt mondta anyósom, hogy jó, legfeljebb hamarabb jön(3, fél 4 körül szokott). Mellesleg máskor is vigyázott már rá. De közben már páromnak is szóltak, hogy mennie kéne dolgozni a város másik végére, Óbudára. Tűkön ültünk, hogy mikor jön, de csak jóval 4 óra után jött, majdnem fél 5 körül, és amikor mentünk volna bevásárolni, szólt anyósomnak párom, hogy jöjjön át. Erre anyósom: "Tudtommal alszik a gyerek." Mármint hogy minek jöjjön át a másik lakrészből... Nem szóltam eddig sem, de erre a mondatára majdnem eldurrant az agyam, mert én az alig 5 méterre levő teraszra is alig merek kimenni, ha alszik a gyerek, nehogy vmi baja legyen, leessen az ágyról, stb, pláne amióta láttam azt a videót arról a japán kislányról, hogy mi történt vele.. Amúgy körbe volt támogatva párnákkal az ágyon. Párom is megharagudott az anyjára a "beszólása" miatt, pláne hogy nem akart olyan későn hazajönni a munkából, és inkább vittük magunkkal a kicsit. Úgy döntöttem, hogy máskor vagy visszük magunkkal a gyerkőcöt vagy inkább itthon maradok vele.

Ne értsetek félre, nekem nem is igazán azzal van a bajom, hogy későn jött, bár a párom miatt egy kicsit ezzel is, hanem azzal, hogy ennyire felelőtlen lenne, hogy magára hagyja a gyereket, hogy át sem akart jönni a közelébe. Anyósom amúgy rettentően macskabolond, a nagymamánál levő két macskájáról is úgy nyilatkozik, hogy az az ő két gyereke, meg amúgy is egy kicsit szétszórt, máshogy nem tudom elmagyarázni, akinek hasonló az anyósa/anyja, az sejtheti..


Bocsi, hogy ennyire hosszú voltam, de ki kellett írnom magamból. Ti mit gondoltok erről? Írjátok le nyugodtan a véleményeteket!

Köszönöm


2011. okt. 27. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem is tudom. Ha hallótávolságon belül van a baba, akkor anyósod miért ne lehetne a másik lakrészbe. Ha a babó felébred, azt meghallja, no meg át is tud menni negyedóránként. Gondolom a pici első babátok, megértem az aggodalmadat, de hidd el az, amit az anyósod tett, a második, vagy harmadik gyerkőcnél számodra is természetes lesz.

Elég lett volna szólni neki, hogy a pici alszik, figyeljen rá, nemsokára jöttök.

Hozzáteszem anyósod viszont mondhatta volna kedvesebben.

2011. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Elsővel értek egyet. Szerintem sem olyan nagy probléma, hogy így akarta megoldani a dolgot.
2011. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Kétszer vigyázott a gyerekemre az anyós többet sem !Ő is macskabolond .Nem bántom az állatokat soha ,de igen csak elborult az agyam mikor az 5 hónapos gyerekemen feküdt a macskája a babakocsiban ,ő meg simogatta a macskát .Negyed órára ugrottam el a sarki boltba .Mikor megláttam majdnem infarktust kaptam .
2011. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Szerintem kicsit túlreagálod. Miért nem kiságyban alszik a baba, és akkor nem kell ennyire rettegni, hogy leesik? Mi mindenhova visszük a fiúnkat magunkkal, 4,5 hónapos, de még semmit nem kapott el. Azért olyan könnyen nem betegszenek meg. :) Anyós meg, hát anyós... Erre csak annyit tudok mondani. Nekem ma itt volta nagymamám, itthon maradt a picivel míg elszaladtam a boltba 10 percre, anyósom meg azt hitte egyedül hagytam itthon a gyereket... Szóval, az anyósok nem változnak. :) Sok sikert, és ne legyél ennyire "paramami" :)
2011. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elég vastag a fal a két lakrész között, max akkor hallaná meg, ha ordít a gyerek, de nekem meg a szívem szakadna meg érte, ha hagynám ordítani... :-(((
2011. okt. 27. 18:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nem a kiságyban alszik el, mert cicin szokott elaludni, és ha utána megmozdítom és átrakom, akkor általában felébred, csak este nem nagyon, gondolom akkorra már kifárad a nap folyamán.. Köszi, megpróbálok nem "paramami" lenni! :-))
2011. okt. 27. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is felakadt volna a szemöldököm erre a megjegyzésre, és tuti nem hagytam volna otthon a gyerekemet. Vittem volna én is magammal, és az lett volna az utolsó eset, hogy megkértem őt ilyesmire.

Egy ilyen picire is mindig vigyázni kell, figyelni kell, mert sosem lehet tudni. Meg egyébként is, ez a stílus elég érdekes így, kissé közönyösnek, vagy flegmának tűnik így leírva.

2011. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem reagáltad túl, én sem hagytam ott még 1 méterre sem az ágyunkat, ha ott aludt a kisfiam. Azóta pláne nem, hogy fejre esett róla úgy, hogy ott álltam mellette, csak egy pillanatra elfordultam, ő pedig mint a villám...na jó, ő már 9 hónapos és kúszik, de akkor is!

Viszont vásárolni a kezdetektől viszem magammal, muszáj volt, mert nincs kire bízni (néha jól jönne az anyós:) ). Most nincs járvány, szerintem vidd nyugodtan. Az én fiam koraszülött, mégsem kapott el soha semmit eddig, hála Istennek, egyetlen náthája volt, amióta itthon van, azt is az orvosi rendelőben szedtük össze, mert buta módon nem tanácsadáskor mentem vele tápszert íratni, hanem rendelési időben. Pedig nyáron történt.

Szóval mi, paraanyuk tartsunk össze!:D Egyébként nekem második gyermekem, az első már 12 éves, szóval tapasztaltam egyet-mást para ügyben...:D

2011. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Igazából én egyet is értek veled, meg nem is. Én inkább vinném a gyereket magammal, mint ahogy viszem is mindenhová 4 hetes kora óta. Nekem sem tetszene, ha ezt a választ adta volna.

Mikor ennyi idős volt a kislányom és anyukám vigyázott rá, én mindig kértem, hogy még mosogatni se menjen ki a konyhába, mert nem fogja hallani, ha van valami a gyerekkel. Még a légzésfigyelő sem hallatszana oda, ha besípolna. Én is para mami vagyok, voltam. :)

Az anyósok már csak ilyenek. :)

Sosem értettem, hogy az anyós viccekben miért a feleség anyja a célpont, a férjek anyjaival sokkal több gond van szerintem. :DDD

2011. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt el is felejtettem mondani, hogy első baba.. Anyósom meg.. Eléggé nem jó a kapcsolata a 2 gyerekével, ahogy megismertem anyósomat, szerintem a nevelése eredménye is, nem egyszer mondta, hogy ő már 3 hónaposan adott krumplipürét a gyerekeinek... Lehet, hogy én vagyok ennyire "fura", de nekem a stílusa nagyon nem jön be, ahogy az egyik válaszoló írta is, egy kissé flegma a hozzáállása a gyerekhez is néha... :-(
2011. okt. 27. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!