Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon milyen lábbeliben...

Otthon milyen lábbeliben legyen a már járó baba?

Figyelt kérdés
A gyógytornász azt mondta, hogy 5 éves korig szandálban, de tudom, megoszlanak a vélemények... Ti hogy csináljátok?
2011. okt. 28. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi most vettünk neki épp egy tutyi szerűséget, gumitalpú, nagyon szeret benne mászkálni, és nem fázik a lába, mert azért a járólap hideg. Egyébként ha nincs hideg nálatok a legjobb a mezítláb, vagy csak egy zokni.
2011. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek vastag zokniban voltak,mert minden cipőfélét levettek a lábukról.
2011. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a lányom tappancsos zokniban volt
2011. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi vászoncipőt vettünk neki. Jó, mert nem tudja levenni a lábáról. Anyóstól kapott ilyen gumitalpú mamusz szerűséget, de azt simán leveszi, pedig szereti, de azzal játszik, hogy leveszi, aztán próbálja visszatenni. Persze nem sikerül, és adhatnám vissza rá percenként. :)Úgyhogy az nem vált be. Nálunk van szőnyeg van a szobákban mindenhol, de azért szeretem, hogy van a lábán valami, és tudom, hogy nem fog felfázni. Meg ha mondjuk a konyhában vagyok, akkor ő is ott tekereg körülöttem, és ott meg hideg a kő.
2011. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
gyógytornászunk, ortopédus és koraszülött utógondozóban is szandit mondtak. most vastag tutyiszerűség van a lábán mert a szandi uton van, netről vettem. szóval az utóbbi.
2011. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 3 gyerekem van, régen és most is azt mondják a gyógytornászok és ortopédusok, hogy bokatartós, 3 csatos szandál legyen a gyereken a lakásban.

Már többször feltették itt a kérdést, és sokszor írok is rá választ, talán a zoknipártiaknak ismerős is.

Nem tudom ki találta ki, de egyszer csak elkezdték terjeszteni, hogy csak és kizárólag mezítláb fejlődik a baba lábboltozata, izmai.Ez tévhit! Olvass utána!

Ez abban az esetben igaz, mikor egyenetlen terepről van szó, fűben, homokban, kavicson, stb. Akkor 80 %-ban mezitláb, 20% ban bokatartós cipőt kell hordani, ha van rá lehetőség. A teljesen sík kemény padló árt, mint ahogy nekünk felnőtteknek is . Nem véletlenül nem ajánlják a papírtalpú cipőket felnőttnek sem.

A babák bokaizülete pedig még megkívánja a támasztást, ezért kell a magasszárú szandál.

Az pedig, hogy egy 1 éves baba jól érzi magát a tuyiban, zokniban a kemény padlón, nem meglepő. Nem fog a szülő elé állni, hogy: anya, ez nem tesz jót, vegyél nekem szandált!:) Egy baba azt hordja amit a lábára adnak.

A legkisebb lányom 20 hónapos, reggel már hozza a szandált ( Siesta), hogy vegyük fel. :)

Természetesen sokat van mezitláb is a kövön, de nem úgy tölti az egész napot.

2011. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: és hány éves koráig hord bent szandit? Reggel ráadod, este leveszed? Vagy hogy működik ez? Babád elfogadta?
2011. okt. 28. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Mint ahogy írtam, kislányom már reggel hozza is a szandált, de van, hogy olyankor még nem adom rá, mert pizsirugiban van. Ilyenkor ő próbálkozik, elszöszmötöl vele, egyre ügyesebb, már szinte mindig sikerül nem kacsalábként felvennie, de a csatolás még nem megy. :)

Persze, hogy elfogadja, tudja, hogy a nagyok papucsban, ő szandálban van itthon. Ha valakin nincs papucs, már rohan és tuszkolja fel:). Nem minden zoknija csúszásgátlós, ő is tudja, hogy jobb ha nem csúszkál össze vissza ha épp gyorsabban megy valahova. Minden tisztába tevésnél levesszük, ilyenkor van hogy kb. fél órát nem vesszük vissza, vagy ha hazajövünk, akkor sem kerül mindig egyből a lábára.

A "jobb" odafigyelős óvodákban és bölcsikben is ezt a fajta lábbelit kérik, nem az össze vissza tornacipőt, gumitalpú mamuszt, stb. Ott sem mezitláb szaladgálnak a gyerekek, nem véletlenül, pedig talán többet van takarítva mint a lakásokban.

2011. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Azt elfelejtettem, hogy addig szandálos, míg nem elég nagy ahhoz, hogy tudjon papucsban is járni, és fel is veszi magától. Ez olyan óvodáskor vége felé van, mint ahogy az ortopéd orvos ajánlását is írtad.
2011. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2011. okt. 28. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!